• Uus A1 citycarver
  Uus A1 citycarver
  Hind alates: 23,500.00 EUR

  Värske ja enesekindel hoiak, palju võimalusi isikupärastamiseks ning tipptasemel ühenduvus: need on Audi A1 citycarveri märksõnad. Uue Audi A1 perekonna kõige progressiivsem liige tunneb end koduselt igas keskkonnas: linnas, väikesel külateel, kiirteel ning isegi kergemal maastikul.

 • A3 Limousine
  A3 Limousine
  Hind alates: 28.500,00 EUR

  Uus Audi A3 Limousine avaldab muljet oma sportlikult stiilse disaini, kvaliteetse ja juhile keskendunud sõitjateruumi ning erimudeliga Edition One.

 • A3 Sportback TFSI e
  A3 Sportback TFSI e

  Elektri-, hübriid- ja sisepõlemismootoriga: Audi A3 Sportback TFSI e pistikhübriid omab neid kõiki ja pakub tänu sellele muljetavaldavat dünaamikat. Ka Sportbacki välisdisain räägib dünaamilisustest, kiirusest ja nauditavatest sõiduomadustest. Ning sõitjateruumis on ühendatud disain, funktsionaalsus, kasutusmugavus ja digitaalsus.

 • S3 Sportback
  S3 Sportback
  Hind alates: 48.800,00 EUR

  Uus S3 Sportback pakub korraga nii puhast sõidunaudingut kui ka igapäevast kasutusmugavust. See mudel avaldab muljet oma käsitsetavuse, dünaamilise disaini ja täiustatud tehnoloogiate ning juhiabisüsteemidega. Erimudel Edition One on aga veelgi sportlikum. Toimunud areng on selgesti tunnetatav.

 • S3 Limousine
  S3 Limousine
  Hind alates: 49.800,00 EUR

  Tugevam. Sportlikum. Põnev juba esmapilgul: uus Audi S3 Sedan Edition One. See mudel kombineerib omavahel sõidusoorituse, elegantsi ja kupeelikku disaini ning pakub lugematul hulgal igapäevaelu lihtsustavat tehnikat.

 • RS 3 Sportback
  RS 3 Sportback
  Hind alates: 56,400.00 EUR

  Disainikeel, mis räägib selgelt auto võimetest võidusõidurajal. Alates eristuvast kärjestruktuuriga Audi Singleframe iluvõrest kuni võimsate küljejoonteni ja lõpetades selgelt struktureeritud tagaosaga: jõuline välisilme tõotab esmaklassilist sooritusvõimet. Eksklusiivsed 19-tollised kergmetallveljed rõhutavad seda veelgi.

 • RS 3 Limousine
  RS 3 Limousine
  Hind alates: 58,100.00 EUR

  Uus tippsportlane kompaktklassis näitab oma sportlikku iseloomu juba välisilmega. Kolmemõõtmeline kärjestruktuuriga Singleframe iluvõre quattro logoga ulatub alumise spoilerini.

 • Uus A4 Avant
  Uus A4 Avant
  Hind alates: 34.250,00 EUR

  Veel rohkem ruumi, veel rohkem elegantsust: Uue põlvkonna Audi A4 Avant ühendab endas lummava tehnoloogia ja esteetika. Kaubamärgi kõige enim müüdud tootepere tehnoloogiat on täielikult uuendatud, nii et see tähistab taas tootesegmendi uut verstaposti. Arendustöö käigus pandi suurt rõhku CO2-heitmete vähendamisele. Kõigi tehnoloogiate puhul keskenduti sõidutakistuse vähendamisele.

 • Uus A4 Avant g-tron
  Uus A4 Avant g-tron
  Hind alates: 39.800,00 EUR

  Audi A4 Avant g-tron on erakordselt paindlik nii igapäevases perekasutuses kui ka töösõitudel – seda suuresti tänu oma dünaamilisusele ja universaalkere praktilisusele. Audi CNG tehnoloogia tõestab, et saad alternatiivkütust oma igapäevaelus usaldada.

