• Uus A1 citycarver
  Uus A1 citycarver
  Hind alates: 23,500.00 EUR

  Värske ja enesekindel hoiak, palju võimalusi isikupärastamiseks ning tipptasemel ühenduvus: need on Audi A1 citycarveri märksõnad. Uue Audi A1 perekonna kõige progressiivsem liige tunneb end koduselt igas keskkonnas: linnas, väikesel külateel, kiirteel ning isegi kergemal maastikul.

 • A3 Limousine
  A3 Limousine
  Hind alates: 28.500,00 EUR

  Uus Audi A3 Limousine avaldab muljet oma sportlikult stiilse disaini, kvaliteetse ja juhile keskendunud sõitjateruumi ning erimudeliga Edition One.

 • A3 Sportback TFSI e
  A3 Sportback TFSI e

  Elektri-, hübriid- ja sisepõlemismootoriga: Audi A3 Sportback TFSI e pistikhübriid omab neid kõiki ja pakub tänu sellele muljetavaldavat dünaamikat. Ka Sportbacki välisdisain räägib dünaamilisustest, kiirusest ja nauditavatest sõiduomadustest. Ning sõitjateruumis on ühendatud disain, funktsionaalsus, kasutusmugavus ja digitaalsus.

 • S3 Sportback
  S3 Sportback
  Hind alates: 48.800,00 EUR

  Uus S3 Sportback pakub korraga nii puhast sõidunaudingut kui ka igapäevast kasutusmugavust. See mudel avaldab muljet oma käsitsetavuse, dünaamilise disaini ja täiustatud tehnoloogiate ning juhiabisüsteemidega. Erimudel Edition One on aga veelgi sportlikum. Toimunud areng on selgesti tunnetatav.

 • S3 Limousine
  S3 Limousine
  Hind alates: 49.800,00 EUR

  Tugevam. Sportlikum. Põnev juba esmapilgul: uus Audi S3 Sedan Edition One. See mudel kombineerib omavahel sõidusoorituse, elegantsi ja kupeelikku disaini ning pakub lugematul hulgal igapäevaelu lihtsustavat tehnikat.

 • RS 3 Sportback
  RS 3 Sportback
  Hind alates: 56,400.00 EUR

  Disainikeel, mis räägib selgelt auto võimetest võidusõidurajal. Alates eristuvast kärjestruktuuriga Audi Singleframe iluvõrest kuni võimsate küljejoonteni ja lõpetades selgelt struktureeritud tagaosaga: jõuline välisilme tõotab esmaklassilist sooritusvõimet. Eksklusiivsed 19-tollised kergmetallveljed rõhutavad seda veelgi.

 • RS 3 Limousine
  RS 3 Limousine
  Hind alates: 58,100.00 EUR

  Uus tippsportlane kompaktklassis näitab oma sportlikku iseloomu juba välisilmega. Kolmemõõtmeline kärjestruktuuriga Singleframe iluvõre quattro logoga ulatub alumise spoilerini.

 • Uus A4 Avant
  Uus A4 Avant
  Hind alates: 34.250,00 EUR

  Veel rohkem ruumi, veel rohkem elegantsust: Uue põlvkonna Audi A4 Avant ühendab endas lummava tehnoloogia ja esteetika. Kaubamärgi kõige enim müüdud tootepere tehnoloogiat on täielikult uuendatud, nii et see tähistab taas tootesegmendi uut verstaposti. Arendustöö käigus pandi suurt rõhku CO2-heitmete vähendamisele. Kõigi tehnoloogiate puhul keskenduti sõidutakistuse vähendamisele.

 • Uus A4 Avant g-tron
  Uus A4 Avant g-tron
  Hind alates: 39.800,00 EUR

  Audi A4 Avant g-tron on erakordselt paindlik nii igapäevases perekasutuses kui ka töösõitudel – seda suuresti tänu oma dünaamilisusele ja universaalkere praktilisusele. Audi CNG tehnoloogia tõestab, et saad alternatiivkütust oma igapäevaelus usaldada.

 • Uus A4 allroad quattro
  Uus A4 allroad quattro
  Hind alates: 48.550,00 EUR

  Uus Audi A4 allroad quattro kehastab ainulaadset kontseptsiooni: selles on ühendatud kõrge mugavusaste ja maastikusõidu omadused, mis annavad allroad quattrole enda turusektoris unikaalse positsiooni. Tänu standardvarustusse kuuluvale nelikveole ja suurendatud kliirensile jätkab see mudel sõitmist ka siis, kui asfalttee otsa lõpeb.

 • Uus S4 Limousine
  Uus S4 Limousine
  Hind alates: 66.400,00 EUR

  Sportlik välimus on standardvarustuses. S4 Singleframe iluvõre ja esiletõstetud horisontaalsetest varbadest moodustuv muster rõhutavad laiust ja dünaamikat. Kaitseraud ja õhu sisselaskeavad on silmatorkava kontuuriga. Sportlikku välimust rõhutavad muljetavaldavalt ainuomane S disaini kaheharuline kroomitud väljalaskesüsteem ja tagaspoiler.

 • Uus S4 Avant
  Uus S4 Avant
  Hind alates: 68.400,00 EUR

  Kõik kes valivad Audi, tahavad sportliku sõidukogemust, atraktiivset disaini ja innovatiivset disaini. Kõik kes valivad Audi S4 Avanti saavad veelgi enam: sportautoliku võimsuse ja sõidudünaamika ent praktilise ja funktsionaalse igapäeva sõiduki. Ei mingeid kompromisse. Läbinisti Audi, kuid midagi veelgi enamat.

