• Uus A1 citycarver
  Uus A1 citycarver
  Hind alates: 23,500.00 EUR

  Värske ja enesekindel hoiak, palju võimalusi isikupärastamiseks ning tipptasemel ühenduvus: need on Audi A1 citycarveri märksõnad. Uue Audi A1 perekonna kõige progressiivsem liige tunneb end koduselt igas keskkonnas: linnas, väikesel külateel, kiirteel ning isegi kergemal maastikul.

 • A3 Limousine
  A3 Limousine
  Hind alates: 28.500,00 EUR

  Uus Audi A3 Limousine avaldab muljet oma sportlikult stiilse disaini, kvaliteetse ja juhile keskendunud sõitjateruumi ning erimudeliga Edition One.

 • A3 Sportback TFSI e
  A3 Sportback TFSI e

  Elektri-, hübriid- ja sisepõlemismootoriga: Audi A3 Sportback TFSI e pistikhübriid omab neid kõiki ja pakub tänu sellele muljetavaldavat dünaamikat. Ka Sportbacki välisdisain räägib dünaamilisustest, kiirusest ja nauditavatest sõiduomadustest. Ning sõitjateruumis on ühendatud disain, funktsionaalsus, kasutusmugavus ja digitaalsus.

 • S3 Sportback
  S3 Sportback
  Hind alates: 48.800,00 EUR

  Uus S3 Sportback pakub korraga nii puhast sõidunaudingut kui ka igapäevast kasutusmugavust. See mudel avaldab muljet oma käsitsetavuse, dünaamilise disaini ja täiustatud tehnoloogiate ning juhiabisüsteemidega. Erimudel Edition One on aga veelgi sportlikum. Toimunud areng on selgesti tunnetatav.

 • S3 Limousine
  S3 Limousine
  Hind alates: 49.800,00 EUR

  Tugevam. Sportlikum. Põnev juba esmapilgul: uus Audi S3 Sedan Edition One. See mudel kombineerib omavahel sõidusoorituse, elegantsi ja kupeelikku disaini ning pakub lugematul hulgal igapäevaelu lihtsustavat tehnikat.

 • RS 3 Sportback
  RS 3 Sportback
  Hind alates: 56,400.00 EUR

  Disainikeel, mis räägib selgelt auto võimetest võidusõidurajal. Alates eristuvast kärjestruktuuriga Audi Singleframe iluvõrest kuni võimsate küljejoonteni ja lõpetades selgelt struktureeritud tagaosaga: jõuline välisilme tõotab esmaklassilist sooritusvõimet. Eksklusiivsed 19-tollised kergmetallveljed rõhutavad seda veelgi.

 • RS 3 Limousine
  RS 3 Limousine
  Hind alates: 58,100.00 EUR

  Uus tippsportlane kompaktklassis näitab oma sportlikku iseloomu juba välisilmega. Kolmemõõtmeline kärjestruktuuriga Singleframe iluvõre quattro logoga ulatub alumise spoilerini.

 • Uus A4 Avant
  Uus A4 Avant
  Hind alates: 34.250,00 EUR

  Veel rohkem ruumi, veel rohkem elegantsust: Uue põlvkonna Audi A4 Avant ühendab endas lummava tehnoloogia ja esteetika. Kaubamärgi kõige enim müüdud tootepere tehnoloogiat on täielikult uuendatud, nii et see tähistab taas tootesegmendi uut verstaposti. Arendustöö käigus pandi suurt rõhku CO2-heitmete vähendamisele. Kõigi tehnoloogiate puhul keskenduti sõidutakistuse vähendamisele.

 • Uus A4 Avant g-tron
  Uus A4 Avant g-tron
  Hind alates: 39.800,00 EUR

  Audi A4 Avant g-tron on erakordselt paindlik nii igapäevases perekasutuses kui ka töösõitudel – seda suuresti tänu oma dünaamilisusele ja universaalkere praktilisusele. Audi CNG tehnoloogia tõestab, et saad alternatiivkütust oma igapäevaelus usaldada.

 • Uus A4 allroad quattro
  Uus A4 allroad quattro
  Hind alates: 48.550,00 EUR

  Uus Audi A4 allroad quattro kehastab ainulaadset kontseptsiooni: selles on ühendatud kõrge mugavusaste ja maastikusõidu omadused, mis annavad allroad quattrole enda turusektoris unikaalse positsiooni. Tänu standardvarustusse kuuluvale nelikveole ja suurendatud kliirensile jätkab see mudel sõitmist ka siis, kui asfalttee otsa lõpeb.

 • Uus S4 Limousine
  Uus S4 Limousine
  Hind alates: 66.400,00 EUR

  Sportlik välimus on standardvarustuses. S4 Singleframe iluvõre ja esiletõstetud horisontaalsetest varbadest moodustuv muster rõhutavad laiust ja dünaamikat. Kaitseraud ja õhu sisselaskeavad on silmatorkava kontuuriga. Sportlikku välimust rõhutavad muljetavaldavalt ainuomane S disaini kaheharuline kroomitud väljalaskesüsteem ja tagaspoiler.

 • Uus S4 Avant
  Uus S4 Avant
  Hind alates: 68.400,00 EUR

  Kõik kes valivad Audi, tahavad sportliku sõidukogemust, atraktiivset disaini ja innovatiivset disaini. Kõik kes valivad Audi S4 Avanti saavad veelgi enam: sportautoliku võimsuse ja sõidudünaamika ent praktilise ja funktsionaalse igapäeva sõiduki. Ei mingeid kompromisse. Läbinisti Audi, kuid midagi veelgi enamat.

 • Uus RS 4 Avant
  Uus RS 4 Avant
  Hind alates: 79.300,00 EUR

  Legendaarsest sugupuust pärinev edumudel väljendab oma dünaamilisi ambitsioone uuendatud esiosa ning sportlikuma sõitjateruumiga, sh uue MMI touch kasutajaliidesega. Kahe turboga V6 mootori võimsus on 331 kW (450 hj) ning muljet avaldav pöördemoment 600 Nm on kasutatav väga laias pööretevahemikus 1900 kuni 5000 p/min.

