• Uus A1 citycarver
  Uus A1 citycarver
  Hind alates: 23,500.00 EUR

  Värske ja enesekindel hoiak, palju võimalusi isikupärastamiseks ning tipptasemel ühenduvus: need on Audi A1 citycarveri märksõnad. Uue Audi A1 perekonna kõige progressiivsem liige tunneb end koduselt igas keskkonnas: linnas, väikesel külateel, kiirteel ning isegi kergemal maastikul.

 • A3 Limousine
  A3 Limousine
  Hind alates: 28.500,00 EUR

  Uus Audi A3 Limousine avaldab muljet oma sportlikult stiilse disaini, kvaliteetse ja juhile keskendunud sõitjateruumi ning erimudeliga Edition One.

 • A3 Sportback TFSI e
  A3 Sportback TFSI e

  Elektri-, hübriid- ja sisepõlemismootoriga: Audi A3 Sportback TFSI e pistikhübriid omab neid kõiki ja pakub tänu sellele muljetavaldavat dünaamikat. Ka Sportbacki välisdisain räägib dünaamilisustest, kiirusest ja nauditavatest sõiduomadustest. Ning sõitjateruumis on ühendatud disain, funktsionaalsus, kasutusmugavus ja digitaalsus.

 • S3 Sportback
  S3 Sportback
  Hind alates: 48.800,00 EUR

  Uus S3 Sportback pakub korraga nii puhast sõidunaudingut kui ka igapäevast kasutusmugavust. See mudel avaldab muljet oma käsitsetavuse, dünaamilise disaini ja täiustatud tehnoloogiate ning juhiabisüsteemidega. Erimudel Edition One on aga veelgi sportlikum. Toimunud areng on selgesti tunnetatav.

 • S3 Limousine
  S3 Limousine
  Hind alates: 49.800,00 EUR

  Tugevam. Sportlikum. Põnev juba esmapilgul: uus Audi S3 Sedan Edition One. See mudel kombineerib omavahel sõidusoorituse, elegantsi ja kupeelikku disaini ning pakub lugematul hulgal igapäevaelu lihtsustavat tehnikat.

 • RS 3 Sportback
  RS 3 Sportback
  Hind alates: 56,400.00 EUR

  Disainikeel, mis räägib selgelt auto võimetest võidusõidurajal. Alates eristuvast kärjestruktuuriga Audi Singleframe iluvõrest kuni võimsate küljejoonteni ja lõpetades selgelt struktureeritud tagaosaga: jõuline välisilme tõotab esmaklassilist sooritusvõimet. Eksklusiivsed 19-tollised kergmetallveljed rõhutavad seda veelgi.

 • RS 3 Limousine
  RS 3 Limousine
  Hind alates: 58,100.00 EUR

  Uus tippsportlane kompaktklassis näitab oma sportlikku iseloomu juba välisilmega. Kolmemõõtmeline kärjestruktuuriga Singleframe iluvõre quattro logoga ulatub alumise spoilerini.

 • Uus A4 Avant
  Uus A4 Avant
  Hind alates: 34.250,00 EUR

  Veel rohkem ruumi, veel rohkem elegantsust: Uue põlvkonna Audi A4 Avant ühendab endas lummava tehnoloogia ja esteetika. Kaubamärgi kõige enim müüdud tootepere tehnoloogiat on täielikult uuendatud, nii et see tähistab taas tootesegmendi uut verstaposti. Arendustöö käigus pandi suurt rõhku CO2-heitmete vähendamisele. Kõigi tehnoloogiate puhul keskenduti sõidutakistuse vähendamisele.

 • Uus A4 Avant g-tron
  Uus A4 Avant g-tron
  Hind alates: 39.800,00 EUR

  Audi A4 Avant g-tron on erakordselt paindlik nii igapäevases perekasutuses kui ka töösõitudel – seda suuresti tänu oma dünaamilisusele ja universaalkere praktilisusele. Audi CNG tehnoloogia tõestab, et saad alternatiivkütust oma igapäevaelus usaldada.

 • Uus A4 allroad quattro
  Uus A4 allroad quattro
  Hind alates: 48.550,00 EUR

  Uus Audi A4 allroad quattro kehastab ainulaadset kontseptsiooni: selles on ühendatud kõrge mugavusaste ja maastikusõidu omadused, mis annavad allroad quattrole enda turusektoris unikaalse positsiooni. Tänu standardvarustusse kuuluvale nelikveole ja suurendatud kliirensile jätkab see mudel sõitmist ka siis, kui asfalttee otsa lõpeb.

 • Uus S4 Limousine
  Uus S4 Limousine
  Hind alates: 66.400,00 EUR

  Sportlik välimus on standardvarustuses. S4 Singleframe iluvõre ja esiletõstetud horisontaalsetest varbadest moodustuv muster rõhutavad laiust ja dünaamikat. Kaitseraud ja õhu sisselaskeavad on silmatorkava kontuuriga. Sportlikku välimust rõhutavad muljetavaldavalt ainuomane S disaini kaheharuline kroomitud väljalaskesüsteem ja tagaspoiler.