 • Uus A4 allroad quattro
  Uus A4 allroad quattro
  Hind alates: 48.550,00 EUR

  Uus Audi A4 allroad quattro kehastab ainulaadset kontseptsiooni: selles on ühendatud kõrge mugavusaste ja maastikusõidu omadused, mis annavad allroad quattrole enda turusektoris unikaalse positsiooni. Tänu standardvarustusse kuuluvale nelikveole ja suurendatud kliirensile jätkab see mudel sõitmist ka siis, kui asfalttee otsa lõpeb.

 • Uus S4 Limousine
  Uus S4 Limousine
  Hind alates: 66.400,00 EUR

  Sportlik välimus on standardvarustuses. S4 Singleframe iluvõre ja esiletõstetud horisontaalsetest varbadest moodustuv muster rõhutavad laiust ja dünaamikat. Kaitseraud ja õhu sisselaskeavad on silmatorkava kontuuriga. Sportlikku välimust rõhutavad muljetavaldavalt ainuomane S disaini kaheharuline kroomitud väljalaskesüsteem ja tagaspoiler.

 • Uus S4 Avant
  Uus S4 Avant
  Hind alates: 68.400,00 EUR

  Kõik kes valivad Audi, tahavad sportliku sõidukogemust, atraktiivset disaini ja innovatiivset disaini. Kõik kes valivad Audi S4 Avanti saavad veelgi enam: sportautoliku võimsuse ja sõidudünaamika ent praktilise ja funktsionaalse igapäeva sõiduki. Ei mingeid kompromisse. Läbinisti Audi, kuid midagi veelgi enamat.

 • Uus RS 4 Avant
  Uus RS 4 Avant
  Hind alates: 79.300,00 EUR

  Legendaarsest sugupuust pärinev edumudel väljendab oma dünaamilisi ambitsioone uuendatud esiosa ning sportlikuma sõitjateruumiga, sh uue MMI touch kasutajaliidesega. Kahe turboga V6 mootori võimsus on 331 kW (450 hj) ning muljet avaldav pöördemoment 600 Nm on kasutatav väga laias pööretevahemikus 1900 kuni 5000 p/min.

 • A5 Sportback
  A5 Sportback
  Hind alates: 43,200.00 EUR

  Uus Audi A5 Sportback on nüüd uue, jõulisema disainiga ning kõrgtehnoloogilise MMI touch kasutuskontseptsiooniga. Poolhübriidtehnoloogia tagab suurema mugavuse, vähendades samas ka kütusekulu.

 • Uus A5 Sportback g-tron
  Uus A5 Sportback g-tron
  Hind alates: 44.350,00 EUR

  Audi A5 Sportback g-tron ühendab lummaval moel dünaamilise iseloomu ja emotsionaalse kupeeliku disaini. Tänu surugaasiga töötavale mootorile tõestab see, et sportlikkust on võimalik ühendada säästlikkusega.

 • Uus S5 Coupé TDI
  Uus S5 Coupé TDI
  Hind alates: 67,400.00 EUR

  Uus Audi S5 Coupé TDI on atleetlik, sportlik ja elegantne, uue ja lihvitud välimusega ning täis kõrgtehnoloogiat. Selle disain on on ühendatud keeruka aerodünaamikaga. Pealispinna all avaldab S5 Coupé TDI muljet täiesti uue veermiku, võimsate mootorite ja juhiabisüsteemide uuenduslikkusega.

 • Uus S5 Sportback TDI
  Uus S5 Sportback TDI
  Hind alates: 67,100.00 EUR

  S5 Sportback TDI viieukselises kupees on ühendatud elegantsus ja emotsionaalne disain ning ülim funktsionaalsus ja väga mugav salong. See peresõbralik auto on täiuslike võrguühendustega, pakkudes uusimaid teabe ja meelelahutuse võimalusi. Lisaks eeltoodule on teise põlvkonna mudelitel täiesti uus vedrustus, suure võimsusega mootorid ja uuenduslikud juhiabisüsteemid.