 • A5 Sportback
  A5 Sportback
  Hind alates: 43,200.00 EUR

  Uus Audi A5 Sportback on nüüd uue, jõulisema disainiga ning kõrgtehnoloogilise MMI touch kasutuskontseptsiooniga. Poolhübriidtehnoloogia tagab suurema mugavuse, vähendades samas ka kütusekulu.

 • Uus A5 Sportback g-tron
  Uus A5 Sportback g-tron
  Hind alates: 44.350,00 EUR

  Audi A5 Sportback g-tron ühendab lummaval moel dünaamilise iseloomu ja emotsionaalse kupeeliku disaini. Tänu surugaasiga töötavale mootorile tõestab see, et sportlikkust on võimalik ühendada säästlikkusega.

 • Uus S5 Coupé TDI
  Uus S5 Coupé TDI
  Hind alates: 67,400.00 EUR

  Uus Audi S5 Coupé TDI on atleetlik, sportlik ja elegantne, uue ja lihvitud välimusega ning täis kõrgtehnoloogiat. Selle disain on on ühendatud keeruka aerodünaamikaga. Pealispinna all avaldab S5 Coupé TDI muljet täiesti uue veermiku, võimsate mootorite ja juhiabisüsteemide uuenduslikkusega.

 • Uus S5 Sportback TDI
  Uus S5 Sportback TDI
  Hind alates: 67,100.00 EUR

  S5 Sportback TDI viieukselises kupees on ühendatud elegantsus ja emotsionaalne disain ning ülim funktsionaalsus ja väga mugav salong. See peresõbralik auto on täiuslike võrguühendustega, pakkudes uusimaid teabe ja meelelahutuse võimalusi. Lisaks eeltoodule on teise põlvkonna mudelitel täiesti uus vedrustus, suure võimsusega mootorid ja uuenduslikud juhiabisüsteemid.

 • Uus RS 5 Coupé
  Uus RS 5 Coupé

  Uus Audi RS 5 Coupé kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • Uus RS 5 Sportback
  Uus RS 5 Sportback

  Uus Audi RS 5 Sportback kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • A6 Avant
  A6 Avant
  Hind alates: 49,700.00 EUR

  Sujuvam, laiem ja madalam - Uus Audi A6 Avant demonstreerib oskust püüda pilke. Silmatorkavad rattakoopad, pikalt langev katusejoon ja tugevalt kaldus D-piilar rõhutavad dünaamilisi proportsioone ja loovad võrreldamatu silueti. Sõiduki tagaosa rõhutab sportlik katusespoiler ja kroomliist. Atleetlik väljanägemine koos kompromissitu mahutavusega.

 • A6 Limousine TFSI e
  A6 Limousine TFSI e
  Hind alates: 59,800.00 EUR

  Kui tahad teistest ees olla, pead valima oma tee. Audi A6 55 TFSI e quattro Limousine teeb selle Sinu jaoks lihtsaks muljet avaldaval moel, pakkudes efektiivset pistikuhübriid-tehnoloogiat, teedrajavat juhtkontseptsiooni, mugavat sõitjateruumi ja atleetlikku disaini.

 • A6 Avant TFSI e
  A6 Avant TFSI e

  Kui tahad teistest ees olla, pead valima oma tee. Audi A6 Avant 55 TFSI e quattro teeb selle Sinu jaoks lihtsaks muljet avaldaval moel, pakkudes efektiivset pistikuhübriid-tehnoloogiat, teedrajavat juhtkontseptsiooni, mugavat sõitjateruumi ja atleetlikku disaini.

 • A6 allroad
  A6 allroad
  Hind alates: 68,000.00 EUR

  20 aastat maastikusuutlikku A6 Avanti: Uus Audi A6 allroad quattro. Tänu standardvarustusse kuuluvale nelikveole, adaptiivsele õhkvedrustusele ja kõrgemale kliirensile tunneb ta end ühtmoodi koduselt nii teedel kui ka maastikul. Võimsad V6 TDI mootorid tagavad enam kui piisava veovõime: haagise lubatud mass on kuni 2,5 tonni. Tänu eelkäijast veelgi isikupärasemale disainile ja suuremas ulatuses kohandatavale varustusele veenab uus A6 allroad quattro kliente, kes hindavad jõulist disaini, erakordset paindlikkust ning tipptasemel mugavust.

 • S6 Limousine
  S6 Limousine
  Hind alates: 81,100.00 EUR

  Audi S6 Limousine on sportlik, mitmekülgne ja efektse disainiga auto, mille varustusse kuulub kõige moodsam info-, meelelahutus- ja juhiabisüsteemide tehnoloogia ning võimas jõuallikas.

 • S6 Avant
  S6 Avant
  Hind alates: 83,900.00 EUR

  Audi S6 Avant on sportlik, mitmekülgne ja efektse disainiga auto, mille varustusse kuulub kõige moodsam info-, meelelahutus- ja juhiabisüsteemide tehnoloogia ning võimas jõuallikas.

 • RS 6 Avant
  RS 6 Avant
  Hind alates: 121,100.00 EUR

  25 aastat RS-i, 25 aastat võimsaid universaale Audilt: Audi Sport avab uue RS 6-ga kiirete Avantide loos uue peatüki. Tänu poolhübriidsüsteemile senisest veelgi võimsam ja efektiivsem RS 6 Avant on täiuslik kaaslane igas olukorras.

 • Uus A7 Sportback TFSI e
  Uus A7 Sportback TFSI e
  Hind alates: 70,700.00 EUR

  Elegantne välimus, muljetavaldav võimsus ja efektiivsus, tippkvaliteediga sõitjateruum Audi A7 Sportback 55 TFSI e quattro. innovaatilise pistikuhübriidi kombinatsioon, mille hübriidjõuallikas koosneb võimsast sisepõlemismootorist ning efektiivsest elektrimootorist, mis võimaldab sõita kohapealsete heitmeteta. Koge meie sportlikus kupees ka kõige moodsamat juhiabi-, info- ja meelelahutustehnoloogiat.