 • Uus S4 Avant
  Uus S4 Avant
  Hind alates: 68.400,00 EUR

  Kõik kes valivad Audi, tahavad sportliku sõidukogemust, atraktiivset disaini ja innovatiivset disaini. Kõik kes valivad Audi S4 Avanti saavad veelgi enam: sportautoliku võimsuse ja sõidudünaamika ent praktilise ja funktsionaalse igapäeva sõiduki. Ei mingeid kompromisse. Läbinisti Audi, kuid midagi veelgi enamat.

 • Uus RS 4 Avant
  Uus RS 4 Avant
  Hind alates: 79.300,00 EUR

  Legendaarsest sugupuust pärinev edumudel väljendab oma dünaamilisi ambitsioone uuendatud esiosa ning sportlikuma sõitjateruumiga, sh uue MMI touch kasutajaliidesega. Kahe turboga V6 mootori võimsus on 331 kW (450 hj) ning muljet avaldav pöördemoment 600 Nm on kasutatav väga laias pööretevahemikus 1900 kuni 5000 p/min.

 • A5 Sportback
  A5 Sportback
  Hind alates: 43,200.00 EUR

  Uus Audi A5 Sportback on nüüd uue, jõulisema disainiga ning kõrgtehnoloogilise MMI touch kasutuskontseptsiooniga. Poolhübriidtehnoloogia tagab suurema mugavuse, vähendades samas ka kütusekulu.

 • Uus A5 Sportback g-tron
  Uus A5 Sportback g-tron
  Hind alates: 44.350,00 EUR

  Audi A5 Sportback g-tron ühendab lummaval moel dünaamilise iseloomu ja emotsionaalse kupeeliku disaini. Tänu surugaasiga töötavale mootorile tõestab see, et sportlikkust on võimalik ühendada säästlikkusega.

 • Uus S5 Coupé TDI
  Uus S5 Coupé TDI
  Hind alates: 67,400.00 EUR

  Uus Audi S5 Coupé TDI on atleetlik, sportlik ja elegantne, uue ja lihvitud välimusega ning täis kõrgtehnoloogiat. Selle disain on on ühendatud keeruka aerodünaamikaga. Pealispinna all avaldab S5 Coupé TDI muljet täiesti uue veermiku, võimsate mootorite ja juhiabisüsteemide uuenduslikkusega.

 • Uus S5 Sportback TDI
  Uus S5 Sportback TDI
  Hind alates: 67,100.00 EUR

  S5 Sportback TDI viieukselises kupees on ühendatud elegantsus ja emotsionaalne disain ning ülim funktsionaalsus ja väga mugav salong. See peresõbralik auto on täiuslike võrguühendustega, pakkudes uusimaid teabe ja meelelahutuse võimalusi. Lisaks eeltoodule on teise põlvkonna mudelitel täiesti uus vedrustus, suure võimsusega mootorid ja uuenduslikud juhiabisüsteemid.

 • Uus RS 5 Coupé
  Uus RS 5 Coupé

  Uus Audi RS 5 Coupé kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • Uus RS 5 Sportback
  Uus RS 5 Sportback

  Uus Audi RS 5 Sportback kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • A6 Avant
  A6 Avant
  Hind alates: 49,700.00 EUR

  Sujuvam, laiem ja madalam - Uus Audi A6 Avant demonstreerib oskust püüda pilke. Silmatorkavad rattakoopad, pikalt langev katusejoon ja tugevalt kaldus D-piilar rõhutavad dünaamilisi proportsioone ja loovad võrreldamatu silueti. Sõiduki tagaosa rõhutab sportlik katusespoiler ja kroomliist. Atleetlik väljanägemine koos kompromissitu mahutavusega.

 • A6 Limousine TFSI e
  A6 Limousine TFSI e
  Hind alates: 59,800.00 EUR

  Kui tahad teistest ees olla, pead valima oma tee. Audi A6 55 TFSI e quattro Limousine teeb selle Sinu jaoks lihtsaks muljet avaldaval moel, pakkudes efektiivset pistikuhübriid-tehnoloogiat, teedrajavat juhtkontseptsiooni, mugavat sõitjateruumi ja atleetlikku disaini.

 • A6 Avant TFSI e
  A6 Avant TFSI e

  Kui tahad teistest ees olla, pead valima oma tee. Audi A6 Avant 55 TFSI e quattro teeb selle Sinu jaoks lihtsaks muljet avaldaval moel, pakkudes efektiivset pistikuhübriid-tehnoloogiat, teedrajavat juhtkontseptsiooni, mugavat sõitjateruumi ja atleetlikku disaini.

