A233588_large.jpg

Audi Q6 e-tron prototüüp

Tere tulemast uue põlvkonna elektrilimobiilsuse juurde: Audi annab Q6 e-tron mudeliga hoogu
juurde oma üleminekule elektrilimobiilsusele.

Mudeli aluseks on uus PPE platvorm, uus elektrooniline arhitektuur, tipptasemel aku- ja
laadimistehnoloogia ning loomulikult dünaamiline jõuülekanne, mis iseloomustab Audi DNAd.
A234092_large.jpg

Intelligentne ja elujõuline valgustus: teise põlvkonna digitaalne OLED-tehnoloogia

Q6 e-tron ei tähenda mitte ainult uut peatükki Audi elektromobiilsuses, vaid ka valgustehnikas, mis on oluline osa Audi DNAst. Audi Q6 e-tron juhatab maailma esimese aktiivse digitaalse valgussignatuuriga sisse uue ajastu, mida iseloomustab üheselt eristuv disain ja Audile omane esteetika.

Teise põlvkonna digitaalne OLED-tehnoloogia kujundab uute Audi mudelite välimust ja suurendab nende funktsioonide valikut mitmekordselt. See omakorda suurendab ka liiklusohutust. Q6 e-tron seab uued standardid ka isikupärastamise vallas: Tänu kaheksale valikulisele digitaalsele valgussignatuurile ümberkujundatud päevatuledes Matrix LEDesituledes ja digitaalsetele OLED-tagutuledele 2.0 saavad kliendid kujundada oma Q6 e-troni välimust nagu kunagi varem. See on võimalik MMI ja esmakordselt ka myAudi rakenduse kaudu. Samuti saavad kliendid pärast auto ostmist osta digitaalseid valgussignatuure.

Aktiivne digitaalne valgussignatuur

Esituled ja tagatuled näevad esmapilgul elavana välja - nii peaksid kliendid ette kujutama aktiivset digitaalset valgusallkirja, mis on brändi nelja rõngaga maailmas esmakordne. See on osa digitaalse valgusallkirja lisapaketist. "Audi Q6 e-tron tähistab esimest korda tootmismudelil, et kujundame nii tulede kuju kui ka kogu nende liikumise. Tänu täiuslikule sümbioosile valgusdisaini ja uue tehnoloogia vahel näevad uued Audi Q6 e-troni tuled välja elujõulisemad ja intelligentsemad kui kunagi varem. Oleme andnud valgussignatuuridele oma isikupära ja digitaalsele maailmale samal ajal oma esteetika," selgitab valgustusdisaini juht César Muntada. "Maailma esimese
aktiivse digitaalse valgusallkirja abil juhatab Q6 e-tron sisse uue ajastu, mis iseloomustab Audi jaoks ainulaadset disaini ja esteetikat."

Audi Q6 e-troni ühes domeeniarvutis olev tarkvaramoodul, mille Audi ja kontserni tarkvarafirma CARIAD on ühiselt välja töötanud, võimaldab seda tüüpi valgussignatuuri. Teise põlvkonna digitaalsete OLED-tagutulede puhul genereerivad kuus 360-segmendilist OLED-paneeli iga kümne millisekundi tagant uue pildi, kasutades selleks spetsiaalselt välja töötatud algoritmi. See algoritm
võimaldab aktiivse digitaalse valgusallkirja abil näidata auto elujõulisust ja isiklikku suhtlemisvõimet, muutes Q6 e-troni "aju aktiivsuse" pidevas liikumises nähtavaks. Esitulede aktiivne digitaalne valgussignatuur luuakse algoritmi koostoimel 12 timmitava segmendi abil,
samas kui tagatulede puhul kasutatakse kõiki digitaalseid OLED-segmente. Üksikud valgussegmendid suhtlevad nii, et valgussignatuuri üldpilt ei muutu valgustugevuse poolest.
A234101_large.jpg

Teise põlvkonna digitaalsed OLED tagatuled

Audi Q6 e-troni järgmise põlvkonna tagatuledega laiendab Audi oluliselt funktsioonide valikut ja disainivabadust, parandades sealhulgas eelkõige liiklusohutust.
Esimest korda suudavad digitaalsed OLEDtagutuled konkreetselt suhelda vahetu keskkonnaga (car-to-X communication).
Segmentide arv ühe digitaalse OLED-paneeli kohta on võrreldes esimese põlvkonnaga kasvanud kuuelt 60-le. Q6 e-troni tagatuledes
kasutatakse kokku kuut OLED-paneeli 360 segmendiga. Uus E3 elektrooniline arhitektuur võimaldab seda oluliselt suuremat segmentide
arvu juhtida ühe domeeniarvuti tarkvaramooduli abil. Segmentide arvu pidev suurendamine ühe digitaalse OLED-paneeli kohta võimaldab tulevikus arendada auto tagaosa ekraaniks, mis parandab veelgi auto ja X-i vahelist suhtlust ja liiklusohutust.

Parem ohutus tänu intelligentsetele esi- ja tagatuledele

Audi on viinud ka auto turvaelemendid uuele tasemele. Teistest Audi mudelitest tuttav lähimärguanne on uues Q6 e-tronis laienenud kommunikatsioonitulega. Integreeritud digitaalsete OLED-tagutuledega, hoiatab see teisi liiklejaid ettenägelikult õnnetuste ja rikete korral, kuvades kriitilistes liiklusolukordades spetsiaalset staatilist tagantjärele tulede signatuuri koos integreeritud hoiatussümbolitega ja tavalist tagantjärele tulede graafikat. Seega aitab abisüsteem Audi ettenägematuid juhte ja kõiki teisi liiklejaid. Lisaks aktiveerivad teise põlvkonna digitaalsed OLEDtagatuled kommunikatsioonituled koos hoiatussümbolitega hädaabi, RECAS (tagantjärele kokkupõrke hoiatussignaal), ohutuled, hädaabikõne (eCall), teeabikõne (bCall) ja hädapidurdustuled.

Uus vabaduse tase: MMI ja myAudi rakenduse kaudu saadaval olevad digitaalsed
valgussignatuurid.

Tänu kuni kaheksale digitaalsele valgussignatuurile esitulede ja tagatulede jaoks saavad kliendid nautida uut vabadust oma Q6 e-troni isikupärastamisel. Kliendid saavad signatuuri valida kahel viisil, kas myAudi rakenduse kaudu või autos MMI kaudu. Täiendavate lisapakettide kaudu on saadaval kuus lisasignatuuri koos "coming home/leaving home" valgustuse stsenaariumiga ja vastav digitaalse valgussignatuuriga.

Q6 e-troni täiendava isikupärastamise eesmärgil saavad kliendid pärast auto ostmist tellida LEDesilaternate pluss/Matrix LED-esilaternate ja digitaalsete OLED-tagalaternate digitaalsete valgusmärkide paketi, kasutades tellitavaid funktsioone. Kliendid saavad funktsioone osta püsivalt või teatud perioodiks. Selline paindlikkus võimaldab Audi klientidel kujundada oma Q6 e-troni kuni kaheksa digitaalse valgussignatuuriga (ainult koos digitaalsete OLED-tagalaternate ja LED-tulelaternate pluss/Matrix LED-tulelaternatega) vastavalt isiklikele eelistustele.
A234117_large.jpg