 • Uus RS 5 Coupé
  Uus RS 5 Coupé

  Uus Audi RS 5 Coupé kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • Uus RS 5 Sportback
  Uus RS 5 Sportback

  Uus Audi RS 5 Sportback kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • A6 Avant
  A6 Avant
  Hind alates: 49,700.00 EUR

  Sujuvam, laiem ja madalam - Uus Audi A6 Avant demonstreerib oskust püüda pilke. Silmatorkavad rattakoopad, pikalt langev katusejoon ja tugevalt kaldus D-piilar rõhutavad dünaamilisi proportsioone ja loovad võrreldamatu silueti. Sõiduki tagaosa rõhutab sportlik katusespoiler ja kroomliist. Atleetlik väljanägemine koos kompromissitu mahutavusega.

 • A6 Limousine TFSI e
  A6 Limousine TFSI e
  Hind alates: 59,800.00 EUR

  Kui tahad teistest ees olla, pead valima oma tee. Audi A6 55 TFSI e quattro Limousine teeb selle Sinu jaoks lihtsaks muljet avaldaval moel, pakkudes efektiivset pistikuhübriid-tehnoloogiat, teedrajavat juhtkontseptsiooni, mugavat sõitjateruumi ja atleetlikku disaini.

 • A6 Avant TFSI e
  A6 Avant TFSI e

  Kui tahad teistest ees olla, pead valima oma tee. Audi A6 Avant 55 TFSI e quattro teeb selle Sinu jaoks lihtsaks muljet avaldaval moel, pakkudes efektiivset pistikuhübriid-tehnoloogiat, teedrajavat juhtkontseptsiooni, mugavat sõitjateruumi ja atleetlikku disaini.

 • A6 allroad
  A6 allroad
  Hind alates: 68,000.00 EUR

  20 aastat maastikusuutlikku A6 Avanti: Uus Audi A6 allroad quattro. Tänu standardvarustusse kuuluvale nelikveole, adaptiivsele õhkvedrustusele ja kõrgemale kliirensile tunneb ta end ühtmoodi koduselt nii teedel kui ka maastikul. Võimsad V6 TDI mootorid tagavad enam kui piisava veovõime: haagise lubatud mass on kuni 2,5 tonni. Tänu eelkäijast veelgi isikupärasemale disainile ja suuremas ulatuses kohandatavale varustusele veenab uus A6 allroad quattro kliente, kes hindavad jõulist disaini, erakordset paindlikkust ning tipptasemel mugavust.

 • S6 Limousine
  S6 Limousine
  Hind alates: 81,100.00 EUR

  Audi S6 Limousine on sportlik, mitmekülgne ja efektse disainiga auto, mille varustusse kuulub kõige moodsam info-, meelelahutus- ja juhiabisüsteemide tehnoloogia ning võimas jõuallikas.

 • S6 Avant
  S6 Avant
  Hind alates: 83,900.00 EUR

  Audi S6 Avant on sportlik, mitmekülgne ja efektse disainiga auto, mille varustusse kuulub kõige moodsam info-, meelelahutus- ja juhiabisüsteemide tehnoloogia ning võimas jõuallikas.

 • RS 6 Avant
  RS 6 Avant
  Hind alates: 121,100.00 EUR

  25 aastat RS-i, 25 aastat võimsaid universaale Audilt: Audi Sport avab uue RS 6-ga kiirete Avantide loos uue peatüki. Tänu poolhübriidsüsteemile senisest veelgi võimsam ja efektiivsem RS 6 Avant on täiuslik kaaslane igas olukorras.

 • Uus A7 Sportback TFSI e
  Uus A7 Sportback TFSI e
  Hind alates: 70,700.00 EUR

  Elegantne välimus, muljetavaldav võimsus ja efektiivsus, tippkvaliteediga sõitjateruum Audi A7 Sportback 55 TFSI e quattro. innovaatilise pistikuhübriidi kombinatsioon, mille hübriidjõuallikas koosneb võimsast sisepõlemismootorist ning efektiivsest elektrimootorist, mis võimaldab sõita kohapealsete heitmeteta. Koge meie sportlikus kupees ka kõige moodsamat juhiabi-, info- ja meelelahutustehnoloogiat.