 • A6 allroad
  A6 allroad
  Hind alates: 68,000.00 EUR

  20 aastat maastikusuutlikku A6 Avanti: Uus Audi A6 allroad quattro. Tänu standardvarustusse kuuluvale nelikveole, adaptiivsele õhkvedrustusele ja kõrgemale kliirensile tunneb ta end ühtmoodi koduselt nii teedel kui ka maastikul. Võimsad V6 TDI mootorid tagavad enam kui piisava veovõime: haagise lubatud mass on kuni 2,5 tonni. Tänu eelkäijast veelgi isikupärasemale disainile ja suuremas ulatuses kohandatavale varustusele veenab uus A6 allroad quattro kliente, kes hindavad jõulist disaini, erakordset paindlikkust ning tipptasemel mugavust.

 • S6 Limousine
  S6 Limousine
  Hind alates: 81,100.00 EUR

  Audi S6 Limousine on sportlik, mitmekülgne ja efektse disainiga auto, mille varustusse kuulub kõige moodsam info-, meelelahutus- ja juhiabisüsteemide tehnoloogia ning võimas jõuallikas.

 • S6 Avant
  S6 Avant
  Hind alates: 83,900.00 EUR

  Audi S6 Avant on sportlik, mitmekülgne ja efektse disainiga auto, mille varustusse kuulub kõige moodsam info-, meelelahutus- ja juhiabisüsteemide tehnoloogia ning võimas jõuallikas.

 • RS 6 Avant
  RS 6 Avant
  Hind alates: 121,100.00 EUR

  25 aastat RS-i, 25 aastat võimsaid universaale Audilt: Audi Sport avab uue RS 6-ga kiirete Avantide loos uue peatüki. Tänu poolhübriidsüsteemile senisest veelgi võimsam ja efektiivsem RS 6 Avant on täiuslik kaaslane igas olukorras.

 • Uus A7 Sportback TFSI e
  Uus A7 Sportback TFSI e
  Hind alates: 70,700.00 EUR

  Elegantne välimus, muljetavaldav võimsus ja efektiivsus, tippkvaliteediga sõitjateruum Audi A7 Sportback 55 TFSI e quattro. innovaatilise pistikuhübriidi kombinatsioon, mille hübriidjõuallikas koosneb võimsast sisepõlemismootorist ning efektiivsest elektrimootorist, mis võimaldab sõita kohapealsete heitmeteta. Koge meie sportlikus kupees ka kõige moodsamat juhiabi-, info- ja meelelahutustehnoloogiat.

 • Uus S7 Sportback
  Uus S7 Sportback
  Hind alates: 90,700.00 EUR

  Elegantne välimus, muljetavaldav võimsus, tippkvaliteediga sõitjateruum – Audi S7 Sportback veenab nii oma väliste kui ka sisemiste omadustega. Koge meie sportlikus kupees ka kõige moodsamat juhiabi-, info- ja meelelahutustehnoloogiat.

 • Uus RS 7 Sportback
  Uus RS 7 Sportback
  Hind alates: 126,100.00 EUR

  Uus, teise põlvkonna Audi RS 7 Sportback on unikaalsem kui kunagi varem. Audi Sport GmbH esitleb Frankfurdi autonäitusel (IAA) RS 7 Sportbacki esmakordselt viiekohalisena, uudiseks on ka RS 7 Sportbacki poolhübriidsüsteem, mis tagab veelgi suurema võimsuse ja efektiivsuse.

 • Uus A8 TFSI e
  Uus A8 TFSI e

  Elegantse luksussedaani ja innovaatilise pistikuhübriidi kombinatsioon – see ongi Audi A8 60 TFSI e quattro. Tema hübriidjõuallikas koosneb võimsast sisepõlemismootorist ning efektiivsest elektrimootorist, mis võimaldab sõita kohapealsete heitmeteta. Tänu laiale info- ja meelelahutussüsteemide valikule jätkavad juht ja kaassõitjad nii ees kui ka tagaistmel häirimatult oma digitaalset igapäevaelu.

 • Uus S8 TFSI
  Uus S8 TFSI
  Hind alates: 135,200.00 EUR

  Reisimine võib olla uskumatult lõõgastav: Audi S8 TFSI näitab kuidas – luksussedaan oma kõige sportlikumas vormis. Jõua sihtkohta kiirelt ja puhanult – see on eesmärk. Tänu külluslikule ruumikusele ja mugavusele, uuenduslikule kasutuskontseptsioonile, suurele hulgale info-, meelelahutus- ja ühenduvusvõimalustele ning võimsale topeltturboga V8 TFSI mootorile on see lapsemäng.

 • Uus Audi SQ2
  Uus Audi SQ2

  Kompaktne sportauto individualistile - Audi SQ2. Q2 perekonna uues tippmudelis koged Audi S-mudelitele omast kirglikku võimsust.

 • Q3 TFSI e
  Q3 TFSI e
  Hind alates: 48,000.00 EUR

  Elektriseeriv linnamaastur kogu perele. Audi Q3 TFSI e. Uuenduslik pistikhübriid, mis suudab elektriliselt ning kohapealsete heitmeteta läbida kuni 41 kuni 51 kilomeetrit. Ning pakub seejuures palju ruumi, tehnilisi innovatsioone ning täiustatud vedrustust, mis muudab sõidu veelgi dünaamilisemaks.

 • Uus Q3 Sportback
  Uus Q3 Sportback
  Hind alates: 36,450.00 EUR

  Uus Q3 Sportback ühendab maasturi mõjuva välimuse ja mitmekülgse igapäevamugavuse ning kupee elegantsi ja suurepärase juhitavuse. See teeb Q3 Sportbackist Audi esimese kompaktse crossoveri.

 • Uus Q3 Sportback TFSI e
  Uus Q3 Sportback TFSI e
  Hind alates: 50,400.00 EUR

  Sportlik ja elektriseeriv. Audi Q3 Sportback TFSI e. Uuenduslik pistikhübriid, mis suudab elektriliselt ja kohapealsete heitmeteta läbida kuni 45 kuni 50 kilomeetrit. Väljendusrikkad kaitserauad ja kupeelik katusejoon kannavad endaga sportlikku ning dünaamilist aurat.

 • Uus RS Q3
  Uus RS Q3
  Hind alates: 64,600.00 EUR

  Audi Sport esitleb uue põlvkonna RS Q3. Sportlik kompaktauto on erakordse sooritusvõime-, atleetliku disaini- ja maksimaalse igapäevakasutuseks mõeldud paindlikkusega.

 • Uus RS Q3 Sportback
  Uus RS Q3 Sportback
  Hind alates: 66,900.00 EUR

  Audi Sport esitleb esmakordselt RS Q3 Sportbacki. Sportlik kompaktauto on erakordse sooritusvõime-, atleetliku disaini- ja maksimaalse igapäevakasutuseks mõeldud paindlikkusega.

 • Q5 Sportback
  Q5 Sportback
  Hind alates: 50,800.00 EUR

  Audi Q5 Sportback ühendab maasturi muljetavaldava sooritusvõime ja suurepärase kasutusmugavuse. Kupeelik katusejoon järgib uut sportlikku disainikeelt ning pidev quattro nelikvedu vaimustab igal sõidul.

 • Q5 TFSI e
  Q5 TFSI e

  Efektiivne, sportlik ning elektrirežiimis kohapealsete heitmeteta – elektri- ja sisepõlemismootorit ühendava Audi Q5 55 TFSI e quattro pistikhübriidiga võid nautida mõlemat jõuallikat. Ühtlasi pakub Q5 55 TFSI e quattro premium-linnamaasturile omast mugavust ja praktilisust.

 • Q5 Sportback TFSI e
  Q5 Sportback TFSI e

  Efektiivne, sportlik ning elektrirežiimis kohapealsete heitmeteta – elektri- ja sisepõlemismootorit ühendava Audi Q5 Sportback 55 TFSI e quattro pistikhübriidiga võid nautida mõlemat jõuallikat. Ühtlasi pakub Q5 Sportback 55 TFSI e quattro premium-linnamaasturile omast mugavust ja praktilisust.

 • SQ5 TDI
  SQ5 TDI

  Jõua sihtpunkti kiiresti, ületa enesekindlalt kõik väljakutsed ja jäta visuaalselt mõjuv mulje. Uuel Audi SQ5-l on standardvarustuses võimas diiselmootor, pidev quattro nelikvedu ja disain, mis räägib meeliköitvast dünaamikast ka siis, kui auto seisab.

 • SQ5 Sportback TDI
  SQ5 Sportback TDI

  Kupeeliku siluetiga sportlik linnamaastur on täiuslikult universaalne, pakkudes muu hulgas palju ruumi kõige erinevamateks vajadusteks. Teedrajav disain, võimas V6 TDI mootor ja pidev quattro nelikvedu, mis kannab Audi SQ5 Sportbacki jõu kindlalt teele.

 • Uus Q7 TFSI e
  Uus Q7 TFSI e
  Hind alates: 70,300.00 EUR

  Audi Q7 TFSI e ühendab endas võimsuse ja nutikuse: 55 TFSI e quattro elektrimootori ja kolmeliitrise V6 TFSI mootori koguvõimsus on 280 kW (381 hj), 60 TFSI e quattro võimsus aga 335 kW (456 hj). Ühtlasi suudab Q7 TFSI e läbida elektrirežiimis ja kohapealsete heitmeteta kuni 40 kilomeetrit. Lisaks oleme me oma uue mudeli varustanud eeskujuliku maastikusuutlikkusega, mille tagavad õhkvedrustus, elektromehaaniline roolivõimendus, Audi drive selecti maastikurežiim ja quattro nelikvedu.anud uue Q-perekonnale omase disaini ning pakub lisaks ruumikusele suurepärast dünaamikat ja erakordset mugavust. Poolhübriidtehnoloogia, digitaalne kasutuskontseptsioon ja lisavarustusse kuuluvad HD Matrix LED laseresituled on vaid mõned uue mudeli märkimist väärivad omadused.

 • Uus SQ7
  Uus SQ7
  Hind alates: 99,400.00 EUR

  Puhas sõidurõõm, jõuline välimus ja suurepärane ruumikus – kõik see võtab kokku Audi SQ7 TFSI olemuse. Salongis veenab pere-linnamaastur sõitjaid kõrge mugavuse ning meelelahutus- ja infosüsteemi uusimate kasutusvõimalustega. Vajutus gaasipedaalile päästab valla 373 kW (507 hj) arendava V8-biturbo-TFSI-mootori jõu.