 • Uus S7 Sportback
  Uus S7 Sportback
  Hind alates: 90,700.00 EUR

  Elegantne välimus, muljetavaldav võimsus, tippkvaliteediga sõitjateruum – Audi S7 Sportback veenab nii oma väliste kui ka sisemiste omadustega. Koge meie sportlikus kupees ka kõige moodsamat juhiabi-, info- ja meelelahutustehnoloogiat.

 • Uus RS 7 Sportback
  Uus RS 7 Sportback
  Hind alates: 126,100.00 EUR

  Uus, teise põlvkonna Audi RS 7 Sportback on unikaalsem kui kunagi varem. Audi Sport GmbH esitleb Frankfurdi autonäitusel (IAA) RS 7 Sportbacki esmakordselt viiekohalisena, uudiseks on ka RS 7 Sportbacki poolhübriidsüsteem, mis tagab veelgi suurema võimsuse ja efektiivsuse.

 • Uus A8 TFSI e
  Uus A8 TFSI e

  Elegantse luksussedaani ja innovaatilise pistikuhübriidi kombinatsioon – see ongi Audi A8 60 TFSI e quattro. Tema hübriidjõuallikas koosneb võimsast sisepõlemismootorist ning efektiivsest elektrimootorist, mis võimaldab sõita kohapealsete heitmeteta. Tänu laiale info- ja meelelahutussüsteemide valikule jätkavad juht ja kaassõitjad nii ees kui ka tagaistmel häirimatult oma digitaalset igapäevaelu.

 • Uus S8 TFSI
  Uus S8 TFSI
  Hind alates: 135,200.00 EUR

  Reisimine võib olla uskumatult lõõgastav: Audi S8 TFSI näitab kuidas – luksussedaan oma kõige sportlikumas vormis. Jõua sihtkohta kiirelt ja puhanult – see on eesmärk. Tänu külluslikule ruumikusele ja mugavusele, uuenduslikule kasutuskontseptsioonile, suurele hulgale info-, meelelahutus- ja ühenduvusvõimalustele ning võimsale topeltturboga V8 TFSI mootorile on see lapsemäng.

 • Uus Audi SQ2
  Uus Audi SQ2

  Kompaktne sportauto individualistile - Audi SQ2. Q2 perekonna uues tippmudelis koged Audi S-mudelitele omast kirglikku võimsust.

 • Q3 TFSI e
  Q3 TFSI e
  Hind alates: 48,000.00 EUR

  Elektriseeriv linnamaastur kogu perele. Audi Q3 TFSI e. Uuenduslik pistikhübriid, mis suudab elektriliselt ning kohapealsete heitmeteta läbida kuni 41 kuni 51 kilomeetrit. Ning pakub seejuures palju ruumi, tehnilisi innovatsioone ning täiustatud vedrustust, mis muudab sõidu veelgi dünaamilisemaks.

 • Uus Q3 Sportback
  Uus Q3 Sportback
  Hind alates: 36,450.00 EUR

  Uus Q3 Sportback ühendab maasturi mõjuva välimuse ja mitmekülgse igapäevamugavuse ning kupee elegantsi ja suurepärase juhitavuse. See teeb Q3 Sportbackist Audi esimese kompaktse crossoveri.

 • Uus Q3 Sportback TFSI e
  Uus Q3 Sportback TFSI e
  Hind alates: 50,400.00 EUR

  Sportlik ja elektriseeriv. Audi Q3 Sportback TFSI e. Uuenduslik pistikhübriid, mis suudab elektriliselt ja kohapealsete heitmeteta läbida kuni 45 kuni 50 kilomeetrit. Väljendusrikkad kaitserauad ja kupeelik katusejoon kannavad endaga sportlikku ning dünaamilist aurat.

 • Uus RS Q3
  Uus RS Q3
  Hind alates: 64,600.00 EUR

  Audi Sport esitleb uue põlvkonna RS Q3. Sportlik kompaktauto on erakordse sooritusvõime-, atleetliku disaini- ja maksimaalse igapäevakasutuseks mõeldud paindlikkusega.

 • Uus RS Q3 Sportback
  Uus RS Q3 Sportback
  Hind alates: 66,900.00 EUR

  Audi Sport esitleb esmakordselt RS Q3 Sportbacki. Sportlik kompaktauto on erakordse sooritusvõime-, atleetliku disaini- ja maksimaalse igapäevakasutuseks mõeldud paindlikkusega.

 • Q5 Sportback
  Q5 Sportback
  Hind alates: 50,800.00 EUR

  Audi Q5 Sportback ühendab maasturi muljetavaldava sooritusvõime ja suurepärase kasutusmugavuse. Kupeelik katusejoon järgib uut sportlikku disainikeelt ning pidev quattro nelikvedu vaimustab igal sõidul.

 • Q5 TFSI e
  Q5 TFSI e

  Efektiivne, sportlik ning elektrirežiimis kohapealsete heitmeteta – elektri- ja sisepõlemismootorit ühendava Audi Q5 55 TFSI e quattro pistikhübriidiga võid nautida mõlemat jõuallikat. Ühtlasi pakub Q5 55 TFSI e quattro premium-linnamaasturile omast mugavust ja praktilisust.

 • Q5 Sportback TFSI e
  Q5 Sportback TFSI e

  Efektiivne, sportlik ning elektrirežiimis kohapealsete heitmeteta – elektri- ja sisepõlemismootorit ühendava Audi Q5 Sportback 55 TFSI e quattro pistikhübriidiga võid nautida mõlemat jõuallikat. Ühtlasi pakub Q5 Sportback 55 TFSI e quattro premium-linnamaasturile omast mugavust ja praktilisust.