 • Uus RS 4 Avant
  Uus RS 4 Avant
  Hind alates: 79.300,00 EUR

  Legendaarsest sugupuust pärinev edumudel väljendab oma dünaamilisi ambitsioone uuendatud esiosa ning sportlikuma sõitjateruumiga, sh uue MMI touch kasutajaliidesega. Kahe turboga V6 mootori võimsus on 331 kW (450 hj) ning muljet avaldav pöördemoment 600 Nm on kasutatav väga laias pööretevahemikus 1900 kuni 5000 p/min.

 • A5 Sportback
  A5 Sportback
  Hind alates: 43,200.00 EUR

  Uus Audi A5 Sportback on nüüd uue, jõulisema disainiga ning kõrgtehnoloogilise MMI touch kasutuskontseptsiooniga. Poolhübriidtehnoloogia tagab suurema mugavuse, vähendades samas ka kütusekulu.

 • Uus A5 Sportback g-tron
  Uus A5 Sportback g-tron
  Hind alates: 44.350,00 EUR

  Audi A5 Sportback g-tron ühendab lummaval moel dünaamilise iseloomu ja emotsionaalse kupeeliku disaini. Tänu surugaasiga töötavale mootorile tõestab see, et sportlikkust on võimalik ühendada säästlikkusega.

 • Uus S5 Coupé TDI
  Uus S5 Coupé TDI
  Hind alates: 67,400.00 EUR

  Uus Audi S5 Coupé TDI on atleetlik, sportlik ja elegantne, uue ja lihvitud välimusega ning täis kõrgtehnoloogiat. Selle disain on on ühendatud keeruka aerodünaamikaga. Pealispinna all avaldab S5 Coupé TDI muljet täiesti uue veermiku, võimsate mootorite ja juhiabisüsteemide uuenduslikkusega.

 • Uus S5 Sportback TDI
  Uus S5 Sportback TDI
  Hind alates: 67,100.00 EUR

  S5 Sportback TDI viieukselises kupees on ühendatud elegantsus ja emotsionaalne disain ning ülim funktsionaalsus ja väga mugav salong. See peresõbralik auto on täiuslike võrguühendustega, pakkudes uusimaid teabe ja meelelahutuse võimalusi. Lisaks eeltoodule on teise põlvkonna mudelitel täiesti uus vedrustus, suure võimsusega mootorid ja uuenduslikud juhiabisüsteemid.

 • Uus RS 5 Coupé
  Uus RS 5 Coupé

  Uus Audi RS 5 Coupé kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • Uus RS 5 Sportback
  Uus RS 5 Sportback

  Uus Audi RS 5 Sportback kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • A6 Avant
  A6 Avant
  Hind alates: 49,700.00 EUR

  Sujuvam, laiem ja madalam - Uus Audi A6 Avant demonstreerib oskust püüda pilke. Silmatorkavad rattakoopad, pikalt langev katusejoon ja tugevalt kaldus D-piilar rõhutavad dünaamilisi proportsioone ja loovad võrreldamatu silueti. Sõiduki tagaosa rõhutab sportlik katusespoiler ja kroomliist. Atleetlik väljanägemine koos kompromissitu mahutavusega.

 • A6 Limousine TFSI e
  A6 Limousine TFSI e
  Hind alates: 59,800.00 EUR

  Kui tahad teistest ees olla, pead valima oma tee. Audi A6 55 TFSI e quattro Limousine teeb selle Sinu jaoks lihtsaks muljet avaldaval moel, pakkudes efektiivset pistikuhübriid-tehnoloogiat, teedrajavat juhtkontseptsiooni, mugavat sõitjateruumi ja atleetlikku disaini.

 • A6 Avant TFSI e
  A6 Avant TFSI e

  Kui tahad teistest ees olla, pead valima oma tee. Audi A6 Avant 55 TFSI e quattro teeb selle Sinu jaoks lihtsaks muljet avaldaval moel, pakkudes efektiivset pistikuhübriid-tehnoloogiat, teedrajavat juhtkontseptsiooni, mugavat sõitjateruumi ja atleetlikku disaini.

 • A6 allroad
  A6 allroad
  Hind alates: 68,000.00 EUR

  20 aastat maastikusuutlikku A6 Avanti: Uus Audi A6 allroad quattro. Tänu standardvarustusse kuuluvale nelikveole, adaptiivsele õhkvedrustusele ja kõrgemale kliirensile tunneb ta end ühtmoodi koduselt nii teedel kui ka maastikul. Võimsad V6 TDI mootorid tagavad enam kui piisava veovõime: haagise lubatud mass on kuni 2,5 tonni. Tänu eelkäijast veelgi isikupärasemale disainile ja suuremas ulatuses kohandatavale varustusele veenab uus A6 allroad quattro kliente, kes hindavad jõulist disaini, erakordset paindlikkust ning tipptasemel mugavust.

 • S6 Limousine
  S6 Limousine
  Hind alates: 81,100.00 EUR

  Audi S6 Limousine on sportlik, mitmekülgne ja efektse disainiga auto, mille varustusse kuulub kõige moodsam info-, meelelahutus- ja juhiabisüsteemide tehnoloogia ning võimas jõuallikas.

 • S6 Avant
  S6 Avant
  Hind alates: 83,900.00 EUR

  Audi S6 Avant on sportlik, mitmekülgne ja efektse disainiga auto, mille varustusse kuulub kõige moodsam info-, meelelahutus- ja juhiabisüsteemide tehnoloogia ning võimas jõuallikas.

 • RS 6 Avant
  RS 6 Avant
  Hind alates: 121,100.00 EUR

  25 aastat RS-i, 25 aastat võimsaid universaale Audilt: Audi Sport avab uue RS 6-ga kiirete Avantide loos uue peatüki. Tänu poolhübriidsüsteemile senisest veelgi võimsam ja efektiivsem RS 6 Avant on täiuslik kaaslane igas olukorras.

