Küpsised

See veebileht kasutab küpsiseid. Kui olete nõus, klõpsake nuppu "Nõustun" või jätkake sirvimist. Võite oma nõusoleku igal ajal tagasi võtta, muutes oma veebibrauseri sätteid ja kustutades salvestatud küpsised. Kui soovite rohkem infot, kuidas teie isikuandmeid käsitleme, palume lugeda privaatsustingimusi.

Audi A5 Coupé | Sportlikult harmooniline ja dünaamiliselt elegantne disain | Audi Eesti
The Audi A5 Coupé

A5 Coupé

Sportlikult harmooniline ja dünaamiliselt elegantne disain.
Audi A5 Coupé.

Uus Audi A5 Coupé on atleetlik, sportlik ja elegantne, uue ja lihvitud välimusega ning täis kõrgtehnoloogiat. Selle disain on on ühendatud keeruka aerodünaamikaga. Pealispinna all avaldab A5 muljet täiesti uue veermiku, võimsate mootorite ja juhiabisüsteemide uuenduslikkusega.

Sportlik välimus: välisdisain

Uuendatud Audi A5 Coupé sportlikku disaini iseloomustavad suurematelt Audidelt pärinevad uue disainikeele elemendid. Oma sportlikkuse ja harmoonilisusega oli vaimustav ka esimese põlvkonna A5 (alates 2007. aastast) disain. Teine põlvkond lisas välisilmesse teravust. Audi on uue A5 Coupé disaini oluliselt muutnud, eriti on see ilmne senisest jõulisemas esiosas. Kärjemustriga Singleframe esivõre on tasapinnalisem ja mõnevõrra laiem. Esivõre kohal asuvad ventilatsiooniavad meenutavad klassikalist Audi Sport quattrot aastast 1984. Esimeses kaitserauas asuvad suuremad õhuvõtuavad ning selle allserv moodustab ilmeka spoileri. Uued lävekarbid muudavad külgvaate sihvakamaks ning trapetsikujulised summutiotsad koos difuusoriga tagaosa visuaalselt laiemaks.

Kõikide kere- ja mootoriversioonide standardvarustusse kuuluvad LED-esilaternad. Lisavarustusena pakub Audi Matrix LED esitulesid ja LED tagatulesid koos dünaamiliste suunatuledega. Parimat soovivad kliendid saavad Matrix LED esilaternad tellida koos Audi lasertuledega, mida täiendavad dünaamilised suunatuled ning dünaamilise valgusega LED-tagalaternad. Ka varustuspakettide kontseptsioon on uus. Lisaks baasversioonile kuulub valikusse kaks välisdisainipaketti: advanced ja S line. Välispakette saab vabalt kombineerida S line ja design selection sõitjateruumi pakettidega. Valida saab 12 välisvärvi vahel, teiste hulgas on uus roheline metallik district green.

Front view Audi A5 Coupé
Rohkem laternatest
The Audi A5 Coupé

Interjöör

Audi A5 Coupé sõitjateruumis domineerivad horisontaalsed jooned. Armatuurlaual on fookuses suur ja kergelt juhi poole pööratud MMI touch puuteekraan, uue kasutajaliidese juhtimiskeskus. Mitmevärviline kontuur-/meeleoluvalgustuse pakett lisab sära pimedas. Design selection paketiga kuulub see standardvarustusse.

Interior design in the Audi A5 Coupé

Tipptasemel sportlikkus: vedrustus ja mootor

Uuendatud A5 vedrustus harmoneerub täiuslikult kogu mudelivaliku sportlikkusega. Vedrustuse standardseade on sportlik, kuid mugav. Lisavarustusena on saadaval jäigem sportvedrustus ning adaptiivamortisaatoritega vedrustus. Viimane on integreeritud Audi drive select dünaamilise juhitavussüsteemiga ja kuulub standardvarustusse kõikidel mudelitel, mille võimsus on vähemalt 140 kW. Audi drive select süsteemiga on ühendatud roolisüsteem, automaatkäigukast ja mootorijuhtimine. Et määrata, kuidas nimetatud komponendid koos töötavad, saab juht valida viie Audi drive sõiduprofiili vahel. Suurte velgede taga – need on kuni 20-tollised – on peidus võimsad pidurid.

Uuendatud Audi A5 Coupé on Euroopas saadaval mootorivalikuga, mille võimsus algab 120 kilovatist (163 hj). Kõik mootorid vastavad Euro 6d-temp heitmestandardile. Esitlusel on neli A5 Coupé mootorit varustatud poolhübriidsüsteemiga (MHEV). Väntvõlliga ühendatud startergeneraator salvestab aeglustusel tekkivat energiat kompaktsesse liitiumioonakusse. Neljasilindrilistel mootoritel on MHEV süsteem ühendatud 12-voldise elektrisüsteemiga. Stop&start süsteem hakkab tööle samuti ebatavaliselt suurel sõidukiirusel; mootori taaskäivitumine on kiire ja sujuv. Kõik A5 versioonid on varustatud automaatkäigukastiga, kas siis seitsmekäigulise S tronicu või kaheksakäigulise tiptronicuga. quattro nelikvedu kuulub keskmise võimsusega mudelite lisade hulka ning kolme võimsama mudeli standardvarustusse.

Audi A5 Coupe vedrustus