 • SQ5 TDI
  SQ5 TDI

  Jõua sihtpunkti kiiresti, ületa enesekindlalt kõik väljakutsed ja jäta visuaalselt mõjuv mulje. Uuel Audi SQ5-l on standardvarustuses võimas diiselmootor, pidev quattro nelikvedu ja disain, mis räägib meeliköitvast dünaamikast ka siis, kui auto seisab.

 • SQ5 Sportback TDI
  SQ5 Sportback TDI

  Kupeeliku siluetiga sportlik linnamaastur on täiuslikult universaalne, pakkudes muu hulgas palju ruumi kõige erinevamateks vajadusteks. Teedrajav disain, võimas V6 TDI mootor ja pidev quattro nelikvedu, mis kannab Audi SQ5 Sportbacki jõu kindlalt teele.

 • Uus Q7 TFSI e
  Uus Q7 TFSI e
  Hind alates: 70,300.00 EUR

  Audi Q7 TFSI e ühendab endas võimsuse ja nutikuse: 55 TFSI e quattro elektrimootori ja kolmeliitrise V6 TFSI mootori koguvõimsus on 280 kW (381 hj), 60 TFSI e quattro võimsus aga 335 kW (456 hj). Ühtlasi suudab Q7 TFSI e läbida elektrirežiimis ja kohapealsete heitmeteta kuni 40 kilomeetrit. Lisaks oleme me oma uue mudeli varustanud eeskujuliku maastikusuutlikkusega, mille tagavad õhkvedrustus, elektromehaaniline roolivõimendus, Audi drive selecti maastikurežiim ja quattro nelikvedu.anud uue Q-perekonnale omase disaini ning pakub lisaks ruumikusele suurepärast dünaamikat ja erakordset mugavust. Poolhübriidtehnoloogia, digitaalne kasutuskontseptsioon ja lisavarustusse kuuluvad HD Matrix LED laseresituled on vaid mõned uue mudeli märkimist väärivad omadused.

 • Uus SQ7
  Uus SQ7
  Hind alates: 99,400.00 EUR

  Puhas sõidurõõm, jõuline välimus ja suurepärane ruumikus – kõik see võtab kokku Audi SQ7 TFSI olemuse. Salongis veenab pere-linnamaastur sõitjaid kõrge mugavuse ning meelelahutus- ja infosüsteemi uusimate kasutusvõimalustega. Vajutus gaasipedaalile päästab valla 373 kW (507 hj) arendava V8-biturbo-TFSI-mootori jõu.

 • Q8 TFSI e
  Q8 TFSI e
  Hind alates: 76.300,00 EUR

  Uutmoodi sportlikkus. Meeliköitva disainiga võimas pistikhübriid: Audi Q8 TFSI e on läbi aegade Audi kõige eesrindlikum kupee-linnamaastur, mis pakub vaimustavat sõiduelamust ja nutikaid laadimisvõimalusi nii kodus kui ka teel olles.

 • Uus SQ8
  Uus SQ8
  Hind alates: 110.400,00 EUR

  Progressiivne disain, võimas mootor, püsiv quattro nelikvedu ja suurepärane mugavus kõigile autos istujatele – Audi SQ8 TFSI on kombinatsioon dünaamilisest luksklassi kupeest, emotsioone tekitavast sportautost ja ruumikast linnamaasturist. Tervikule paneb punkti kompleksne põhivarustusse kuuluv info- ja meelelahutussüsteem.

 • Uus RS Q8
  Uus RS Q8
  Hind alates: 129,400.00 EUR

  Kõige võimsam kupeemaastur Audi Sport’ilt: 441 kW (600 hj) arendav Audi RS Q8. Lisaks oma RS-võimekusele avaldab RS Q8 muljet erakordse mitmekülgsusega – nii sõidukogemuse kui ka disaini osas.

 • TTS Coupé
  TTS Coupé
  Hind alates: 39,655.00 EUR

  Selle kompaktse sportauto kolmas põlvkond kütkestab taas oma emotsionaalse disaini ja dünaamiliste omadustega. Uut kupeed iseloomustab uuenduslike tehnoloogiate kasutamine mootoris ning Audi virtuaalset näidikutepaneeli hõlmavas juhtimis- ja kuvamiskontseptsioonis.

 • RS 3 Limousine
  RS 3 Limousine
  Hind alates: 58,100.00 EUR

  Uus tippsportlane kompaktklassis näitab oma sportlikku iseloomu juba välisilmega. Kolmemõõtmeline kärjestruktuuriga Singleframe iluvõre quattro logoga ulatub alumise spoilerini.

 • Uus RS 4 Avant
  Uus RS 4 Avant
  Hind alates: 79,300.00 EUR

  Legendaarsest sugupuust pärinev edumudel väljendab oma dünaamilisi ambitsioone uuendatud esiosa ning sportlikuma sõitjateruumiga, sh uue MMI touch kasutajaliidesega. Kahe turboga V6 mootori võimsus on 331 kW (450 hj) ning muljet avaldav pöördemoment 600 Nm on kasutatav väga laias pööretevahemikus 1900 kuni 5000 p/min.

 • Uus RS 5 Coupé
  Uus RS 5 Coupé

  Uus Audi RS 5 Coupé kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • Uus RS 5 Sportback
  Uus RS 5 Sportback

  Uus Audi RS 5 Sportback kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • RS 6 Avant
  RS 6 Avant
  Hind alates: 117,600.00 EUR

  25 aastat RS-i, 25 aastat võimsaid universaale Audilt: Audi Sport avab uue RS 6-ga kiirete Avantide loos uue peatüki. Tänu poolhübriidsüsteemile senisest veelgi võimsam ja efektiivsem RS 6 Avant on täiuslik kaaslane igas olukorras.

 • RS 7 Sportback
  RS 7 Sportback
  Hind alates: 126,100.00 EUR
 • Uus RS Q8
  Uus RS Q8
  Hind alates: 124,500.00 EUR

  Kõige võimsam kupeemaastur Audi Sport’ilt: 441 kW (600 hj) arendav Audi RS Q8. Lisaks oma RS-võimekusele avaldab RS Q8 muljet erakordse mitmekülgsusega – nii sõidukogemuse kui ka disaini osas.