 • Uus A7 Sportback TFSI e
  Uus A7 Sportback TFSI e
  Hind alates: 70,700.00 EUR

  Elegantne välimus, muljetavaldav võimsus ja efektiivsus, tippkvaliteediga sõitjateruum Audi A7 Sportback 55 TFSI e quattro. innovaatilise pistikuhübriidi kombinatsioon, mille hübriidjõuallikas koosneb võimsast sisepõlemismootorist ning efektiivsest elektrimootorist, mis võimaldab sõita kohapealsete heitmeteta. Koge meie sportlikus kupees ka kõige moodsamat juhiabi-, info- ja meelelahutustehnoloogiat.

 • Uus S7 Sportback
  Uus S7 Sportback
  Hind alates: 90,700.00 EUR

  Elegantne välimus, muljetavaldav võimsus, tippkvaliteediga sõitjateruum – Audi S7 Sportback veenab nii oma väliste kui ka sisemiste omadustega. Koge meie sportlikus kupees ka kõige moodsamat juhiabi-, info- ja meelelahutustehnoloogiat.

 • Uus RS 7 Sportback
  Uus RS 7 Sportback
  Hind alates: 126,100.00 EUR

  Uus, teise põlvkonna Audi RS 7 Sportback on unikaalsem kui kunagi varem. Audi Sport GmbH esitleb Frankfurdi autonäitusel (IAA) RS 7 Sportbacki esmakordselt viiekohalisena, uudiseks on ka RS 7 Sportbacki poolhübriidsüsteem, mis tagab veelgi suurema võimsuse ja efektiivsuse.

 • Uus A8 TFSI e
  Uus A8 TFSI e

  Elegantse luksussedaani ja innovaatilise pistikuhübriidi kombinatsioon – see ongi Audi A8 60 TFSI e quattro. Tema hübriidjõuallikas koosneb võimsast sisepõlemismootorist ning efektiivsest elektrimootorist, mis võimaldab sõita kohapealsete heitmeteta. Tänu laiale info- ja meelelahutussüsteemide valikule jätkavad juht ja kaassõitjad nii ees kui ka tagaistmel häirimatult oma digitaalset igapäevaelu.

 • Uus S8 TFSI
  Uus S8 TFSI
  Hind alates: 135,200.00 EUR

  Reisimine võib olla uskumatult lõõgastav: Audi S8 TFSI näitab kuidas – luksussedaan oma kõige sportlikumas vormis. Jõua sihtkohta kiirelt ja puhanult – see on eesmärk. Tänu külluslikule ruumikusele ja mugavusele, uuenduslikule kasutuskontseptsioonile, suurele hulgale info-, meelelahutus- ja ühenduvusvõimalustele ning võimsale topeltturboga V8 TFSI mootorile on see lapsemäng.

 • Uus Audi SQ2
  Uus Audi SQ2

  Kompaktne sportauto individualistile - Audi SQ2. Q2 perekonna uues tippmudelis koged Audi S-mudelitele omast kirglikku võimsust.

 • Q3 TFSI e
  Q3 TFSI e
  Hind alates: 48,000.00 EUR

  Elektriseeriv linnamaastur kogu perele. Audi Q3 TFSI e. Uuenduslik pistikhübriid, mis suudab elektriliselt ning kohapealsete heitmeteta läbida kuni 41 kuni 51 kilomeetrit. Ning pakub seejuures palju ruumi, tehnilisi innovatsioone ning täiustatud vedrustust, mis muudab sõidu veelgi dünaamilisemaks.

 • Uus Q3 Sportback
  Uus Q3 Sportback
  Hind alates: 36,450.00 EUR

  Uus Q3 Sportback ühendab maasturi mõjuva välimuse ja mitmekülgse igapäevamugavuse ning kupee elegantsi ja suurepärase juhitavuse. See teeb Q3 Sportbackist Audi esimese kompaktse crossoveri.

 • Uus Q3 Sportback TFSI e
  Uus Q3 Sportback TFSI e
  Hind alates: 50,400.00 EUR

  Sportlik ja elektriseeriv. Audi Q3 Sportback TFSI e. Uuenduslik pistikhübriid, mis suudab elektriliselt ja kohapealsete heitmeteta läbida kuni 45 kuni 50 kilomeetrit. Väljendusrikkad kaitserauad ja kupeelik katusejoon kannavad endaga sportlikku ning dünaamilist aurat.

 • Uus RS Q3
  Uus RS Q3
  Hind alates: 64,600.00 EUR

  Audi Sport esitleb uue põlvkonna RS Q3. Sportlik kompaktauto on erakordse sooritusvõime-, atleetliku disaini- ja maksimaalse igapäevakasutuseks mõeldud paindlikkusega.

 • Uus RS Q3 Sportback
  Uus RS Q3 Sportback
  Hind alates: 66,900.00 EUR

  Audi Sport esitleb esmakordselt RS Q3 Sportbacki. Sportlik kompaktauto on erakordse sooritusvõime-, atleetliku disaini- ja maksimaalse igapäevakasutuseks mõeldud paindlikkusega.

 • Q5 Sportback
  Q5 Sportback
  Hind alates: 50,800.00 EUR

  Audi Q5 Sportback ühendab maasturi muljetavaldava sooritusvõime ja suurepärase kasutusmugavuse. Kupeelik katusejoon järgib uut sportlikku disainikeelt ning pidev quattro nelikvedu vaimustab igal sõidul.

 • Q5 TFSI e
  Q5 TFSI e

  Efektiivne, sportlik ning elektrirežiimis kohapealsete heitmeteta – elektri- ja sisepõlemismootorit ühendava Audi Q5 55 TFSI e quattro pistikhübriidiga võid nautida mõlemat jõuallikat. Ühtlasi pakub Q5 55 TFSI e quattro premium-linnamaasturile omast mugavust ja praktilisust.