 • Q8 TFSI e
  Q8 TFSI e
  Hind alates: 76.300,00 EUR

  Uutmoodi sportlikkus. Meeliköitva disainiga võimas pistikhübriid: Audi Q8 TFSI e on läbi aegade Audi kõige eesrindlikum kupee-linnamaastur, mis pakub vaimustavat sõiduelamust ja nutikaid laadimisvõimalusi nii kodus kui ka teel olles.

 • Uus SQ8
  Uus SQ8
  Hind alates: 110.400,00 EUR

  Progressiivne disain, võimas mootor, püsiv quattro nelikvedu ja suurepärane mugavus kõigile autos istujatele – Audi SQ8 TFSI on kombinatsioon dünaamilisest luksklassi kupeest, emotsioone tekitavast sportautost ja ruumikast linnamaasturist. Tervikule paneb punkti kompleksne põhivarustusse kuuluv info- ja meelelahutussüsteem.

 • Uus RS Q8
  Uus RS Q8
  Hind alates: 129,400.00 EUR

  Kõige võimsam kupeemaastur Audi Sport’ilt: 441 kW (600 hj) arendav Audi RS Q8. Lisaks oma RS-võimekusele avaldab RS Q8 muljet erakordse mitmekülgsusega – nii sõidukogemuse kui ka disaini osas.

 • TTS Coupé
  TTS Coupé
  Hind alates: 39,655.00 EUR

  Selle kompaktse sportauto kolmas põlvkond kütkestab taas oma emotsionaalse disaini ja dünaamiliste omadustega. Uut kupeed iseloomustab uuenduslike tehnoloogiate kasutamine mootoris ning Audi virtuaalset näidikutepaneeli hõlmavas juhtimis- ja kuvamiskontseptsioonis.

 • RS 3 Limousine
  RS 3 Limousine
  Hind alates: 58,100.00 EUR

  Uus tippsportlane kompaktklassis näitab oma sportlikku iseloomu juba välisilmega. Kolmemõõtmeline kärjestruktuuriga Singleframe iluvõre quattro logoga ulatub alumise spoilerini.

 • Uus RS 4 Avant
  Uus RS 4 Avant
  Hind alates: 79,300.00 EUR

  Legendaarsest sugupuust pärinev edumudel väljendab oma dünaamilisi ambitsioone uuendatud esiosa ning sportlikuma sõitjateruumiga, sh uue MMI touch kasutajaliidesega. Kahe turboga V6 mootori võimsus on 331 kW (450 hj) ning muljet avaldav pöördemoment 600 Nm on kasutatav väga laias pööretevahemikus 1900 kuni 5000 p/min.

 • Uus RS 5 Coupé
  Uus RS 5 Coupé

  Uus Audi RS 5 Coupé kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • Uus RS 5 Sportback
  Uus RS 5 Sportback

  Uus Audi RS 5 Sportback kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • RS 6 Avant
  RS 6 Avant
  Hind alates: 117,600.00 EUR

  25 aastat RS-i, 25 aastat võimsaid universaale Audilt: Audi Sport avab uue RS 6-ga kiirete Avantide loos uue peatüki. Tänu poolhübriidsüsteemile senisest veelgi võimsam ja efektiivsem RS 6 Avant on täiuslik kaaslane igas olukorras.

 • RS 7 Sportback
  RS 7 Sportback
  Hind alates: 126,100.00 EUR
 • Uus RS Q8
  Uus RS Q8
  Hind alates: 124,500.00 EUR

  Kõige võimsam kupeemaastur Audi Sport’ilt: 441 kW (600 hj) arendav Audi RS Q8. Lisaks oma RS-võimekusele avaldab RS Q8 muljet erakordse mitmekülgsusega – nii sõidukogemuse kui ka disaini osas.

 • Uus e-tron Sportback
  Uus e-tron Sportback
  Hind alates: 74.400,00 EUR

  Audi e-tron Sportback on dünaamiline kupeemaasturmaastur võimsusega kuni 300 kW ning sõiduulatusega kuni 446 kilomeetrit (WLTP). Esmakordselt on seeriaautol saadaval digitaalsed maatriks-LED esilaternad, mille valgustus jagatakse väikesteks piksliteks, mida saab juhtida erakordselt täpselt. See muudab näiteks kitsastel teedel oma sõidurajas püsimise lihtsamaks ning näitab auto kohta sõidurajal.

 • Uus e-tron S
  Uus e-tron S
  Hind alates: 96.200,00 EUR

  Tänu dünaamikale, mida suudab pakkuda vaid võimas elektrimootor, on iga sõit uuenenud disainiga täiselektrilises Audi e-tron S-is äärmiselt põnev. Ülihea reaktsiooniga gaasipedaaliga Audi e-tron S kiirendab paigalt 100 km/h’ni vaid 4.5 sekundiga ja seda peaaegu hääletult. Sõiduulatus on ühe laadimisega tervelt 364 km (WLTP) ning muljetavaldavad on ka selle mudeli agiilsus ja veojõud.