 • Uus e-tron Sportback
  Uus e-tron Sportback
  Hind alates: 74.400,00 EUR

  Audi e-tron Sportback on dünaamiline kupeemaasturmaastur võimsusega kuni 300 kW ning sõiduulatusega kuni 446 kilomeetrit (WLTP). Esmakordselt on seeriaautol saadaval digitaalsed maatriks-LED esilaternad, mille valgustus jagatakse väikesteks piksliteks, mida saab juhtida erakordselt täpselt. See muudab näiteks kitsastel teedel oma sõidurajas püsimise lihtsamaks ning näitab auto kohta sõidurajal.

 • Uus e-tron S
  Uus e-tron S
  Hind alates: 96.200,00 EUR

  Tänu dünaamikale, mida suudab pakkuda vaid võimas elektrimootor, on iga sõit uuenenud disainiga täiselektrilises Audi e-tron S-is äärmiselt põnev. Ülihea reaktsiooniga gaasipedaaliga Audi e-tron S kiirendab paigalt 100 km/h’ni vaid 4.5 sekundiga ja seda peaaegu hääletult. Sõiduulatus on ühe laadimisega tervelt 364 km (WLTP) ning muljetavaldavad on ka selle mudeli agiilsus ja veojõud.

 • Uus e-tron S Sportback
  Uus e-tron S Sportback
  Hind alates: 98.700,00 EUR

  Täiselektriline Audi e-tron S Sportback avaldab muljet oma kolme võimsa elektrimootori, sportliku disaini ja sõiduulatusega, mis on ühe laadimisega kuni 370 km (WLTP). 370 kW-ne võimsus lubab kupee-linnamaasturil saavutada paigalt 100 km/h tunnikiiruse vaid 4.5 sekundiga ja nautida igat sõitu täiel määral.

 • Uus A5 Sportback g-tron
  Uus A5 Sportback g-tron
  Hind alates: 44.350,00 EUR

  Audi A5 Sportback g-tron ühendab lummaval moel dünaamilise iseloomu ja emotsionaalse kupeeliku disaini. Tänu surugaasiga töötavale mootorile tõestab see, et sportlikkust on võimalik ühendada säästlikkusega.

audi_copenhagen.jpg

“KOPENHAAGENIL ON UNIKAALNE PILOOTPROJEKTIDE AJALUGU. LINN KATSETAB HÄID IDEID, ET NÄHA, KAS NEIST VÕIKS SÜNDIDA MIDAGI IMELIST.”


Taani pealinna peetakse üheks kõige elanikesõbralikumaks linnaks, kuid aastaks 2025 soovib ta saada ka maailma esimeseks süsinikuneutraalseks suurlinnaks.

kopenhaagen-generaatorid.jpg

Vaid 3,5 km kaugusel Kopenhaageni rannikust asub Middelgrunden – maailma esimene avamerel asuv kommerts-tuulepark, mille kahekümnest tuuleturbiinist kümme kuuluvad eraisikutest aktsionäridele.

Uue korteri või parima lasteaia otsimisel on piiriks 20 minutit. Või otsustamaks, kas võtta vastu tööpakkumine. Või selleks, et valida kõige mõnusamat baari tööpäevajärgseks klaasikeseks või täiuslikku restorani nädalavahetuse hiliseks hommikueineks. “20 minutit,” ütleb Mikael Colville-Andersen valgelt võidusõidurattalt maha tulles. “Kopenhaagenis jõuab jalgrattaga igale poole 20 minutiga”. Ta naerab. “Või nii see vähemalt tundub.” Päikeseprille juustesse lükates veeretab Colville-Andersen oma jalgratta konteinerit meenutava hoone ees olevasse suurde jalgrattaparklasse. Tema kontor on Kopenhaageni vanas sadamas asuval Papirøeni poolsaarekesel aadressil Trangravsvej 8. Tumehallis särgis, teksades ja valgetes tossudes Colville-Andersen oli varem filmirežissöör. Praegu tal filmide tegemiseks enam eriti aega pole. Mees on olnud juba mitu aastat Taani juhtiv jalgrattasõidu- lobist ja ta oskab seda teemat lahti rääkida paremini kui keegi teine. Tema konsultatsioonifirma on kavandanud jalgrattateede süsteeme ligi sajale linnale terves maailmas, teiste seas Dublinile ja Detroidile. “Aga Kopenhaagen võtab jalgrattasõitu tõsisemalt kui ükski teine linn,” ütleb ta. Viimase kahe aastakümne jooksul on siin loodud infrastruktuur, mis on muutnud jalgratta atraktiivseks ja konkurentsivõimeliseks transpordivahendiks.

Taani pealinn nimetab end uhkelt jalgratturite linnaks. Roheline mobiilsus mängib Kopenhaageni tulevikuplaanides olulist rolli. Maailma kõige elanikesõbralikumate linnade nimekirjas alati kõrgel kohal olnud Kopenhaagen soovib näidata teed ka keskkonnakaitse vallas. Selle eesmärgi saavutamiseks soovib linn saada aastaks 2025 maailma esimeseks süsinikuneutraalseks suurlinnaks. See ei tähenda, et linnaelanikud siis enam üldse kliimat mõjutavat süsinikdioksiidi ei tekitaks. Lisaks CO2-heite vältimisele tähendab see eesmärk kasvuhoonegaase tekitavate kohtade tasakaalustamist keskkonnasõbralike meetmete rakendamisega kusagil mujal. Selliselt rakendab Kopenhaagen 360-kraadist lähenemist. Liiklusest ja ehitusest kuni energia ja veeni on kogu linnaareng keskendunud roheline ja puhas olemisele – just nõnda rakendab Kopenhaagen 360-kraadist lähenemist. Aastast 2005 on Kopenhaageni CO2-heide langenud 38 protsenti ning aastaks 2025 loodetakse kõrvaldada veel 900 000 tonni süsinikdioksiidi. See on ambitsioonikas eesmärk. Ent enamik Kopenhaageni elanikest toetab seda plaani ning 87 protsenti kodanikest on rahul, et nende linn süsinikuneutraalseks saab. Lisaks on tegemist millegi enamaga kui linna elukvaliteedi parandamisega, väidab Morten Kabell, Kopenhaageni linna tähtsaim mees tehnikaga keskkonnateemade vallas: “Võitluses kliimamuutuste vastu mängivad võtmerolli globaalsed suurlinnad, sest just nemad toodavad peamise osa CO2-heitest maailmas.” Seega on ka Kopenhaagen osaliselt vastutav meie planeedi kliima eest. Kokkuvõtteks ütleb Kabell: „Oma kliimaalaste algatustega soovime rahvusvahelisel areenil liidrirolli mängida ja inspireerida teisi linnu midagi sarnast ette võtma.”

