Küpsised

See veebileht kasutab küpsiseid. Kui olete nõus, klõpsake nuppu "Nõustun" või jätkake sirvimist. Võite oma nõusoleku igal ajal tagasi võtta, muutes oma veebibrauseri sätteid ja kustutades salvestatud küpsised. Kui soovite rohkem infot, kuidas teie isikuandmeid käsitleme, palume lugeda privaatsustingimusi.

Sõiduulatus

Sõiduulatus

Kas olete tabanud end mõttelt, et elektriauto sobib vaid lühikeste vahemaade läbimiseks? Elektrisõiduki sõiduulatus mängib elektromobiilsuse edukuses olulist rolli. Tänu pidevalt arendusele on elektrisõidukid mõeldud ka pikemateks sõitudeks. Näiteks Audi e-tron Sportback 55 quattrot on võimalik kiirlaadimisjaamades laadida kuni 150kW laadimisvõimsusega. See tähendab, et sõiduk on pärast ligikaudu 30 minutilist laadimis taas valmis pikemat vahemaad läbima. Eesmärk on tulevikus laadimisele kuluvat aega veelgi vähendada.

Sõiduulatuse kalkulaator

Kui pika vahemaa saan ma sõita linnaliikluses, maanteel või kiirteel? Kuidas mõjutab “efficency” sõidurežiim sõiduulatust? Meie Audi e-tron ja Audi e-tron Sportback sõiduulatuse kalkulaator annab vastused neile küsimustele.

Erinevalt WLTP tsüklist eeldab kalkulaator aktiveeritud kliimaseadme süsteemi. Kui kasutate eriti energiasäästlikku sõidustiili (nt. säilitate konstantset keskmist kiirust, ei kasuta konditsioneeri) on suurem sõiduulatus saavutatav. Realistliku sõiduulatuse saavutamiseks kasutatakse igas sõiduprofiilis kiirendus- ja aeglustusfaase, mis põhinevad reaalsetel väärtustel.

Erinevad tegurid mõjutavad sõiduulatust.

Maksimaalne sõiduulatus, mida elektrisõidukiga pikal teekonnal on võimalik saavutada, sõltub erinevatest teguritest. Üheks määravaks näitajaks on individuaalse sõidustiili dünaamika. Selleks, et pakkuda juhile parimat sõidukogemust, saab ta Audi drive selecti dünaamilise juhtimissüsteemi abil valida erinevaid eelseadistatud sõidurežiime. Täiselektriliste sõidukite puhul lisandub valikusse ka režiim, mis maksimaliseerib sõiduulatuse. Lisaks kuvasüsteemile, mis annab juhile asjakohast teavet aku tühjenemise kohta, arvestab navigatsioonisüsteem millal tuleb järgmisele laadimispunktile läheneda ning kus see asub.

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas mina saan suurendada sõiduulatust?

1. Sõidke sujuvalt ning kasutage püsikiirusehoidjat

2. Kasutage sõidurežiimi “efficency”, mis on mõeldud eriti säästlikuks sõitmiseks.

3. Pöörake tähelepanu sõiduki vedrustusele. Vähendage aerodünaamilist takistust, vähendades sõiduki kõrgust valides Audi drive select sõidurežiimid “sport” või “efficiency”.

4. Pöörake tähelepanu sekundaarsetele voolu tarbijatele nagu kliimaseade, raadio, soojendusega tagaklaas. Need lisamugavused kasutavad samuti akust saadavat energiat.

5. Vältige sõitmist kinnitatud lisatarvikutega, näiteks katuseraami või -boksiga, kui see ei ole vajalik.

6. Kasutage ECO rehvirõhku.

7. Kasutage eelkonditsioneerimisfunktsiooni (laadimistaimer), kui sõiduk on veel laadimisjaamaga ühendatud.

8. Kasutage sõidurežiimi “range”.

Miks ei näita mu sõiduulatuse indikaator pärast täielikku laadimist WLTP järgi maksimaalset sõiduulatust?

Sõiduulatuse näit arvutatakse aku laetuse taseme, hetke ilmastikutingimuste ja viimaste tarbimisväärtuste põhjal. Võrreldes sisepõlemismootoriga sõidukiga on igasugusel sõidutakistusel suur mõju. Teie sõiduki individuaalse kütusekulu leiate myAudi rakendusest “Varustus ja tehnilised andmed” -> “Tehnilised andmed/tarve”.

Sõiduulatust mõjutavad eelkõige järgmised tegurid:

- Ilmastikutingimused

- Sõiduki juhtimisstiil ja kiirus

- Rehvid

- Teekatte seisund (niiskus, lumi)

- Sekundaarsed tarbijad (küte, istmesoojendus, tagaklaasi soojendus, kliimaseade)

- Täismass (reisijad, pagas)

- Külg- ja vastutuul

Kuidas hoida ära rikked?

Audi e-tron sõiduulatuse haldussüsteem hoiab juhti kursis saadavalolevast sõiduulatusest. Teie Audi e-tron annab teile aegsasti märku, kui elektrivaru on tühjaks saamas.
Juhti hoiatatakse kui sõiduulatus on 100km ning uuesti, kui sõiduulatus on 50km. Vajadusel algab automaatne marsruudi juhtimine lähima laadimisjaamani. Kui järelejäänud sõiduulatus on madal, lülitub teie sõiduk automaatselt energiasäästurežiimile, et maksimeerida järelejäänud sõiduulatust.

Teid võivad huvitada ka teemad: