AOZ_P_161022_ABdeckeraus_HEADER_DER_STORYSEITE_1300x551px_sRGB.jpg

Kasuta meie kvaliteedi pärituult.

Audi tuuletunnelikeskuses on fookuses dünaamika. Nii nagu parimate sportautode puhul, kasutatakse selle keskuse võimalusi ka Audi originaaltarvikute loomisel.

AOZ_A1_151003_STORY_CONTENTBILDER_890x500px_sRGB.jpg

Kui soovid olla kindel oma toodetes ja nende kvaliteedis, ei tohi vastutuult karta. Audi on selles põhimõttes veendunud oma Ingolstadtis asuvas tuuletunnelikeskuses. 47-meetrine tunnel on praegu maailma võimsaim, tekitades samas kõige vähem müra. Seal kasutatav tehnoloogia avaldab kahtlemata muljet – ainuüksi ventilaatori rootori diameeter on viis meetrit. Ventilaatorit liigutav elektrimootor asub samas ruumis. Vältimaks turbulentse ja vähendamaks müra, suunatakse kiirendatav õhk nelja pöördega torusse. Enne mõõtmistunnelisse sisenemist läbib õhuvool kolm sõela ja spetsiaalse düüsi. Praktiliselt turbulentsivaba, ühtlast ja püsiva suunaga õhku kiirendatakse kuni kiiruseni 300 km/h – jäljendades isegi tingimusi, mida kogeb ülikiire Audi R8. Sõidukogemust mõjutab iga väike detail – vaid üks sajandik õhutakistustegurist cW tähendab umbes ühte grammi CO₂ heidet kilomeetri kohta. Mõõteskaala ei saa olla liiga täpne.

Audi originaaltarvikutega seotud sportlikud ambitsioonid on konkurentsitult suured. Näiteks luuakse kere lisadetailid nagu küljepeeglite korpused, tagaspoiler või küljelaiendid alati maksimaalselt efektiivset aerodünaamikat silmas pidades. Kõikide toodete stabiilsust testitakse põhjalikult ja nende käitumist uuritakse kõige eripärasemates ilmaoludes. Tuuletunnelites ei ole Audi inseneride kannustajaks ainult väärtuslikud võidetavad sekundid, vaid ka soov viimistleda iga detail täiuslikuks.

Sellisel tasemel mõõtetäpsust pakkuda suutev rajatis ei ole ainult autotootjate huviorbiidis. Tuuletunneli pakutavad testimisvõimalused meelitavad ligi ka parimaid sportlasi. Näiteks kasutas seda tunnelit 2016. aasta Rio de Janeiro olümpiamängudeks valmistuv Audi Saksamaa purjetamismeeskond. Saksamaa suusaföderatsiooni suusahüppajad kasutavad tuuletunneli andmeid täiusliku lennuasendi leidmiseks. Samuti kasutas seda tunnelit oma ujumiskostüümi optimeerimiseks mitmekordne maailmarekordiomanik ja olümpiavõitja Ian Thorpe.

00:00 | 00:00
  • 563x317_01_AOZ_A1_D_161007.jpg
    Veel enam dünaamikat.

    Audi tuuletunnelikeskuses on fookuses dünaamika. Nii nagu parimate sportautode puhul, kasutatakse selle keskuse võimalusi ka Audi originaaltarvikute loomisel.

    Loe veel