 • Uus e-tron S Sportback
  Uus e-tron S Sportback
  Hind alates: 98.700,00 EUR

  Täiselektriline Audi e-tron S Sportback avaldab muljet oma kolme võimsa elektrimootori, sportliku disaini ja sõiduulatusega, mis on ühe laadimisega kuni 370 km (WLTP). 370 kW-ne võimsus lubab kupee-linnamaasturil saavutada paigalt 100 km/h tunnikiiruse vaid 4.5 sekundiga ja nautida igat sõitu täiel määral.

 • Uus A5 Sportback g-tron
  Uus A5 Sportback g-tron
  Hind alates: 44.350,00 EUR

  Audi A5 Sportback g-tron ühendab lummaval moel dünaamilise iseloomu ja emotsionaalse kupeeliku disaini. Tänu surugaasiga töötavale mootorile tõestab see, et sportlikkust on võimalik ühendada säästlikkusega.

 <meta property="og:image" content="https://www.audi.ee/content/dam/nemo/ee/custom_teasers/Audi-RS-AE-2.jpg"/>

RS mudelite loomine: kuidas Audi Sport GmbH kujundab RS mudelite iseloomu

Audi Sport GmbH poolt loodud Audi RS mudelid on vastavate mudeliseeriate pärlid. RS mudelitel on tugev karakter, mis ühendab endas selgelt eristuva disaini, igapäevase kasutusmugavuse, tippsoorituse ning elevust tekitava sõidukogemuse. Selline saavutus tuleneb disainerite ning arendus- ja testimisinseneride järeleandmatust keskendumisest pisidetailidele, mis viimistletakse ideaalseks maailma erinevais paigus toimuvate arvukate proovisõitude kaudu. Heida pilk arendustöö kulisside taha!


Saksamaal asuva maailmakuulsa võidusõiduraja Nürburgringi Põhjaring (Nordschleife) on legendaarne võidusõidurada: 20.832-kilomeetri pikkune rada on üks raskemaid kogu maailmas. Iga meeter on tõeliselt raske väljakutse: kokkusurutus Fuchsröhres, the kickbackid Karussellis või hüpe Pflanzgartenis. Enam kui 80 protsenti rajast sõidetakse täisvõimsusel. Kui suurel kiirusel rakendatakse maksimaalset koormust, võrdub iga selle raja kilomeeter mitme kilomeetriga tavalisel maanteel. 8000 kilomeetrit kestvuskatset Põhjaringil saab hõlpsalt kõrvutada auto kogu kasutuseaga. Oma kõrgete nõudmiste tõttu on Põhjaring iga sportauto etalon. Kui suudad selle raja edukalt läbida, tuled toime ka ülejäänud teedel kogu maailmas.

Põhjaring näitab teadlikule juhile palju olulist auto kohta: selle tugevused ja nõrkused, juhitavuse täpsus kiirete ringiaegade saavutamiseks, kontroll auto üle selle limiite katsetades ning mis olulisim, auto kvaliteedi säilimine ka kõige keerukamates sõidutingimustes. Seetõttu on Audi Sport GmbH jaoks Põhjaring vältimatu osa sõiduki arenduse ja testimise juures.

Audi Sport heaks töötav Põhjaringi ekspert: Frank Stippler

Frank Stippler tunneb “rohelist põrgut” hästi. 45-aastane Stippler sündis Kölnis ning elab Eifeli mäestiku regioonis Saksamaal. Ta on seotud Audi Sport ajalooga rohkem kui ükski teine võidusõitja. Tema suurimad saavutused on näiteks 24-tunni Spa võidusõit aastal 2012 ja 24-tunni võidusõit Nürburgringis (2012 ja 2019). Stippler oli osa Audi Sport meeskonnast algusest peale, kui GT3 võidusõiduauto Audi R8 LMS 2009. aastal debüüdi tegi. Lisaks sõiduoskusele panustas ta oluliselt ka oma inseneriteadmistega. Sellest ajast alates on keeruline ette kujutada võidusõiduautode ja tavateedel kasutatavate sportautode arendust ilma temata. See kehtib nii RS mudelite kui ka suure jõudlusega sportmudeli R8 puhul, mida uuendati rikkalikult 2019. aasta algul Coupé, Spyder ja R8 V10 RWD (tagaveoline) mudelite näol.

Stippleri kõige hiljutisem meisterlik saavutus on Põhjaringi rajarekord, mille ta saavutas RS Q8 mudeliga 2019. aasta sügisel. Kirja läks aeg 7 minutit ja 42.253 sekundit, mis sai notariaalselt tõendatud ning mis tähendas, et võidusõitja lõi maasturite standardaega 12 sekundi võrra. Kuigi uus rekord ei olnud arenduse eesmärgiks, on see siiski selge tõestus tohutust dünaamilisusest, mida Audi kõige sportlikum Q mudel pakub.