 • Uus S7 Sportback
  Uus S7 Sportback
  Hind alates: 90,700.00 EUR

  Elegantne välimus, muljetavaldav võimsus, tippkvaliteediga sõitjateruum – Audi S7 Sportback veenab nii oma väliste kui ka sisemiste omadustega. Koge meie sportlikus kupees ka kõige moodsamat juhiabi-, info- ja meelelahutustehnoloogiat.

 • Uus RS 7 Sportback
  Uus RS 7 Sportback
  Hind alates: 126,100.00 EUR

  Uus, teise põlvkonna Audi RS 7 Sportback on unikaalsem kui kunagi varem. Audi Sport GmbH esitleb Frankfurdi autonäitusel (IAA) RS 7 Sportbacki esmakordselt viiekohalisena, uudiseks on ka RS 7 Sportbacki poolhübriidsüsteem, mis tagab veelgi suurema võimsuse ja efektiivsuse.

 • Uus A8 TFSI e
  Uus A8 TFSI e

  Elegantse luksussedaani ja innovaatilise pistikuhübriidi kombinatsioon – see ongi Audi A8 60 TFSI e quattro. Tema hübriidjõuallikas koosneb võimsast sisepõlemismootorist ning efektiivsest elektrimootorist, mis võimaldab sõita kohapealsete heitmeteta. Tänu laiale info- ja meelelahutussüsteemide valikule jätkavad juht ja kaassõitjad nii ees kui ka tagaistmel häirimatult oma digitaalset igapäevaelu.

 • Uus S8 TFSI
  Uus S8 TFSI
  Hind alates: 135,200.00 EUR

  Reisimine võib olla uskumatult lõõgastav: Audi S8 TFSI näitab kuidas – luksussedaan oma kõige sportlikumas vormis. Jõua sihtkohta kiirelt ja puhanult – see on eesmärk. Tänu külluslikule ruumikusele ja mugavusele, uuenduslikule kasutuskontseptsioonile, suurele hulgale info-, meelelahutus- ja ühenduvusvõimalustele ning võimsale topeltturboga V8 TFSI mootorile on see lapsemäng.

 • Uus Audi SQ2
  Uus Audi SQ2

  Kompaktne sportauto individualistile - Audi SQ2. Q2 perekonna uues tippmudelis koged Audi S-mudelitele omast kirglikku võimsust.

 • Q3 TFSI e
  Q3 TFSI e
  Hind alates: 48,000.00 EUR

  Elektriseeriv linnamaastur kogu perele. Audi Q3 TFSI e. Uuenduslik pistikhübriid, mis suudab elektriliselt ning kohapealsete heitmeteta läbida kuni 41 kuni 51 kilomeetrit. Ning pakub seejuures palju ruumi, tehnilisi innovatsioone ning täiustatud vedrustust, mis muudab sõidu veelgi dünaamilisemaks.

 • Uus Q3 Sportback
  Uus Q3 Sportback
  Hind alates: 36,450.00 EUR

  Uus Q3 Sportback ühendab maasturi mõjuva välimuse ja mitmekülgse igapäevamugavuse ning kupee elegantsi ja suurepärase juhitavuse. See teeb Q3 Sportbackist Audi esimese kompaktse crossoveri.

 • Uus Q3 Sportback TFSI e
  Uus Q3 Sportback TFSI e
  Hind alates: 50,400.00 EUR

  Sportlik ja elektriseeriv. Audi Q3 Sportback TFSI e. Uuenduslik pistikhübriid, mis suudab elektriliselt ja kohapealsete heitmeteta läbida kuni 45 kuni 50 kilomeetrit. Väljendusrikkad kaitserauad ja kupeelik katusejoon kannavad endaga sportlikku ning dünaamilist aurat.

 • Uus RS Q3
  Uus RS Q3
  Hind alates: 64,600.00 EUR

  Audi Sport esitleb uue põlvkonna RS Q3. Sportlik kompaktauto on erakordse sooritusvõime-, atleetliku disaini- ja maksimaalse igapäevakasutuseks mõeldud paindlikkusega.

 • Uus RS Q3 Sportback
  Uus RS Q3 Sportback
  Hind alates: 66,900.00 EUR

  Audi Sport esitleb esmakordselt RS Q3 Sportbacki. Sportlik kompaktauto on erakordse sooritusvõime-, atleetliku disaini- ja maksimaalse igapäevakasutuseks mõeldud paindlikkusega.

