AudiQ8_066_ARaudjalg_1126 copy.jpg

Foto: Andres Raudjalg

Uus liige Audi perekonnas – Audi Q8 e-tron jõudis Eestisse.

Audi e-tron on elektrimaasturite luksusklassi kategoorias standardeid seadnud alates 2018. aastast - nüüd on müügiedu saatnud elektripioneer jõudnud ka Q8 mudelivalikusse.
Elektriliste linnamaasturite tippmudelina on Audi Q8 e-tronil ühendatud luksusklassi mugavus, optimeeritud sõidukontseptsioon, täiustatud aerodünaamika, suurem laadimisjõudlus ja aku mahutavus, mis on suurendanud maasturi sõiduulatust ühe laadimiskorraga 582 kilomeetrini.
AudiQ8_065_ARaudjalg_1104 copy.jpg

Foto: Andres Raudjalg

Audi Q8 e-tron – innovatsiooni ja disaini tippklass

Audi on alates e-troni esimesest põlvkonnast kuni Audi Q8 e-troni lahenduste loomiseni lähtunud sellest, et tarbijal oleks töökindel, mugav, stiilne ja tuleviku ootuseid täitev sõiduk. Võrreldes oma eelkäijaga põhineb Audi Q8 e-tron edasiarendustel, kus rõhk on nutikatel laadimisfunktsioonidel ja akuhaldusel. Tulemuseks senisest suurema sõiduulatusega elektriauto.
Esmaklassilist mugavust pakub Audi Q8 e-troni mudeli puhul ka laadimistaimer, mis võimaldab määrata sõidukijuhil täpse väljumisaja ja seeläbi võimaldab automaatse laadimisprotsessiga laadida aku eelseadistatud tasemeni. Mugavuslahendusena saab kasutaja reguleerida ka eelkonditsioneeri temperatuuri soovitud tasemele.
Aku laadimine 10%-lt 80%le on võimalik 31 minutiga (maksimaalsel laadimiskiirusel, milleks on 170 kW).
Tänu suurema mahutavusega akule ja kõrgemale laadimisvõimsusele suudab näiteks Audi Q8 55 e-tron quattro ühe laadimisega läbida kuni 582 kilomeetrit. Eesti kontekstis tähendab see, et ühe laadimiskorraga on võimalik sõita kaks korda Tallinnast Tartusse ja tagasi.
AudiQ8_129_ARaudjalg_1813 copy.jpg

Foto: Andres Raudjalg

Pagasiruumi kogumaht on samuti helde, pakkudes piisavalt ruumi viiele reisijale ja nende pagasile, muutes selle ideaalseks autoks pikamaasõitudeks.
Audi Q8 e-troni pagasiruum mahutab 569 liitrit, kuid tagaistmete kokku klappides kuni 1637 liitrit. Sportback versioonil vastavalt 528 liitrit, mida saab suurendada 1567 liitrini. Lisaks on sõidukil teine pakiruum mahuga 62 liitrit ka auto esiosas, mida saab kasutada laadimiskaabli hoiustamiseks.
AudiQ8_158_ARaudjalg_1740 copy.jpg

Foto: Andres Raudjalg

Disainiuuendused Q8 e-troni mudelites

Audi Q8 e-troni mudelis on kasutatud nii premium-klassi sõiduki parimaid disainlahendusi kui ka uudseid elektrimobiilsuse võimalusi. Nii on Audi embleemid rõhutatud progressiivsete aktsentidega: uuendatud on 2D-välimusega Audi rõngad, esiosa disain ja lisana pakutav Singleframe’i valgusti.
Sõiduki interjööris on tähelepanu pööratud avarusele ja detailidele, mida saab lisavarustusega oma soovidele vastavaks muuta.

Esimene Q8 e-tron jõudis huvilisteni eksklusiivse lavastusshowga, mis oli inspireeritud sõiduki ainulaadsetest omadustest.

Vaata esmaesitluse galeriid: 
Fotod: Andres Raudjalg