Küpsised

See veebileht kasutab küpsiseid. Kui olete nõus, klõpsake nuppu "Nõustun" või jätkake sirvimist. Võite oma nõusoleku igal ajal tagasi võtta, muutes oma veebibrauseri sätteid ja kustutades salvestatud küpsised. Kui soovite rohkem infot, kuidas teie isikuandmeid käsitleme, palume lugeda privaatsustingimusi.

Audi Q3 | Uute tugevustega edukas mudel | Audi Eesti
Der neue Audi Q3

Q3

Uute tugevustega edukas mudel: teise põlvkonna Audi Q3

Uus Audi Q3 on igakülgselt võimekas pereautoks sobiv SUV. Teise põlvkonna mudel mõjub enesekindlalt, aga mitte ainult visuaalselt. Tänu eeskujulikule ruumikusele, täielikule kohanduvusele ja arvukatele detailidele on Q3 tõeliselt praktiline. Nagu ka Audi tippmudelitel, on uuel Q3 mudelil digitaalne näidikupaneel ja suur MMI puutepaneel. Paljud suurtelt mudelitelt tuttavad meelelahutuslahendused on sobitatud kompaktmaasturi keskkonda. Uued abisüsteemid toetavad juhti parkimisel, linnas liiklemisel ja pikkadel sõitudel. Mugavust aitab suurendada ka täiustatud vedrustus.

Lae alla
00:00 | 00:00
1920x1080-AQ3_181004.jpg
1920x1080-AQ3_181004.jpg

Juhile suunatud ja sportlik: interjöör

Sportlik iseloom, õmblused, kolmemõõtmeliselt kujundatud elemendid – interjöör on välisdisaini loogiline jätk ja sarnaneb mitmel viisil Audi suuremate mudelitega. Armatuurlaud on jagatud kaheks: ülaosa on õhutusavade päralt; alumise osa täidab suur must kaheksanurkne paneel. Lai kroomiribaga ääristatud paneel matkib Singleframe motiivi. Uue juhtimiskontseptsiooni keskset elementi, MMI puuteekraani, ümbritseb must kõrgläikega viimistlus. Koos allpool asuvate kliimaseadme juhtnuppudega paikneb see juhi suhtes 10-kraadise nurga all. Roolist vasakul asuvale paneelile on paigutatud tulede lülitamise surunuppude moodul, mis asendab eelmise mudeli pöördnuppu.

Audi Q3 välisdisain, interjöör salong
Audi Q3 ruumikonseptsioon

Kuni

7

tagumiste seljatugede seadistust

Kuni

675

liitrit

pagasiruumi mahutavus

Kuni

1,525

liitrit

üldmahtuvus

Suur ja kohanduv: ruumi kontseptsioon

Uus Audi Q3, mis põhineb Volkswagen grupi modulaarsel platvormil, on kasvanud peaaegu kõikidelt mõõtmetelt ja paigutub kompaktsete maasturite kõige kõrgemasse kategooriasse. Uus Q3 on 4485 millimeetrit pikk, koguni 97 mm pikem kui selle eelkäija. Laiuses on auto kasvanud 25 millimeetrit, kuni 1856 millimeetrini, kuid 1585 millimeetri kõrgusena on see 5 millimeetrit madalam kui esimese põlvkonna Q3 mudel. Teljevahe on kasvanud 77 millimeetrit, kuni 2680 millimeetrini, pakkudes veelgi rohkem ruumikust – kasvanud on nii põlve-, pea- kui ka küünarnukiruum.

Der Raumkofort des neuen Audi Q3
Der Raumkofort des neuen Audi Q3
Rohkem ruumikonseptsioonist

Digitaalne maailm: juhtimine ja ekraanid

SUV pereauto juhtimis- ja kuvasüsteeme on muudetud pealaest jalatallani – Audi ei kasuta enam analoognäidikuid. Isegi standardse MMI raadioga on varustuses 10,25-tollise ekraaniga digitaalne näidikupaneel, mida saab juhtida multifunktsionaalselt roolilt. Audi virtuaalne näidikuteplokk ja lisafunktsioonid sisalduvad juba esimeses lisavarustuse paketis MMI raadio Plus. Näiteks hõlmab see MMI funktsioone ja kuvab lisaks liikumiskiirusele ja tahhomeetrile teavet ka esitamisel oleva muusika ja Audi connect teenuste kohta. Kui kasutaja on määranud sihtkoha, kuvatakse ekraanil ka navigeerimiskaarti. Juht saab seadistada ekraani vastavalt vajadustele ning kõik andmed on pidevalt tema otseses vaateväljas. MMI raadio Plus süsteem sisaldab armatuurlaua keskel ka 8,8-tollise diagonaaliga MMI puuteekraani. Tippversiooni MMI navigatsioon Plus puhul on selle ekraani suurus 10,1 tolli. Kujutised esitatakse „Audi virtual cockpit“ 10,25-tollisel ekraanil, mida saab suurendada, tellides lisavarustusse kuuluva 12,3-tollise diagonaaliga ekraani. Juht saab valida kolme erineva ekraanikujunduse vahel, valikusse kuulub ka uus ja eriti sportlik kujundus. Lisaks sellele on Audi Q3 MMI navigatsioon Plus’il uus ja loomuliku kõnega hääljuhtimise funktsioon. See suudab mõista ka vabamat sõnastust. Leidlik vestlusjuht küsib vajaduse korral lisaküsimusi, lubab teha parandusi, pakub valikuvõimalusi ning nõustub, kui teda katkestatakse.