Oliver Hoffmann: “Põhjaring on ülim vastupidavuse test”

“Põhjaring on ülimaks vastupidavuse testiks meie arendus- ja koordineerimise töö juures,” selgitab Oliver Hoffmann, Audi Sport GmbH tegevdirektor. “Kõiki RS mudeleid testitakse Põhjaringil vähemalt 8000 kilomeetri jagu. Rada võimaldab meil detailselt aru saada, kuidas kõik osad ekstreemsetes tingimustes vastu peavad ning lisaks saame täpsemat infot ka vedrustuse käitumise kohta. RS Q8 puhul oli meie põhifookus vedrustuse, summutite ja ESP seadistamisel, samuti ka veeremise stabiliseerimise ja sportdiferentsiaali jõudluse omaduste sätestamine.”

Mis eristab Audi kiireima maasturi iseloomu? “RS Q8 ühendab endas silmapaistva jõudluse ja erakordse disaini, maasturi võimsuse ja mitmekülgsuse koos meie ulatusliku kvaliteedistandardiga,” selgitab Hoffmann. “RS sõidukitel on tugev ja unikaalne karakter, mis pakub spontaanselt maksimaalset jõudlust kus ja millal iganes selleks soov on ning pikkadel sõitudel parimat jõudlust mängleva kergusega.” See on oluline, sest paljud RS omanikud kasutavad oma autot igapäevaselt ning koguvad sellega kilometraaži. “RS saab olla nii sportauto kui ka igapäevasõiduk. Oluline on, et iga läbitud kilomeeter RS mudeli roolis pakuks elamust. See saavutatakse tänu silmapaistvale disainile, tunnetatavale tipptasemele ning muljetavaldavale kvaliteedile,” ütleb Oliver Hoffmann, kes vastutab ka tehniliste arengute eest Neckarsulmi tehases.

12 mudelit portfoolios: RS initsiatiiv on hoos

RS mudelite rünnak on täies hoos: AUDI AG sportmudelite osakond on välja töötanud juba kaksteist RS mudelit: RS 3 Sportback, RS 3 Limousine, RS 4 Avant, RS 5 Coupé, RS 5 Sportback, RS 6 Avant, RS 7 Sportback, TT RS Coupé, TT RS Roadster, RS Q3, RS Q3 Sportback ning RS Q8. Kaheksat neist tutvustati alles möödunud aastal ning Audi Sport GmbH-l on lähitulevikuks mitmeid ideid veel varuks.

Tulevased RS mudelid rikastavad tootevalikut võrdlemisi kiiresti pärast vastavate põhimudelite turuletoomist. See tähendab, et nende omadused määratletakse väga varajases staadiumis ja nende arendamine toimub samaaegselt mudelitega, millel need põhinevad. Lisaks disainile keskendutakse jõuülekandele ja vedrustusele. Lõppude lõpuks on eesmärk tuua esile võimalikult palju sportlikku DNA-d, mida iga Audi endas kannab.

Kaasaegne efektiivsus on siinkohal üks põhilisemaid eesmärke. RS 6 Avant, RS 7 Sportback ja RS Q8 koostisosade loend sisaldab juba kõrgetasemelist leebet hübriidajamit, mis põhineb pehmet hübriidsüsteemi, mis põhineb 48-voldisel elektrisüsteemil, samuti silindrite desaktiveerimist (COD) V8 TFSI mootoris osalise koormuse korral. Ütlematagi selge, et neid funktsioone peab saama rakendada ka RS mudelitele iseloomulikul viisil. “Peenhäälestamine” on see võlusõna, mis iseloomustab tähelepanuväärse RS mudeli loomise pikka teekonda. “Unikaalne karakter areneb vaid siis, kui me töötame järjekindlalt ja suure täpsusega. Suur kogemustepagas ja selge visioon omavad võtmerolli ühtse üldkontseptsiooni loomiseks,” ütleb Oliver Hoffmann kindlameelselt.
00:00 | 00:00

30 korda maailmale ring peale: RS Q8 testimise programm

Testimisinsenerid veetsid kaks aastat nii arengujärgus mudelite kui ka prototüüpide ning lõpuks RS Q8 mudeli roolis, sõites kokku ligi 1.2 millionit kilomeetrit. Selline kilometraaž on võrdeline maailmale 30 korda ringi peale tegemisega. Testsõite sooritati Soomes, Rootsis, Prantsusmaal, Itaalias, Lõuna-Aafrikas, Hiinas ja USA-s. Sõideti igat tüüpi võidusõiduradadel ja teedel.

Katsesõitude piirkonnad, nagu näiteks kiire ringrada Itaalia lõunaosas asuvas Nardò linnas, valiti eesmärgiga testida kõigi komponentide vastupidavust püsivalt suurel kiirusel. Skandinaavia teede jäised ja lumised olud pakkusid ideaalseid tingimusi vedrustuse ja juhtimissüsteemide reageerimisomaduste viimistlemiseks. Libedal pinnasel sõites on isegi väikestel seadistuse muudatustel väga märgatav mõju. Lõuna-Aafrika kuumus ja kõrgus pakkusid õhukonditsioneerile, mootori jahutusele ja jõudluse omadustele korralikke väljakutseid.