Kiviviske kaugusel jalgrattateede projekteerija Colville-Anderseni kontorist asub unikaalne vana sadamabasseini ületav sild. Aastal 2006 avatud Bryggebroeni sillast sai seitsmekümne aasta jooksul esimene uus sild sadama ja vanalinna vahel. Ehitise disain on Taani stiilile tüüpiliselt funktsionaalne, lihtne ja modernne. Spetsiaalselt jalgratturitele ja jalakäijatele mõeldud sild oli just see ehitusprojekt, mis pani aluse Kopenhaageni jalgrattaliikumisele. Bryggebroen on üks linna arvukatest jalgrattasildadest ning paljud teised on praegu ehitamisel või projekteerimisel. Kahemiljonilise elanikkonnaga suur-Kopenhaagenis lookleb kokku 1000 kilomeetrit jalgrattateid. Lisaks leidub sadu kilomeetreid jalgrattaradu ka maanteedel. Jalgrattaga on Kopenhaagenis mugav ja turvaline liigelda. Isegi linnakülalised jõuavad kaherattalise sõidukiga hõlpsasti sihtkohta. Jalgrattateed on autode ja jalakäijate omadest eraldatud, sümbolitega tähistatud ning piisavalt laiad, et võimaldada stressivaba möödasõitu isegi Taani ekspordihiti ehk kastiga jalgratta kasutajale. Kesklinna viivate peamiste teede ääres olevad valgusfoorid on seadistatud tagama rohelist lainet jalgratturitele, kes sõidavad ühtlasel kiirusel 20 km/h. Asfaldis asuvad LED-tuled kontrollivad ühtlasi ka kiirust. Vaatamata nendele meetmetele satuvad jalgratturid sageli ummikutesse. 61 protsenti Kopenhaageni kesklinna ja 41 protsenti äärelinna elanikest sõidavad jalgrattaga iga päev. Kokku läbivad nad päevas keskmiselt 1,4 miljonit kilomeetrit. Kohalikud poliitikud näevad jalgrattasõitu kui linna identiteedi võtmeelementi ja Kopenhaageni kesklinn peaks aastaks 2025 autovabaks saama. Selle saavutamiseks soovib administratsioon laiendada jalgrataste infrastruktuuri. Suurim projekt hõlmab eeslinnu südalinnaga ühendavat 28 jalgrattamaanteed koos eraldi kiirradadega. Ummikute vältimiseks kasutab linn digitehnoloogia abi. Järgmise põlvkonna valgusfoorides on andurid, mis lülitavad läheneva jalgratturite rühma tuvastamisel automaatselt sisse rohelise fooritule.
audi_a3_e-tron_laadimine.jpeg

Tänu Mode 3 kaablile saab Audi A3 Sportback e-troni avalikes laadimisjaamades umbes 2,5 tunniga täis laadida.

Kopenhaagen on populaarne ja kasvava populatsiooniga linn. 2015. aastaks peaks selle elanike arv suurenema 14 protsenti. Rohkem inimesi tähendab samas ka tihedamat liiklust – rohkem jalgrattaid, aga ka rohkem autosid. Ametkonnad arvavad, et aastaks 2025 kasvab jalgratturite arv 27 ja autode arv 20 protsenti ning seda peamiselt eeslinnades. Endale püstitatud kliimaeesmärkide saavutamiseks laiendab Kopenhaagen alternatiivsete jõuallikasüsteemide infrastruktuuri – elektriautode laadimine, lämmastikutanklad, uute jõuallikatega autode madalamad parkimistasud… Ametiasutused annavad siin head eeskuju. 64 protsenti administratsiooni autopargist töötab juba lämmastiku või elektri jõul ning uutelt ühistranspordibussidelt nõutakse diiselmootori asemel elektrimootori olemasolu.
kopenhaageni_kool1.jpg

2017. aastal valminud 1200 õpilasega Kopenhaageni rahvusvaheline kool ei ole mitte ainult linna suurim kool - rohkem kui 12 000 päikesepaneeli teevad sellest hoonest Taani suurima päikesepaneelide hulgaga ehitise.