 • Q5 Sportback TFSI e
  Q5 Sportback TFSI e

  Efektiivne, sportlik ning elektrirežiimis kohapealsete heitmeteta – elektri- ja sisepõlemismootorit ühendava Audi Q5 Sportback 55 TFSI e quattro pistikhübriidiga võid nautida mõlemat jõuallikat. Ühtlasi pakub Q5 Sportback 55 TFSI e quattro premium-linnamaasturile omast mugavust ja praktilisust.

 • SQ5 TDI
  SQ5 TDI

  Jõua sihtpunkti kiiresti, ületa enesekindlalt kõik väljakutsed ja jäta visuaalselt mõjuv mulje. Uuel Audi SQ5-l on standardvarustuses võimas diiselmootor, pidev quattro nelikvedu ja disain, mis räägib meeliköitvast dünaamikast ka siis, kui auto seisab.

 • SQ5 Sportback TDI
  SQ5 Sportback TDI

  Kupeeliku siluetiga sportlik linnamaastur on täiuslikult universaalne, pakkudes muu hulgas palju ruumi kõige erinevamateks vajadusteks. Teedrajav disain, võimas V6 TDI mootor ja pidev quattro nelikvedu, mis kannab Audi SQ5 Sportbacki jõu kindlalt teele.

 • Uus Q7 TFSI e
  Uus Q7 TFSI e
  Hind alates: 70,300.00 EUR

  Audi Q7 TFSI e ühendab endas võimsuse ja nutikuse: 55 TFSI e quattro elektrimootori ja kolmeliitrise V6 TFSI mootori koguvõimsus on 280 kW (381 hj), 60 TFSI e quattro võimsus aga 335 kW (456 hj). Ühtlasi suudab Q7 TFSI e läbida elektrirežiimis ja kohapealsete heitmeteta kuni 40 kilomeetrit. Lisaks oleme me oma uue mudeli varustanud eeskujuliku maastikusuutlikkusega, mille tagavad õhkvedrustus, elektromehaaniline roolivõimendus, Audi drive selecti maastikurežiim ja quattro nelikvedu.anud uue Q-perekonnale omase disaini ning pakub lisaks ruumikusele suurepärast dünaamikat ja erakordset mugavust. Poolhübriidtehnoloogia, digitaalne kasutuskontseptsioon ja lisavarustusse kuuluvad HD Matrix LED laseresituled on vaid mõned uue mudeli märkimist väärivad omadused.

 • Uus SQ7
  Uus SQ7
  Hind alates: 99,400.00 EUR

  Puhas sõidurõõm, jõuline välimus ja suurepärane ruumikus – kõik see võtab kokku Audi SQ7 TFSI olemuse. Salongis veenab pere-linnamaastur sõitjaid kõrge mugavuse ning meelelahutus- ja infosüsteemi uusimate kasutusvõimalustega. Vajutus gaasipedaalile päästab valla 373 kW (507 hj) arendava V8-biturbo-TFSI-mootori jõu.

 • Q8 TFSI e
  Q8 TFSI e
  Hind alates: 76.300,00 EUR

  Uutmoodi sportlikkus. Meeliköitva disainiga võimas pistikhübriid: Audi Q8 TFSI e on läbi aegade Audi kõige eesrindlikum kupee-linnamaastur, mis pakub vaimustavat sõiduelamust ja nutikaid laadimisvõimalusi nii kodus kui ka teel olles.

 • Uus SQ8
  Uus SQ8
  Hind alates: 110.400,00 EUR

  Progressiivne disain, võimas mootor, püsiv quattro nelikvedu ja suurepärane mugavus kõigile autos istujatele – Audi SQ8 TFSI on kombinatsioon dünaamilisest luksklassi kupeest, emotsioone tekitavast sportautost ja ruumikast linnamaasturist. Tervikule paneb punkti kompleksne põhivarustusse kuuluv info- ja meelelahutussüsteem.

 • Uus RS Q8
  Uus RS Q8
  Hind alates: 129,400.00 EUR

  Kõige võimsam kupeemaastur Audi Sport’ilt: 441 kW (600 hj) arendav Audi RS Q8. Lisaks oma RS-võimekusele avaldab RS Q8 muljet erakordse mitmekülgsusega – nii sõidukogemuse kui ka disaini osas.

 • TTS Coupé
  TTS Coupé
  Hind alates: 39,655.00 EUR

  Selle kompaktse sportauto kolmas põlvkond kütkestab taas oma emotsionaalse disaini ja dünaamiliste omadustega. Uut kupeed iseloomustab uuenduslike tehnoloogiate kasutamine mootoris ning Audi virtuaalset näidikutepaneeli hõlmavas juhtimis- ja kuvamiskontseptsioonis.

 • RS 3 Limousine
  RS 3 Limousine
  Hind alates: 58,100.00 EUR

  Uus tippsportlane kompaktklassis näitab oma sportlikku iseloomu juba välisilmega. Kolmemõõtmeline kärjestruktuuriga Singleframe iluvõre quattro logoga ulatub alumise spoilerini.

 • Uus RS 4 Avant
  Uus RS 4 Avant
  Hind alates: 79,300.00 EUR

  Legendaarsest sugupuust pärinev edumudel väljendab oma dünaamilisi ambitsioone uuendatud esiosa ning sportlikuma sõitjateruumiga, sh uue MMI touch kasutajaliidesega. Kahe turboga V6 mootori võimsus on 331 kW (450 hj) ning muljet avaldav pöördemoment 600 Nm on kasutatav väga laias pööretevahemikus 1900 kuni 5000 p/min.

 • Uus RS 5 Coupé
  Uus RS 5 Coupé

  Uus Audi RS 5 Coupé kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • Uus RS 5 Sportback
  Uus RS 5 Sportback

  Uus Audi RS 5 Sportback kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • RS 6 Avant
  RS 6 Avant
  Hind alates: 117,600.00 EUR

  25 aastat RS-i, 25 aastat võimsaid universaale Audilt: Audi Sport avab uue RS 6-ga kiirete Avantide loos uue peatüki. Tänu poolhübriidsüsteemile senisest veelgi võimsam ja efektiivsem RS 6 Avant on täiuslik kaaslane igas olukorras.