 • Q5 Sportback
  Q5 Sportback
  Hind alates: 50,800.00 EUR

  Audi Q5 Sportback ühendab maasturi muljetavaldava sooritusvõime ja suurepärase kasutusmugavuse. Kupeelik katusejoon järgib uut sportlikku disainikeelt ning pidev quattro nelikvedu vaimustab igal sõidul.

 • Q5 TFSI e
  Q5 TFSI e

  Efektiivne, sportlik ning elektrirežiimis kohapealsete heitmeteta – elektri- ja sisepõlemismootorit ühendava Audi Q5 55 TFSI e quattro pistikhübriidiga võid nautida mõlemat jõuallikat. Ühtlasi pakub Q5 55 TFSI e quattro premium-linnamaasturile omast mugavust ja praktilisust.

 • Q5 Sportback TFSI e
  Q5 Sportback TFSI e

  Efektiivne, sportlik ning elektrirežiimis kohapealsete heitmeteta – elektri- ja sisepõlemismootorit ühendava Audi Q5 Sportback 55 TFSI e quattro pistikhübriidiga võid nautida mõlemat jõuallikat. Ühtlasi pakub Q5 Sportback 55 TFSI e quattro premium-linnamaasturile omast mugavust ja praktilisust.

 • SQ5 TDI
  SQ5 TDI

  Jõua sihtpunkti kiiresti, ületa enesekindlalt kõik väljakutsed ja jäta visuaalselt mõjuv mulje. Uuel Audi SQ5-l on standardvarustuses võimas diiselmootor, pidev quattro nelikvedu ja disain, mis räägib meeliköitvast dünaamikast ka siis, kui auto seisab.

 • SQ5 Sportback TDI
  SQ5 Sportback TDI

  Kupeeliku siluetiga sportlik linnamaastur on täiuslikult universaalne, pakkudes muu hulgas palju ruumi kõige erinevamateks vajadusteks. Teedrajav disain, võimas V6 TDI mootor ja pidev quattro nelikvedu, mis kannab Audi SQ5 Sportbacki jõu kindlalt teele.

 • Uus Q7 TFSI e
  Uus Q7 TFSI e
  Hind alates: 70,300.00 EUR

  Audi Q7 TFSI e ühendab endas võimsuse ja nutikuse: 55 TFSI e quattro elektrimootori ja kolmeliitrise V6 TFSI mootori koguvõimsus on 280 kW (381 hj), 60 TFSI e quattro võimsus aga 335 kW (456 hj). Ühtlasi suudab Q7 TFSI e läbida elektrirežiimis ja kohapealsete heitmeteta kuni 40 kilomeetrit. Lisaks oleme me oma uue mudeli varustanud eeskujuliku maastikusuutlikkusega, mille tagavad õhkvedrustus, elektromehaaniline roolivõimendus, Audi drive selecti maastikurežiim ja quattro nelikvedu.anud uue Q-perekonnale omase disaini ning pakub lisaks ruumikusele suurepärast dünaamikat ja erakordset mugavust. Poolhübriidtehnoloogia, digitaalne kasutuskontseptsioon ja lisavarustusse kuuluvad HD Matrix LED laseresituled on vaid mõned uue mudeli märkimist väärivad omadused.

 • Uus SQ7
  Uus SQ7
  Hind alates: 99,400.00 EUR

  Puhas sõidurõõm, jõuline välimus ja suurepärane ruumikus – kõik see võtab kokku Audi SQ7 TFSI olemuse. Salongis veenab pere-linnamaastur sõitjaid kõrge mugavuse ning meelelahutus- ja infosüsteemi uusimate kasutusvõimalustega. Vajutus gaasipedaalile päästab valla 373 kW (507 hj) arendava V8-biturbo-TFSI-mootori jõu.

 • Q8 TFSI e
  Q8 TFSI e
  Hind alates: 76.300,00 EUR

  Uutmoodi sportlikkus. Meeliköitva disainiga võimas pistikhübriid: Audi Q8 TFSI e on läbi aegade Audi kõige eesrindlikum kupee-linnamaastur, mis pakub vaimustavat sõiduelamust ja nutikaid laadimisvõimalusi nii kodus kui ka teel olles.