Kell saab kohe üheksa ja me oleme Kopenhaageni ülikooli meditsiinikateedris. Teadlaste ja tudengite vool suundub 15 korruselisesse hoonesse. 2017. aasta jaanuaris avatud Maersk Towerit peetakse Taani üheks moodsaimaks ülikoolirajatiseks. See on täis energiat säästvat tehnoloogiat, vasega kaetud aknasirmid järgivad päikese liikumist ja pakuvad varju, kliimaseade töötab ilma elektrita. Vask annab hoonele ka erilise välimuse. “Ilmastikumõjud põhjustavad aja jooksul värvi muutumist,” ütleb Thue Borgen Hasløv Kopenhaagenis asuvast arhitektuuribüroost C. F. Møller, kus Maersk Tower disainiti. Taanlased on tuntud oma lihtsa ja kauni, ent samas ka funktsionaalse disaini poolest. Antud juhul tähendab funktsionaalsus seda, et hoone on keskkonnasõbralik. „Uue elumaja või ärihoone kavandamisel keskendutakse alati energiatõhususele ja jätkusuutlikkusele,” lisab Hasløv. “Rohelised hooned on olnud linna oluliseks prioriteediks juba aastaid ning poliitiline liikumine süsinikuneutraalsuse poole suunab rambivalguse kindlalt just ehitussektorile.” Ka siin annab Kopenhaageni administratsioon head eeskuju: aastaks 2025 peab avalike hoonete nagu näiteks koolide energiatarbimine langema 40 protsenti. Renoveeritavad hooned saavad energiasäästliku valgustuse, uued aknad ja uusima soojusisolatsiooni tehnoloogia. Kui see vähendab ehitussektori CO2-heidet vaid seitse protsenti, siis kõige tõhusamaks heitmetaseme vähendamise viisiks on energia säilitamine. Samas kuulub plaani ka energia tootmine. Lähiaastatel kavatseb linn paigaldada avalikele hoonetele rohkem kui 60 000 ruutmeetri jagu päikesepaneele. See võrdub umbes kaheksa jalgpalliväljaku suuruse alaga. Kopenhaageni rahvusvahelise kooli hoone on hea näide sellest, et päikeseenergiasse investeerimine tasub end ära. Kool asub sadamabasseini kõrval ning on ümbritsetud vanadest laohoonetest kajakate kisast ja kaubalaevadele teraskonteinereid tõstvatest kraanadest. Koolihoone välispind on kaetud 12 000 päikesepaneeliga, mis täidavad 60 protsenti ehitise energiavajadusest. Selles isikliku elektrijaamaga koolis läiklevad päikesepaneelid erinevates toonides türkiissinisest kuni tumesiniseni, seda olenevalt valgusest ja vaatenurgast. Katusel kasvavad erinevad taimed – see on veel üks viis CO2-heite vähendamiseks. Kopenhaagen on võtnud kõikide uute hoonete puhul kasutusele roheliste katuste põhimõtte. Praeguseks on taimestikuga kaetud juba 20 000 ruutmeetrit katusepinda ja igal aastal projekteeritakse veel 5000 lisaks. Kõikides linna kliimaprojektides teevad administratsioon, teadlased ja ärivaldkond tihedat koostööd. Taani tehnikaülikool ja Kopenhaagenit energiaga varustavad ettevõtted töötavad välja uuenduslikke tehnoloogiaid roheliste hoonete jaoks. Tuleviku tarbeks energiasäästlikke meetodeid uurides teevad võimud koostööd linna juhtivate ehitus- ja kinnisvarafirmadega ning riiklike ja rahvusvaheliste telekommunikatsiooniteenuste pakkujatega.
content_paragraph_1892259635.img.image.jpeg
Kopenhaagen muudab kõik oma tänavavalgustid ümber energiasäästlikeks LED-ideks. Valgustitel on andurid, tänu millele põlevad tuled eredalt vaid siis, kui mõni sõiduk läheneb.
Üheks näiteks sellest on Kopenhaageni lääneosas asuv eeslinn Albertslund. Vana industriaalpiirkond on muudetud vabas õhus asuvaks kõrgtehnoloogiliseks näituseks, kus kaks tosinat ettevõtet testivad ligi 50 uut tänavavalgustussüsteemi. Kõik valgustid muudetakse energiasäästlikeks LED-ideks ja integreeritud andurid juhivad tulesid, mis säravad heledalt vaid siis, kui läheneb mõni sõiduk. Samal ajal toimivad andurid ka andmekogujatena – nutikas tuledesüsteem muutub reaalaja infoallikaks jalgratturitele ja autojuhtidele ning muudab liikluse sujuvamaks. Tehnoloogia aitab optimeerida ka talvist teedehooldust ja võimaldab jäätmekogumist tellida. Kopenhaagen ongi juba LED-idele üle minemas – 20 000 tänavavalgustit on tänaseks ümber ehitatud ning tulemuseks on 57-protsendiline energiasääst.


Taani pealinn jõudis teistest ette ka siis, kui oli vaja mõelda tuleviku ja keskkonna ning energiatootmise suhtele.

Seda, kuidas kõik alguse sai, saab kõige paremini näha Kopenhaageni linnarannas ja puhkealal Amager Beach Park’is, mis asub Raekoja platsist umbes 20 minutilise jalgrattasõidu kaugusel. Kunstlik saar on populaarne jooksjate ja uisutajate seas. Ujujad, surfajad ja kajakisõitjad naudivad vett ning perekonnad peavad liivadüünidel piknikke.

Amager asub Øresundos, Taani ja Rootsi vahele jäävas väinas ning mitte kaugel kahte riiki ühendavast muljetavaldavast ligi kaheksa kilomeetri pikkusest Øresundsbroen’i sillast. Kiviviske kaugusel Amagerist on vees veel üks kolossaalne konstruktsioon, mille üle tunnevad uhkust nii Kopenhaageni elanikud kui ka kõik teised taanlased – Middelgrunden. 20-st meres asuvast tuuleturbiinist koosnev maailma esimene kommerts-tuulepark asub rannikust vaid 3,5 kilomeetri kaugusel. Kui naftahinnad 1970ndatel aastatel taevasse tõusid ja tööstusriigid alternatiivseid energiaallikaid otsima hakkasid, otsustas Taani valitsus hüljata tuumaenergia ja investeerida hoopis taastuvenergiasse – näiteks tuuleenergiasse. Juba siis oli Taani väga keskkonnateadlik. “Üheksakümnendate keskel tuli grupp Kopenhaageni insenere pöörasele ideele muuta tuuleturbiine selliselt, et neid saaks ka vette paigaldada,’’ selgitab Middelgrunden juht Erik Christiansen. “Tegelikult ei olnudki see mõte nii pöörane, sest pealinnas lihtsalt ei ole rohelise energia loomisele pühendumiseks piisavalt ruumi. Aga meie läve ees laiub meri ja me kasutame hoopis seda. Middelgrundenist sai mitte ainult rohelisele tehnoloogiale ülemineku rahvuslik sümbol, vaid ka energiapakkujate ja kodanike koostöömudel,” ütleb Christiansen. Meres asuv tuulepark toimib kohalike omavalitsuste koostööna – see on Taani traditsiooniline majandusmudel, mis on tänaseks laienenud kõikidesse sektoritesse. Kümme tuuleturbiini kuulub Taani energiafirmale Dong ning kümme Middelgrundeni 8600 eraisikust investorile ja aktsionärile. Tuulepark annab neli protsenti Kopenhaagenis tarbitavast elektrist ja see näitaja on tõusmas.