 • RS 7 Sportback
  RS 7 Sportback
  Hind alates: 126,100.00 EUR
 • Uus RS Q8
  Uus RS Q8
  Hind alates: 124,500.00 EUR

  Kõige võimsam kupeemaastur Audi Sport’ilt: 441 kW (600 hj) arendav Audi RS Q8. Lisaks oma RS-võimekusele avaldab RS Q8 muljet erakordse mitmekülgsusega – nii sõidukogemuse kui ka disaini osas.

 • Uus e-tron Sportback
  Uus e-tron Sportback
  Hind alates: 74.400,00 EUR

  Audi e-tron Sportback on dünaamiline kupeemaasturmaastur võimsusega kuni 300 kW ning sõiduulatusega kuni 446 kilomeetrit (WLTP). Esmakordselt on seeriaautol saadaval digitaalsed maatriks-LED esilaternad, mille valgustus jagatakse väikesteks piksliteks, mida saab juhtida erakordselt täpselt. See muudab näiteks kitsastel teedel oma sõidurajas püsimise lihtsamaks ning näitab auto kohta sõidurajal.

 • Uus e-tron S
  Uus e-tron S
  Hind alates: 96.200,00 EUR

  Tänu dünaamikale, mida suudab pakkuda vaid võimas elektrimootor, on iga sõit uuenenud disainiga täiselektrilises Audi e-tron S-is äärmiselt põnev. Ülihea reaktsiooniga gaasipedaaliga Audi e-tron S kiirendab paigalt 100 km/h’ni vaid 4.5 sekundiga ja seda peaaegu hääletult. Sõiduulatus on ühe laadimisega tervelt 364 km (WLTP) ning muljetavaldavad on ka selle mudeli agiilsus ja veojõud.

 • Uus e-tron S Sportback
  Uus e-tron S Sportback
  Hind alates: 98.700,00 EUR

  Täiselektriline Audi e-tron S Sportback avaldab muljet oma kolme võimsa elektrimootori, sportliku disaini ja sõiduulatusega, mis on ühe laadimisega kuni 370 km (WLTP). 370 kW-ne võimsus lubab kupee-linnamaasturil saavutada paigalt 100 km/h tunnikiiruse vaid 4.5 sekundiga ja nautida igat sõitu täiel määral.

 • Uus A5 Sportback g-tron
  Uus A5 Sportback g-tron
  Hind alates: 44.350,00 EUR

  Audi A5 Sportback g-tron ühendab lummaval moel dünaamilise iseloomu ja emotsionaalse kupeeliku disaini. Tänu surugaasiga töötavale mootorile tõestab see, et sportlikkust on võimalik ühendada säästlikkusega.

audi_urban_future.jpg

“Kõik uus, mis siin luuakse, luuakse digitaalsena. Ja kui seda ei saa digitaliseerida siis seda ei tehtagi.”

Mitte üheski teises maailma linnas ei ole inimesed nii läbi ja lõhki digitaalse mõtteviisiga kui Eesti pealinnas Tallinnas. Mil viisil see ühiskonda muudab?

Esimene samm Tallinna digitaliseerimise uurimisel viis hoopis Ecuadori. Võtsime Skype’i kõne Marten Kaevatsile tema hotellituppa Quitos. Kõik ütlesid meile, et peaksime vestlema just temaga. 1990. aastatel oli Kaevats jalgrattasõidu propageerija ja aktivist laiemas mõttes. Arhitektuuri ja linnaplaneerimise haridusega mees tutvustab end kui “tsirkusekaru”. Marten Kaevats töötab Eesti valitsuse konsultandina digitaalteemadel. Samas sarnaneb sasipeaga ja pleekinud T-särgis mees pigem punkbändi lauljale kui digitaalvaldkonna riiklikule nõustajale. Ühingu
Asociación Latinoamericana de Exportadores de Servicios kutsel räägib ta täna Quitos Lõuna-Ameerika teenustepakkujate eliidile digitaalsetest teenustest. Digitaliseerimine on Eesti peamine ekspordiartikkel ja ainus tõeline hitt.

1990. aastatest alates on see vaid 1,3 miljoni elanikuga väikeriik järjekindlalt digitaliseerimise teed käinud. Eesti staatus küberruumis on ammu tema füüsilised piirid ületanud. Kaevats ise nimetab oma tööd “lahedaks värgiks”.
Selles loos kohtume mitmete Marten Kaevatsi sarnaste tegelastega ja saame tuttavaks linnaga, mis on digimaailmast täiesti läbi imbunud. Tallinlased töötavad juba teemadega, millele teised pole veel mõelnudki. Kui teised riigid alles hakkavad oma kodanike jaoks dokumendivorme internetti üles panema, siis Tallinn üritab juba vormide kasutamise kontseptsioonist sootuks vabaneda. “Tulevikus kavatseme rakendada töösse suurandmed ja
tehisintellekti, et säästa vormide täitmise arvelt inimeste aega,” ütleb Kaevats. “Näiteks suudavad meie süsteemid iseseisvalt tuvastada, kes on kõlblik saama lapsetoetust. Kümme minutit pärast lapse sündi saavad lapsevanemad
e-kirjas õnnitluse ja täpsustuse, milline summa ja millal nende kontole kantakse.”

