Küpsised

See veebileht kasutab küpsiseid. Kui olete nõus, klõpsake nuppu "Nõustun" või jätkake sirvimist. Võite oma nõusoleku igal ajal tagasi võtta, muutes oma veebibrauseri sätteid ja kustutades salvestatud küpsised. Kui soovite rohkem infot, kuidas teie isikuandmeid käsitleme, palume lugeda privaatsustingimusi.

Audi Q3 Sportback | Võimas elegants | Audi Eesti
The new Audi Q3 Sportback

Q3 Sportback

Võimas elegants: Audi Q3 Sportback.

Uus Audi Q3 Sportback ühendab maasturi mõjuva välimuse ja mitmekülgse igapäevamugavuse ning kupee elegantsi ja suurepärase juhitavuse. See teeb Q3 Sportbackist Audi esimese kompaktse crossoveri.

Lae alla
00:00 | 00:00
1920x1080-AQ3_191005.jpg
1920x1080-AQ3_191005.jpg

Vedrustus: sportlik nii teedel kui ka maastikul

Audi Q3 Sportback pakub sõidurõõmu eri tüüpi teedel. Linnas, pikkadel sõitudel, lihtsamal maastikul – dünaamiline kompaktne crossover saab kõikjal hakkama. Standardvarustusse kuulub sportvedrustus ja progressiivne roolisüsteem, mis muudab rooli ülekande seda kiiremaks, mida rohkem seda pööratakse. Soovi korral saab valida adaptiivvedrustuse, mis muudab Q3 Sportbacki veelgi võimekamaks, pakkudes laia seadeulatust dünaamilisest mugavani. Audi drive select süsteemi kaudu saab juht sõltuvalt olukorrast, teeoludest ja isiklikest eelistustest valida kuue sõidurežiimi vahel – nende hulka kuulub ka offroad maastikurežiim. Lisaks mootori ja käigukasti tööle mõjutab sõidurežiimi valik elektrooniliselt reguleeritavaid amortisaatoreid ja roolivõimendust. Lisavarustusena on juhile toeks ka nõlvalt laskumise abisüsteem: see hoiab juhi valitud kiirust laskumistel, mille kalle on üle 6%.

Digitaalmaailm: ekraanid ja nende kasutamine

Q3 Sportbacki kasutus- ja ekraanikontseptsioon tõestab Audi pühendumist digitaliseerimisele: isegi baasvarustusse kuulub 10,25-tolline digitaalne näidikupaneel, mida saab juhtida multifunktsionaalse rooli kaudu. Tippsüsteemina on kasutusel MMI navigation plus, mis pakub paljusid lisafunktsioone. Armatuurlaua keskele on paigutatud 10,1-tolline puutekraan. Seda kasutades annab süsteem kuuldavat tagasisidet. Täpselt nagu Audi suurematel mudelitel, ümbritseb ekraani lai läikivmust viimistlus. Koos allpool asuva kliimaseadme juhtpaneeliga on ekraan 10° võrra juhi poole pööratud. Soovi korral saab valida ka 12,3-tollise ekraaniga Audi virtual cockpit plusi, millel kuvatavat sisu on võimalik esitada kolmel viisil, teiste hulka kuulub eriti dünaamiline kuvarežiim.

Menüüde tasapinnalist struktuuri täiendab tavakeelt kasutav juhtseade, mis saab aru ka vabalt lausutavast sõnastusest. Navigatsioonisüsteemi sihtkoha sisestamine ning MMI otsing põhinevad vabal sõnasisestusel. Süsteem mäletab kõige sagedasemaid sihtpunkte eelnevate sõitude põhjal ning oskab neid soovitada. Seda tehes võetakse arvesse liikluskoormuse ning kellaaja empiirilisi ja statistilisi väärtusi.

Digitaalmaailm: ekraanid ja nende kasutamine
Rohkem info- ja meelelahutussüsteemist

Sõidunauding

Tippmootoritel hoolitseb jõu teele kandmise eest standardvarustusse kuuluv quattro nelikveosüsteem. Selle keskne komponent on hüdrauliline mitmekettaline sidur tagasillas. Nelikveo elektrooniline juhtimine ühendab suurepärase stabiilsuse, haardevõime ja parimal tasemel sõidunaudingu. Auto võimete piiril sõites töötab quattro käsikäes rataste vahel pöördemomenti jagava süsteemiga, mis muudab juhitavuse veelgi dünaamilisemaks ja stabiilsemaks, pidurdades vajadusel õrnalt sisekurvipoolseid rattaid quattrol ja sisekurvipoolset esiratast esiveolisel mudelil.

Sõidudünaamika Audi Q3 Sportback
Rohkem juhiabisüsteemidest
360-kraadi vaade

Juhile suunatud ja sportlik: interjöör

Sportlik iseloom, õmblused, kolmemõõtmeliselt kujundatud elemendid – interjöör on välisdisaini loogiline jätk ja sarnaneb mitmel viisil Audi suuremate mudelitega. Armatuurlaud on jagatud kaheks: ülaosa on õhutusavade päralt; alumise osa täidab suur must kaheksanurkne paneel. Lai kroomiribaga ääristatud paneel matkib Singleframe motiivi. Uue juhtimiskontseptsiooni keskset elementi, MMI puuteekraani, ümbritseb must kõrgläikega viimistlus. Koos allpool asuvate kliimaseadme juhtnuppudega paikneb see juhi suhtes 10-kraadise nurga all.

Lisaks rõhutavad progressiivset disainifilosoofiat Alcantara nahaga viimistletud näidikupaneeli elemendid ja käetoed. Pimedas avaldab muljet lisavarustusena pakutav ja 30 värvivalikut pakkuv kontuur-/meeleoluvalgustuse pakett.

Interior Audi Q3 Sportback with ambient light

Mitmekülgne mugavus: paindlik siseruum

Audi Q3 Sportback on 4,50 meetrit pikk, 1,84 meetrit lai ja 1,56 meetrit kõrge ning teljevahe on 2,68 meetrit. Selle tulemuseks on avar ja mitmeti ümberseatav siseruum. Tagumine iste on piisavalt ruumikas kolmele. Standardvarustusse kuulub tagaistmete 130 mm ulatuses pikisuunas reguleerimine; istme seljatugi on jagatud kolmeks, seljatoe kallet saab seitsmeastmeliselt reguleerida. Pakiruumi maht ulatub 530 liitrist 1400 liitrini. Pakiruumi põhja saab reguleerida kahele kõrgusele ning pakiruumi katte paigutada põranda alla. Lisavarustusena pakub Audi elektrilist tagaluuki, mida on võimalik avada ja sulgeda ka jalaliigutusega.

Audi Q3 Sportback ruumikus
Audi Originaal lisatarvikud

"Edition one" erimudel

Uue mudeli müügisaalidesse jõudmisel pakutakse eksklusiivset, kaht tüüpi disainiga erimudelit. Sõltuvalt värvist on hõbedase nimeks “Edition one dew silver” ning musta nimeks “Edition one mythos black.” Mõlema mudeli välisdisain põhineb S line paketil ning musta värvi stiilipaketil. Disaini muudavad veelgi sportlikumaks LED-maatrikslaternate tumedad dekoratiivpaneelid ja 20-tollised veljed. Silver edition saab esinduslikumate viimistluselementide ja erksate värvidega salongi ning Black edition põhineb tumedatoonilisel S line paketil, mida täiendab sinine Alcantara uste käetugedel ja osaliselt armatuurlaual.

LED esilaternad Audi Q3 Sportback