1300x551_AOZ_A3_131030.jpg

Võib kindlalt väita, et sul on autos mugav.

Ohutus ja mugavus on kõige suuremad prioriteedid – eriti, kui me räägime pere kõige väiksematest. Seepärast loodi Audi uued I-SIZE turvatoolid vastavalt UNECE turvatoolide ohutusstandardile ECE-R129.

AOZ_RS6_D_161001_890x500px_sRGB.jpg

Selle standardi heakskiidu saamise eeltingimuseks on vastamine Euroopa Liidu kehtestatud eriti kõrgetele ohutusnõuetele. Liiklusõnnetuste uurimises tehtavad edusammud on võimaldanud laste ohutuse viia uuele tasemele. Tulemuseks ongi UNECE standard ECE-R129 turvatoolide tüübikinnituse kohta, mis nõuab autosõidul laste suuremat ohutust ning lihtsustab eri turvatoolide sõidukisse paigaldamist.

Selle standardi esimene faas on I-SIZE, mis põhineb viiel punktil:

 • Lapsed vanuses kuni 15 kuud peavad autos istuma seljaga sõidusuunas:
  See tagab parema ohutuse laup- ja külgkokkupõrkel, samuti pea ja kaelapiirkonna parema kaitse, sest kokkupõrkel mõjuvad jõud jaotuvad suuremale pinnale.
 • Iste vastavalt keha suurusele:
  See tagab istme parema sobivuse ning peaks vähendama soovi võtta järgmise suurusega iste kasutusele liiga vara, samuti lihtsustama õige turvatooli valimist.
 • Turvatoolid peavad läbima külgkokkupõrketestid
 • Vale paigaldamise riski vähendamine, soosides ISOFIX süsteemi kasutamist:
  ISOFIX süsteemi ning kinnitusaasade kasutamine vähendab ohtu, et iste paigaldatakse valesti. Turvatooli auto kere külge kinnitamine ISOFIX klambrite abil lisab märkimisväärselt stabiilsust ja lapse kaitset.
 • I-SIZE lapseistmed sobivad peaaegu kõikidesse ISOFIX ja I-SIZE süsteemiga autodesse:
  Seepärast on Audi i-Size turvahällid ja Audi i-Size turvatoolid täiustatud õhupatjadega pea- ja rinnapiirkonnas. Audi i-Size turvahällil on lisaks veel lisapolsterdus väga väikeste beebide jaoks ning neid võib kasutada ka lennukiistmetel. Audi i-Size turvatooli seljatuge saab ka suurema nurga alla kallutada, kui seda kasutatakse näoga sõidusuunas. Uue kujuga i-Size’i kinnitusalus tagab veelgi parema kokkusobivuse.
Audi I-SIZE turvatoolid, nende suuruseid ja omadusi saad vaadata galeriis. UNECE uus standard ECE-R129 ei asenda senist standardit ECE-R44. Need kehtivad üheaegselt.

Kui sul on juba turvatool

Olemasolevaid turvatoole, mis vastavad standardile ECE-R44/03, võib muutmata kujul edasi kasutada. Nende keelustamist hetkel ei plaanita. Alates 2008. aasta aprillist ei tohi aga kasutada turvatoole, mis ei vasta standardile ECE-R44/03 (E-le järgnev number turvatooli märgisel peab algama 03 või 04-ga). Kõik varasemalt müüdud Audi turvatoolid vastavad ECE-R44 standardile.

Kui vajad uut turvatooli

Uuena ostetavad turvatoolid peavad vastama kas nimetatud ECE-R44-le või uuele standardile ECE-R129. Turvatoole, mis on heaks kiidetud vastavalt standardile ECE-R129, tohib paigaldada autodesse, mille istmetel on I-SIZE klassifikatsioon. Samuti tohib neid paigaldada sõidukitesse, mille on heaks kiitnud turvatooli tootja.
00:00 | 00:00
 • s-l16014.jpg
  Audi i-Size turvahäll

  Sobilik lastele pikkuses 45 kuni 80 cm. Soovitatav kasutada koos Audi i-Size kinnitusalusega. Saab istmele
  kinnitada ISOFIX kinnituspunktidega ja sobilik kõikides sõidukites, milles on kasutusel kolme punkti turvavööd.

  Ava e-poes
 • s-l16015.jpg
  Audi i-Size turvatool

  Sobilik lastele pikkuses 61 kuni 100 cm. Kasutatav vaid koos Audi i-Size kinnitusalusega. Saab sõiduki istmele kinnitada vaid ISOFIX kinnituspunktidega.

  Ava e-poes
 • s-l16016.jpg
  Audi lasteiste

  Sobilik lastele alates 15 kg ja edasi. Intelligentne turvavöö juhik. Kohandatava seljatoe kõrguse ja laiusega. Paari lihtsa
  liigutusega muudetav istmekõrgenduseks lastele alates 22 kg ja edasi. Soovitatav kinnitada ISOFIX-iga.

  Ava e-poes
 • s-l16017.jpg
  Audi i-Size kinnitusalus

  Kohandatud vastama uusimate lasteistmete standarditega turvalisuses, mugavuses ja disainis. Kasutatav vaid koos Audi i-Size turvahälli ja Audi i-Size turvatooliga. Saab sõiduki istmele kinnitada ka ISOFIX kinnituskohtadega. Kõiki i-Size tooteid saab paigaldada i-Size märgistusega sõidukitesse.

  Ava e-poes
 • s-l16018.jpg
  Lasteistme alus

  Kaitseb istet mustuse ja lasteistme poolt tekitatud jälgede eest. Kahe praktilise taskuga. Saab kasutada ükskõik millise ISOFIX kinnitusega lasteistmega.

  Ava e-poes