Novembrikuine Tallinn, esimene lumi. Klaasfassaadidega kõrghooned sirutuvad taevasse, nende jalge ees kükitab maaliline vanalinn. Kõnniteedel tõttavad inimesed – esmapilgul ei paista selles küberruumi pealinnas midagi erilist olevat. Kaevats rääkis meile, et digiteenused toimivad peamiselt just seal, kus neid näha ei ole. Mingis mõttes võib neid märgata loendamatute bürokraatlike sekelduste puudumises – inimesed ei pea enam oma dokumente riigiasutustesse või pankadesse viima. “Digitaliseerimine annab inimestele tagasi nende vabaduse ja nad saavad oma ajaga teha just seda, mida soovivad,” ütleb Kaevats. Oma püüdlustes Tallinna virtuaalmaailma lähemalt kombata sattume e-Estonia esitluskeskusesse (E-Estonia Showroom). Istume oma giidi oodates sinisele diivanile. Äkki avaneb märkamatus seinas olev uks ja pressiesindaja Federico Plantera astub naeratades tuppa. “Tere tulemast,” ütleb ta, “Kas te olete siin esimest korda?” Esitluskeskuses on väljas olevikule pühendatud näitus. Just siin käivitub Tallinna küberruum. Ühes ruumis, mis ei jää oma hubasuselt alla elutoale, on suur ekraan ja selle ees viis istmerida. Ruumi on paigutatud laiali erinevad esemed – väike jalgratas, kunstvalguse all kasvavad taimed, digitaalset parkimissüsteemi kujutav miniatuurne mudel. Väike hall ratastega kast osutub robotiks, mida kasutatakse Tallinnas pakkide kohaletoimetamise testimiseks.

2017. aasta septembris toimunud EL-i digitaalvaldkonna tippkohtumisel pakkusid need robotid kohtumisel osalenud riigijuhtidele kommi. Federico Plantera annab meile põhjaliku ülevaate sellistest e-teenustest nagu näiteks digitaalne ID-kaart, elektroonilised patsiendiandmed, interneti teel hääletamine, digitaalne kodakondsus ja vaid hiirekliki kaugusel olev tuludeklaratsioon. See, mis mujal endiselt ulmevaldkonda kuulub, on siin igapäevane reaalsus. 24-aastane itaallane tuli Tallinnasse Erasmuse programmi raames ja jäigi siia. “Siin on uskumatu kogukonnatunnetus. Hierarhia on siin väga horisontaalne või sootuks olematu.” Kes midagi teha tahab, see seda teebki. Teises ruumis kohtume teabekeskuse projektijuhi Indrek Õnnikuga. Ta pühib üle nutitelefoni ekraani, logib oma telefoninumbriga sisse, klikib veel kaks korda ja ekraanile ilmub täidetud vorm: tema digitaalne tuludeklaratsioon. Vaata üle, kinnita, valmis! “Selleks kulub täpselt kaks minutit,” ütleb Õnnik naeratades ja hoiab väikest plastikkaarti trofeena käes. ID-kaart on Eesti digitaalühiskonna sümboliks. Eestlased kasutavad seda igapäevaste ostude eest tasumiseks ja boonuspunktide kogumiseks. See kaart on korraga nii sõiduki dokument, juhiluba kui ka digiallkirjastamise vahend. Õnnik näitab meile lihtsalt nalja pärast, kuidas ta saab nutitelefoni kaudu oma autot müüa: “Kõik andmed nagu esmaregistreerimine, läbisõidunäit ja ülevaatused on salvestatud digi-ID alla. Kogu teave on kättesaadav eesti.ee internetiportaalis, kus ostjal tuleb vaid end identifitseerida ja andmed kinnitada ning auto ongi müüdud.’’ Õnnik saab portaali kaudu ka ravimiretsepti tellida. Ta helistab oma perearstile, kes kontrollib tema patsiendiandmeid ja väljastab retsepti – samuti digitaalse. Kodus saab Õnnik oma ID-kaarti kasutades alati vaadata, kes ja millal on tema tervist puudutavaid andmeid vaadanud. “Internetis ei saa teha ainult kolme asja,” ütleb Õnnik laialt naeratades: “Abielluda, lahutada ja kinnisvara osta.”

e-Estonia esitluskeskus asub linna digtaalses südames, Ülemiste kvartalis. See kvartal on tõusnud lausa kultuslikku staatusesse – Skype programmeeriti peamiselt just siin. Tänaseks on sellel üle 100 kõrvalfirma. On
lõunasöögiaeg ja inimesed valguvad oma kontoritest välja, et siis võileibade ja salatitega tagasi tulla. Digitaalvaldkonna tippkohtumise ajal sõitsid siit mitte väga kaugel kaks isejuhtivat bussi. Vaid mõne kuuga loodi
süsteem, mis sõidutas tippkohtumise külalisi reisisadamast kesklinna.

Professor Robert Krimmeri jaoks rõhutab see näide üht Eesti rahva peamist omadust: “Siin ei kardeta digirakendusi. Inimesed püüavad alati uusi võimalusi leida. See tähendab, et siin kavandatakse ja tehakse kõik alati digitaalsena. Seda, mida ei ole võimalik digitaliseerida, lihtsalt ei tehtagi.” Austria päritolu Robert Krimmer on elanud Tallinnas juba mitu aastat ja töötab Tehnikaülikoolis e-valitsemise professorina. Ta kirjeldab Tallinna kui “täiesti tavalist linna, mis on aga olemas ka digiversioonina.” Krimmeri arvates on põhjus, miks Tallinna elanikud nii üksmeelselt ja järjekindlalt digitaliseerumist järgivad, riigi suuruses: “Eesti on väga väike riik ja inimesed on siin omavahel alati väga tihedalt seotud olnud. Kõik tunnevad kõiki.” Krimmer võrdleb digitaliseerimise staatust Mozarti omaga kodumaal Austrias: “Kõik eestlased samastavad end oma riigi digitaliseerumispingutustega.” Teine digitaliseerimisega seotud tähelepanek on kiirus. “Ühiskond
areneb välgukiirusel. Eestlasega ei saa teha plaane kaks nädalat ette, sest vahepeal võib väga palju juhtuda.” Üks Krimmeri uurimisvaldkondi on e-hääletamine. Eestlased on e-hääletanud aastast 2005. Seda, kuidas
see käib, tutvustab Youtube’i videos aastatel 2014 – 2017 Eesti peaministriks olnud Taavi Rõivas. Hääletusperioodil saavad kodanikud hääletada nii palju, kui soovivad – lõpuks läheb arvesse vaid kõige viimane hääletus. Krimmer ütleb, et see protseduur on kindlalt kanda kinnitanud, aga valimisaktiivsus ei ole
selle meetodi tõttu siiski oluliselt suurenenud. “Ootus, et see samm poliitilist aktiivsust tõstab, ei ole tänaseks veel täitunud.”

