AOZ_A4_P_161004_1_HEADER_DER_STORYSEITE_1300x551px_sRGB.jpg

190 hobust ja üks koer

Inimese parimal sõbral pole nelja ratast, tal on neli käppa. Koeri treeniv Carola Baum selgitab, kuidas muuta autosõidud meie neljajalgsete sõprade jaoks lihtsaks ja mugavaks.

AOZ_P_161025_STORY_CONTENTBILDER_890x500px_sRGB.jpg

Mis toimub meie armastatud lemmiklooma peas, kui me viime ta autoga kiirteele? Carola Baum on mobiilset koertekooli juhtinud kümme aastat ning ta teab täpselt, kuidas muuta autoreis koera jaoks nauditavaks.

AOZ_P_161035_STORY_CONTENTBILDER_890x500px_sRGB.jpg

See sõltub alati sellest, kuidas koer autos sõitmist õppinud on. Kui koeraomanik tegutseb teadlikult ja annab koerale võimaluse sõitvas autos olemist ning autosse ja sellest välja ronimist õppida, ning muudab selle ühtlasi lõbusaks kogemuseks, on palju suurem võimalus koera lihtsaks ja turvaliseks transportimiseks kui juhul, kui koer lihtsalt autosse visatakse ja pakiruumi luuk kinni lüüakse. Oluline faktor on ka sihtkoha valik. Koeri sõidutatakse tihti ainult neisse kohtadesse, kus nad saavad end päriselt vabalt tunda: näiteks põldudele või metsa. Sellistel koertel tekitab ainuüksi autosse ronimine meeletu ärevuse, sest nad teavad, kuhu minnakse ja käituvad vastavalt. See tekitab rohkem stressi kui leevendab seda.

Tegelikult saab pikemaks reisiks valmistudes olulisel määral panustada koera stressitaseme vähendamisesse, andes talle võimaluse pakkimist ja auto laadimist jälgida – soovitavalt rahulikus kohas ja kont hambus. See muudab asja, sest koer tajub, et need tegevused toimuvad igasuguse erutuse ja paanikata. Välismaale sõitmisel soovitan ma uurida ka sihtkohariigi nõudeid, sest need võivad erineda koduriigi omadest.

AOZ_P_161037_STORY_CONTENTBILDER_890x500px_sRGB.jpg

Et tulevikus sujuksid reisid kõikide autos viibijate jaoks nii meeldivalt ja kiiresti kui võimalik, jälgi koera kaasa võttes selle lühikese tabeli „jah“ ja „ei“ tegevusi:

JAH
EI
 • Hoia koera kinnitusrihmad enne reisi koera läheduses. See tekitab usaldust
 • Kui koer pannakse rihmadega tagumisele istmele, peaks kasutama kaitsekatet, mis väldib koera istmelt mahalibisemist
 • Soovitav on kasutada vaheseina, mis kaitseks nii koera kui ka inimesi pakiruumis kõrguvate asjade ettepoole paiskumise eest
 • Kui koer muutub rahutuks, leia esimene võimalus peatuse tegemiseks. Pausi ajal koeraga mängides võid teda premeerida maiustustega
 • Ära kunagi reisi korralikult kinnitamata koeraga: nii inimesed kui ka loomad peavad kasutama turvarihmu - koertele on ette nähtud spetsiaalsed rihmad
 • Ära unusta pagasit kinnitamast, et teravad ja liikuvad objektid koera ei vigastaks
 • Koerale võib stressi tekitada nii liiga kitsas kui ka liiga avar ruum. Autos koerale mõeldud ruum peab olema tema suurusega vastavuses
 • Suvel ära jäta koera kunagi autosse üksi. Aknaserva avamine pole piisav

Kuulub kindlasti „jah“ kategooriasse: päev rannas koos koeraga. Heida pilk Carola Baumi ja tema Berni alpi karjakoera Rosi fotosessiooni kaadri taha:

00:00 | 00:00
 • s-l16027.jpg
  Tagaistme kaitsekate ja koera turvarihm

  Kate kaitseb sinu Audi tagaistmeid, küljepaneele ja tagauksi mustuse eest. See on varustatud lukustatavate piludega turvavööde jaoks, millega võimaldatakse ka koera turvarihma kasutamist. Turvarihmaga transpordid koera turvaliselt ja mugavalt. Saadaval neljas mõõdus.

  Ava e-poes