Das Bedienkonzept & Infotainment des neuen Audi Q3
Rohkem juhtsüsteemist

Hea reaktsioon teedel ja maastikul: mootorid ja vedrustus

Uue Audi Q3 müüki alustatakse nelja mootoriversiooniga – saadaval on kolm bensiinimootorit ja üks diiselmootor, esi- või nelikveolisena. Võimsus jääb vahemikku 110 kW (150 hj) kuni 169 kW (230 hj). Kõik mootorid on nelja silindri, turbolaadimise ja otsepritsega, olles nii võimsad kui ka efektiivsed. Jõuülekanne toimub kuuekäigulise manuaalkasti või kiire käiguvahetusega 7-käigulise automaatkastiga S tronic. Maastikul tagavad sõidurõõmu pidev nelivedu, optimaalne veojõud ja suurepärane stabiilsus. Nupuvajutusega aktiveerub lisavarustusena pakutav mäest laskumise abi, mis hoiab ka järsul langusel eelvalitud kiirust.

Die Fahrdynamik des neuen Audi Q3
Rohkem sõidudünaamikast ja mootorist
Juhiabisüsteemid Audi Q3 SUV linnamaastur kompaktmaastur

Mugavus ja ohutus: juhiabisüsteemid

Mugavus ja ohutus: juhiabisüsteemid Oma klassi tippu kuuluvad ka Audi Q3 juhiabisüsteemid. Esiletõstmist väärib adaptiivne püsikiirusehoidja, mida saab lisavarustusena tellida koos S tronic käigukastiga. See sisaldab adaptiivset kiirusehoidjat, liiklusummikute abistamisfunktsiooni ja sõiduradade jälgimise funktsionaalsusi. See toetab juhti nii piki- kui ka külgsuunalise liikluse jälgimisel, suurendades sõidumugavust just pikematel sõitudel. Sama kehtib sõiduraja vahetamise hoiatuse kohta. Kui tagumised radarandurid tuvastavad pimenurgas asuva või tagant kiiresti läheneva sõiduki, süttib vastavas küljepeeglis hoiatustuli.

Rohkem juhiabisüsteemidest

Valgustuse tehnoloogia

Kitsaste esilaternate disain tipneb kiilukujuliste sisekülgedega. Audi pakub esilaternaid kolmes versioonis ning kõikides kasutatakse LED tehnoloogiat. Tippversiooniks on Matrix LED esilaternad, mille adaptiivne kaugtulede süsteem valgustab teed intelligentselt. Külgvaade hiilgab sümmeetrilise tulede disainiga, mis seob omavahel esi- ja tagalaternad. Neid ühendav küljejoon lisab stiilsust ja tagab tänu rattakoobaste kohal looklevatele „musklitele“ sportliku üldmulje.

Die Lichttechnologie des neuen Audi Q3

Turuletulek: esindustes alates sügisest

Uut Audi Q3 mudelit hakatakse tootma Győri tehases Ungaris. Sõidukid jõuavad Saksamaale ja teistesse Euroopa riikidesse 2018. aasta novembris. Turuletulekul pakub Audi oma klientidele paljude lisadega erimudelit. Tõeliselt sportlik välimus saavutatakse S line’i paketiga, mis rõhutab paljude detailide värvilahendusi. Varustus sisaldab sportvedrustust, 20-tolliseid rattaid ja Matrix LED esilaternaid. Erimudeli eksklusiivne viimistlus hõlmab ka mustaks värvitud Audi logorõngaid Singleframe’i iluvõres ja mudelitähist tagaluugil. Valida saab oranži (Pulse orange) ja halli (Chronos) värvilahenduse vahel. Interjööris paistavad silma sportlikud istmed, millel on erilised kontrastsed õmblused, lameda põhjaga nahkrool, kontuur-/meeleoluvalgustuse pakett ja alumiiniumivärvi liistud. Näidikupaneeli elemendid ja uste käetoed on viimistletud Alcantara nahaga.

Audi Q3 kompaktmaastur linnamaastur