Valdek Lauri ja Risto Hanseni uks on lukus ja uksekell puudub. Külastajad pääsevad hoonesse vaid telefonikõne või sissepääsukaardi abil. Uksel olev väike seade piiksub ja uks avaneb. Kaks sõbralikku meest juhatavad meid valgesse, puhtasse, mugava diivani ja kahe tugitooliga koosolekuruumi. EL-i eesistumistiimi koosseisus Eesti valitsuse heaks töötavad Laur ja Hansen on noored leiutajad, kellel on Tallinnas oma ateljee. Nad hakkavad otsekohe 3D-printeriga valmistatud mänguasjadest ja kultiveeritud lihast rääkima. Muuhulgas vastutavad mehed isejuhtivate sõidukitega seotud rakenduste eest. “Augustis sõitsid meie isejuhtivad bussid kuu aega linnas ringi ja neist said tõelised tõmbenumbrid. Inimestel oli väga lõbus neid järele proovida.” Laur ütleb, et on oluline anda inimestele uute tehnoloogiatega tutvumiseks aega. “Nüüd ei ole linnas isejuhtivate autode kasutuselevõtmise teel enam olulisi takistusi.” Linnaelanikud on selleks valmis. Samuti usub Laur, et isejuhtimine muudab linnatänavad turvalisemaks. “Ja see ühendab inimesi. Kui praegu sõidab buss maapiirkondadesse vaid kord päevas, siis varsti saavad inimesed isejuhtivate autodega näiteks arsti juurde või sõpradele külla sõita. See muudab ühiskonna ühtsemaks.” Eestlased on valmis vastu võtma väljakutseid, mida mujal takistusteks peetakse: “Hetkel tegeleme isejuhtivaid autosid puudutava õigusraamistiku väljatöötamisega. Põhimõtteliselt vastutab see, kes istub juhiistmel – olenemata sellest, kas ta juhib ise või laseb autol seda teha.” Eesti ettevõte Guardtime on pakkunud ka plokiahelal põhinevat lahendust, et tuvastada ja vältida juba algstaadiumis võimalikke häkkimisi isejuhtivatesse ja võrgustatud autodesse.

Isejuhtivate autode väljatöötamine annab aimu eestlaste meelestatusest turvalisuse ja uute tehnoloogiate suhtes. Professor Jarno Limnéll, Eesti küberturvalisuse ekspert Helsingi Ülikoolis, eelistab asendada mõiste “turvalisus” mõistega “usaldus”: “Ilma tugeva usalduseta ei saa digitaalühiskonda luua.” Teistes Euroopa riikides seisab ta sageli silmitsi kartusega, ent Tallinnas on kõik, mida saab digitaliseerida, digitaliseeritud. “Elanikkond on veendunud, et valitsus teeb kõik vajaliku digitaalse infrastruktuuri kaitsmiseks,’’ ütleb ta. Samuti suudetakse panna vastu võimalikele rünnakutele. “See on nii sellepärast, et esiteks me teavitame inimesi kõikidest ohtudest. Teiseks tagame me selle, et meie kodanikel oleksid vajalikud oskused digitehnoloogiate kasutamiseks.” Marten Kaevatsi sõnul on Eesti mentaliteet enamiku riikide omale risti vastupidine – digiallkirjastatud lepinguid peetakse meil palju turvalisemateks, sest käsitsi paberile kirjutatud allkirju saab võltsida. Linn tunneb end täiesti mugavalt ka beetatestija rollis. “Me tolereerime vigu ja katkestusi. Täiuslikke lahendusi ei ole olemas. On ainult beetaversioonid, mida me pidevalt täiustame,” ütleb ta. Eestlaste rahvuslikku psüühikat iseloomustab pidev valmisolek millegi uue jaoks.