Inspireeritud võidusõiduautost: RS mudelite disain

RS mudelid on Audi mudeliportfelli dünaamilised lipulaevad, nagu indikeerib nende eriti silmatorkav välidisain. See on suuresti inspiratsiooni saanud motospordist, mis väljendub lõpptulemuses vähendatud kujul koos dünaamilisema viimistlusega. Tipptulemused motospordis nõuavad teatud komponentide äärmuslikumat kuju. “Vorm järgib funktsiooni“ põhimõtte kohaselt on seetõttu loomulik, et motospordi kõrgtasemeliste tehnoloogiate kasutamine peegeldub ka RS mudelite visuaalses väljanägemises.

Paljude RS mudelite Singleframe iluvõre proportsioon ja positsioon põhineb R8 sportautol: see on laiem ja madalam kui sõsarmudelitel ning selles domineerib puristlik, sportlik must tavapäraste kroomelementide asemel. Mõnel RS mudelil on horisontaalsed pilud iluvõre ja kapoti vahel, mis meenutavad ikoonilist Audi Sport quattro mudelit 1984. aastast. Võimsad õhu sisselaskeavad ja suured elliptilised summutitorud sümboliseerivad turbomootorite võimsust.

RS mudelite kerel on samuti eksklusiivne välimus, mis on eriti silmatorkav Audi RS 6 Avant puhul. See on põhimudelist 80 millimeetrit laiem ning isegi poritiivad on samamoodi RS mudelile tüüpilised nagu ka tagumised uksed, külgpaneelide raamid, esiosa ja kapott. Ainult esiuksed, katus ja tagaluuk on muutmata. Suure jõudlusega Avant mudeli rattakoopad sobivad ratastele läbimõõduga kuni 22 tolli - või RS Q8 korral isegi 23 tolli.

Tipptasemel kvaliteet isegi arendamise ajal

Kompromissitu kvaliteediga Audi maksimaalsus kehtib kõikide eksklusiivsete lahenduste kohta. “Meie kliendid nõuavad turu parimaid tooteid,” ütleb Audi Sport tegevdirektor Oliver Hoffmann. “Meie juures töötavad parimad spetsialistid ja meeskonnad, vastamaks kõrgetele ootustele.” RS mudelite töötoad, kus esimesed autod käsitsi kokku pannakse, mängivad arendusfaasis olulist rolli.

Audi kvaliteeditagamise osakonnal on hilisemas seeriatootmises kasutatavale sõidukile suur mõju isegi selles faasis. Töötajad panevad kogu RS korpuse ülitäpsetele alumiiniumist mõõteseadmetele, mida tuntakse peamise rakisena. Kõigi pindade, liigendite ja raadiuste kohandamiseks millimeetri kümnendikuni kasutatakse kaasaegseid kõrgtehnoloogilisi mõõtmismeetodeid, näiteks laserskännereid, mis registreerivad detaili pinnale mitu miljonit mõõtepunkti. See on kasulik igale individuaalsele RS-i aerodünaamikale ja atraktiivsusele.

RS mudelite tootmine toimub neljas asukohas

RS mudeleid toodetakse neljas asukohas. RS 3 Sportback, RS 3 Limousine, RS 4 Avant, RS 5 Coupé ja RS 5 Sportback sõidavad tootmisliinilt maha Saksamaal, Ingolstadtis. RS 6 Avant ja RS 7 Sportback toodetakse Neckarsulmis. Győr, mis asub Ungaris, on tootmiskohaks TT RS Coupé, TT RS Roadster, RS Q3 ja RS Q3 Sportback mudelitele. RS Q8 toodetakse aga Slovakkia pealinnas Bratislavas. Kõik RS mudelid jagavad tootmisliine oma sõsarmudelitega. Audi pressimiskoda tarnib tehastesse terasest, või paljudel juhtudel alumiiniumist valmistatud spetsiaalseid lehtmetalli osi, mis seejärel tehases kokku pannakse.

Vedrustuse ja jõuülekandeseade liitmine kerega on väga keeruline, eriti V8 mootoriga mudelite puhul. RS-spetsiifilised osad, näiteks väljalaskesüsteem, põrkerauad, tagaosa ja rattakoopad teevad RS mudelid täielikuks. RS 6 Avant ja RS 7 Sportback mudeleid toodetakse Neckarsulmis igal tööpäeval kahekohaline arv. Iga valminud sõidukile teostatakse kontrollsõit enne kliendile üleandmist.

„Böllinger Höfe” tehas asub Neckarsulmi tehase lähedal, mis on Audi Sport GmbH peakontor. See on koht, kus toodetakse R8 perekonna sport- ja võidusõiduautod, kusjuures suuremas osas käsitsi ning peagi hakatakse samas tehases tootma ka täiselektroonilist Audi e-tron GT mudelit.
00:00 | 00:00