Elektri ja sooja tootmine tekitab endiselt enamiku Kopenhaageni CO2-heitest, mis omakorda tähendab, et see valdkond pakub ka suurimat säästupotentsiaali. Linn on suunanud pilgud 80-protsendilisele eesmärgile, võttes kasutusele uusi energiavorme nagu tuule- ja päikeseenergia ning mis veel olulisem – asendades kivisöe taastuva biomassiga. Tulevikus hakkavad kaks elektrijaama töötama ainult puidugraanulitel. Uus jäätmetest energiat tootev jäätmepõletustehas varustab sooja ja elektriga juba tuhandeid Kopenhaageni kodusid. Tehase futuristlik arhitektuur meenutab Araabiamaade luksushotelle. Ja sarnaselt igale praktilisele lahendusele Kopenhaagenis ei näe see mitte ainult hea välja, vaid pakub ka lõbu – arhitektid on konstrueerinud selle disain-elektrijaama kaldus katusele suusamäe.


Kopenhaagen on kulutanud peaaegu 1,7 miljardit eurot oma energiasektori ümberkorraldamisele. Üldisesse kliimaprogrammi on investeeritud kokku umbes 27 miljardit eurot. See on investeering, mis end ära tasub, ütleb Morten Kabell, Kopenhaageni linnajuht tehniliste ja keskkonnateemade valdkonnas. Kabelli väitel kasvab juba ainuüksi roheliste tehnoloogiate hulk aasta-aastalt umbes kaksteist protsenti. Ent kõige olulisem on luua töökohti. Ehitus-, energia- ja transpordisektorites oodatakse kliimaprogrammi rakendamisega seoses tekkivat üle 30 000 täisajaga töökoha. Kabell võtab teema kokku nii: “See, mis keskkonnakaitse seisukohalt mõistlik on, annab tõuke ka majanduskasvule.”


Middelgrundeni näide demonstreerib, et see strateegia tasub end ära. Nii tarbimise kui ka tehnoloogia mõistes sai uutest turbiinidest kõikide avameres asuvate turbiinide algmudel ning Taani tootjad said selles vallas tuntuks terves maailmas. Kopenhaagenis asuvad ettevõtted spetsialiseerusid lähedal asuva tuulepargi juhtimisele ja hooldamisele. Samad ettevõtted planeerivad hetkel ka Middelgrundeni regenereerimist. Kakskümmend aastat pärast projekti algust eemaldab kooperatiiv vanu tuuleturbiine ja paigaldab uusi. “Investeeringud rohelisesse energiasse ei paranda mitte ainult linna keskkonda ja elukvaliteeti,” ütleb Middelgrundeni juht Christiansen. “Sellest lõikab kasu ka majandus ja konkurents.”

Ja linnas, mis keskkonnaalaseid ideaale ellu viib, on elu hea. Puhas õhk ja rohkelt rohealasid on tervise seisukohalt väga olulised. Koos atraktiivselt disainitud avaliku ruumiga muudab see linna veelgi ahvatlevamaks. Amageri saarel asuv Kopenhaageni uusim rajoon Ørestad näitab, kuidas see käib. Kavandama hakati seda juba 25 aasta eest ning eesmärgiks seati tulevikku suunatud linnakeskkonna arendamine. Ørestadis domineerivad puidust ja klaasist hooned kõrvuti väikeste aiakestega elumajade, suurte pargialade ja puudega. “Ma elan suurlinnas, aga tundub, nagu oleksin maal,” ütleb Nina Truelsen, kes koos oma perega kolme aasta eest Ørestadi kolis. See linnaosa ei asu päris mere ääres, aga vett on siin siiski kõikjal. Ørestadi läbib kümme kilomeetrit kunstlikke kanaleid. “Vesi on siin aastaringselt külm ja puhas,” räägib Truelsen. Kohalik administratsioon tagab vee puhtuse spetsiaalselt väljatöötatud tehnoloogia abil, mis filtreerib tänavatelt ja katustelt voolavat vihmavett enne, kui see kanalitesse jõuab. Puhas vesi otse ukse ees – teel täiesti rohelise linnani mõtleb Kopenhaagen ka pisidetailidele. Või nagu Morten Kabell ütleb: “Meil peab olema julgust võtta kasutusele mittetraditsioonilisi lahendusi, mis annavad linnale hea maine ja loovad igale linnaosale omad iseloomulikud tunnused ja identiteedi.” Süsinikuneutraalsus on oluline eesmärk ja seda ei ole lihtne saavutada,” ütleb ta. „Ületada tuleb mitmeid takistusi ja väljakutseid. Aga me jõuame sihile.” Ja CO2 teema on vaid esimene
samm. Järgmiseks kavatseb Kopenhaagen aastaks 2050 täielikult loobuda kivisöest, naftast ja gaasist.

Alternatiivsed jõuallikad

Audi eesmärgiks on süsinikuneutraalne mobiilsus ja vastuseks sellele väljakutsele on Audi tron. Lisaks elektriautodele (Audi e-tron) keskendutakse Ingolstadtis ka Audi g-tron kontseptsioonile (maagaas, biometaan ja Audi e-gas) ning keskpikas perspektiivis ka kütuseelemendi tehnoloogiale nimega Audi h-tron.
audi-technology-portal.de/en
kopenhaagen_linnapilt.jpeg