Ja seda isegi kõige nooremate eestlaste puhul. Jakob Westholmi Gümnaasium on Kassisaba kvartalis asuv vana kool. Koolimajal on tugevad parkettpõrandad ja krigisevad puituksed, ent peaukse kõrval särab väike kaardilugeja. Hoonesse pääsemiseks peavad õpilased ja õpetajad end siin registreerima. Tunni ajal töötavad kõik lapsed nii tahvelarvutite, õpikute kui ka täitesulepeadega. Hetkel õpitav teema on projitseeritud tahvli kõrvale. Tahvelarvutite kaudu ühendatud õpilased kirjutavad oma küsimused arvutisse ning need ilmuvad seinale, kus neid hinnatakse ja kommenteeritakse. Klassi ees seisavad kaks õpetajat: ühiskonnaõpetust õpetav Kettrud Väisanen ja tehnoloogia eest vastutav Aet Mikli, kes kontrollib pidevalt õpilaste tahvelarvuteid, kui ta just klassi ees arvuti taga ei istu ja esitlust ei juhi. “Kui meil on vähegi võimalik digisüsteemidega töötada, siis me seda ka teeme,” ütleb IT-spetsialist. Nutitelefonid ei ole keelatud, vaid hoopis koolitundi kaasatud. “Õpilased peaksid õppima, kuidas tehnoloogiat kasutada,” ütleb ta. Klassipäevik ja tunniplaan on digitaalsed ning lapsevanemad saavad neid läbi interneti vaadata. eKool on selleks vastava rakenduse loonud. Äsja kolis eKool oma uude kontorisse Tallinna Telliskivi loomelinnakusse, kesklinnas asuvasse endisesse tööstuskompleksi. Selles ideede jaoks viljakas paigas asub mitmeid ateljeesid ja stuudioid ning alternatiivsed kohvikud meelitavad ligi noori inimesi. eKooli tegevjuht Tanel Keres töötas koos oma meeskonnaga välja pilvepõhise haldussüsteemi koolidele. Õpetajad kasutavad seda süsteemi hinnete, koduste tööde, puudumiste ja õpet puudutavate teemade sisestamiseks. Lapsevanemad tutvuvad nende andmetega, võtavad õpetajatega ühendust ja ei pea oma lapse haigestumisest teatamiseks enam kooli helistama. Keres on ka ise kahe kooliealise lapse isa. Ta teab täpselt, mida tema lapsed parajasti koolis õpivad, millal neil kontrolltöö on või millal toimub järgmine lapsevanemate koosolek. Samuti saab ta sõnumi, kui tema laps koolitundi ei ilmu. Digitaalset klassipäevikut ja tunniplaani kasutatakse aastast 2002 peaaegu igas Eesti koolis. Andmekaitse pärast ei muretse keegi. “Õpetajad saavad vaadata oma õpilaste hindeid ka teistes ainetes. Lisaks registreeritakse iga profiili külastus,” selgitab Keres. Rakendus säästab õpetajate tööaega ning muudab koolipäeva tõhusamaks ja läbipaistvamaks.

Õhtul enne linnast lahkumist külastame Arsi maja kultuurikompleksis tegutsevat Hispaania kunstnikku Mar Caneti. Hoone tundub kuidagi hüljatuna ja hooletussejäetuna. Fassaadil on risti-rästi elektrijuhtmed, torud ei vii kuhugi ja vana prožektor koliseb tuule käes. Stuudio 312 on täis kaste ja kappe ning on kuulda rütmilist kopsimist. Canet asutas koos Varvara Guljajevaga kunstilise duo nimega Varvara & Mar. Ta istub oma laua taga ja vastab e-kirjadele. Toas olev kolleeg pildistab isikuandmeid ostvat ja müüvat poodi sümboliseerivasse installatsiooni “Data Shop” kuuluvaid plekkpurke. Igas purgis on andmekandja kunstniku Facebookist, Google Takeout’ist, Visalt ja Mastercardilt pärit isikuandmetega. Purgi sisu on märgitud sildile. “Meie kunst uurib inimeste ja masinate vahelist suhet,” ütleb Canet. Ta kirjeldab seda, mis andmetega juhtub, kes neid kogub ja kasutab kui “digiühiskonna jõuvälja.” Rütmiline kopsimine valjeneb. Kaks metronoomi liiguvad erinevas rütmis. Nad on ühendatud seadmega, mis salvestas kuue kuu jooksul mõlema kunstniku südamelööke. Kunstnike südamete rütmid määravad ära metronoomi rütmi. Alati, kui tempo aeglustub, ütleb Mar: “Nüüd me magame.”

Küberruumi pealinn paneb ka südame kiiremini lööma. Tallinna nähtamatu pool on meie jaoks käegakatsutavaks muutunud. Sellega, et Wi-Fi on tänu 1000 kuumpunktile kättesaadav terves linnas, harjub kiiresti. Tallinn on inspireeriv ja põnev, nooruslik ja energiat täis. Marten Kaevats selgitas meile, et füüsiline kohalolek on siiski ka küberruumis oluline – sõpradega saadakse ikka linnas kokku ja juuakse klaasike õlut. Tema missiooniks ei ole mitte ainult digitehnoloogiate ja teenuste paigaldamine, vaid ka kogukondade loomine nende ümber. Kaevatsi sõnul on eelarvamus, et virtuaalmaailm vähendab igapäevast reaalset sotsiaalset läbikäimist, mõneti õigustatud. Ent samas on see ka lihtsasti välditav. “Virtuaalmaailmas on näost-näkku kohtumisi palju lihtsam korraldada.” Eriti lihtne on endaga sarnaselt mõtlevaid inimesi oma ideedesse kaasata ja asju ajast ja kohast sõltumatult juhtuma panna. Kaevats on juba pikalt planeerinud laienemist linna piiridest kaugemale. Ta nimetab oma kontseptsiooni “hüperlokaalseks elumudeliks”: “See on maailm, kus füüsiline asukoht ei ole oluline, sest terve maailm on kõikjal kättesaadav.” Inimesed saavad taotleda Eesti e-residentsust, et asutada Eestis ettevõtet ja võivad kasutada samal ajal Šveitsi tervishoiusüsteemi ning veel mõne teise riigi pangateenuseid. “Me peame endiselt võõraste kogu maailmast pärit inimeste vahel usaldust looma,” ütleb Kaevats. Tallinn on elavaks tõestuseks, et digitehnoloogiad on selleks võimelised.

DIGITAALNE EUROOPA

Digitaalühiskond on ka Euroopa Liidu eesmärgiks. Ühtset digiturgu puudutavas dokumendis on kirjas: “Ehitades nutikamaid linnu ja parandades juurdepääsu e-valitsemisele, e-terviseteenustele ja digioskustele loome tõeliselt digitaalse Euroopa ühiskonna.”
ec.europa.eu/digital-single-market

Audi Urban Future Initiative

2010. aastal lansseeritud Audi Urban Future Initiative on platvorm rahvusvahelisele interdistsiplinaarsele dialoogile mobiilse tuleviku teemal. See algatus on inkubaator uutele ideedele, mille eesmärgiks on parandada elukvaliteeti meie linnades.