 • Uus SQ8
  Uus SQ8
  Hind alates: 110.400,00 EUR

  Progressiivne disain, võimas mootor, püsiv quattro nelikvedu ja suurepärane mugavus kõigile autos istujatele – Audi SQ8 TFSI on kombinatsioon dünaamilisest luksklassi kupeest, emotsioone tekitavast sportautost ja ruumikast linnamaasturist. Tervikule paneb punkti kompleksne põhivarustusse kuuluv info- ja meelelahutussüsteem.

 • Uus RS Q8
  Uus RS Q8
  Hind alates: 129,400.00 EUR

  Kõige võimsam kupeemaastur Audi Sport’ilt: 441 kW (600 hj) arendav Audi RS Q8. Lisaks oma RS-võimekusele avaldab RS Q8 muljet erakordse mitmekülgsusega – nii sõidukogemuse kui ka disaini osas.

 • TTS Coupé
  TTS Coupé
  Hind alates: 39,655.00 EUR

  Selle kompaktse sportauto kolmas põlvkond kütkestab taas oma emotsionaalse disaini ja dünaamiliste omadustega. Uut kupeed iseloomustab uuenduslike tehnoloogiate kasutamine mootoris ning Audi virtuaalset näidikutepaneeli hõlmavas juhtimis- ja kuvamiskontseptsioonis.

 • RS 3 Limousine
  RS 3 Limousine
  Hind alates: 58,100.00 EUR

  Uus tippsportlane kompaktklassis näitab oma sportlikku iseloomu juba välisilmega. Kolmemõõtmeline kärjestruktuuriga Singleframe iluvõre quattro logoga ulatub alumise spoilerini.

 • Uus RS 4 Avant
  Uus RS 4 Avant
  Hind alates: 79,300.00 EUR

  Legendaarsest sugupuust pärinev edumudel väljendab oma dünaamilisi ambitsioone uuendatud esiosa ning sportlikuma sõitjateruumiga, sh uue MMI touch kasutajaliidesega. Kahe turboga V6 mootori võimsus on 331 kW (450 hj) ning muljet avaldav pöördemoment 600 Nm on kasutatav väga laias pööretevahemikus 1900 kuni 5000 p/min.

 • Uus RS 5 Coupé
  Uus RS 5 Coupé

  Uus Audi RS 5 Coupé kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • Uus RS 5 Sportback
  Uus RS 5 Sportback

  Uus Audi RS 5 Sportback kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • RS 6 Avant
  RS 6 Avant
  Hind alates: 117,600.00 EUR

  25 aastat RS-i, 25 aastat võimsaid universaale Audilt: Audi Sport avab uue RS 6-ga kiirete Avantide loos uue peatüki. Tänu poolhübriidsüsteemile senisest veelgi võimsam ja efektiivsem RS 6 Avant on täiuslik kaaslane igas olukorras.

 • RS 7 Sportback
  RS 7 Sportback
  Hind alates: 126,100.00 EUR
 • Uus RS Q8
  Uus RS Q8
  Hind alates: 124,500.00 EUR

  Kõige võimsam kupeemaastur Audi Sport’ilt: 441 kW (600 hj) arendav Audi RS Q8. Lisaks oma RS-võimekusele avaldab RS Q8 muljet erakordse mitmekülgsusega – nii sõidukogemuse kui ka disaini osas.

 • Uus e-tron Sportback
  Uus e-tron Sportback
  Hind alates: 74.400,00 EUR

  Audi e-tron Sportback on dünaamiline kupeemaasturmaastur võimsusega kuni 300 kW ning sõiduulatusega kuni 446 kilomeetrit (WLTP). Esmakordselt on seeriaautol saadaval digitaalsed maatriks-LED esilaternad, mille valgustus jagatakse väikesteks piksliteks, mida saab juhtida erakordselt täpselt. See muudab näiteks kitsastel teedel oma sõidurajas püsimise lihtsamaks ning näitab auto kohta sõidurajal.

 • Uus e-tron S
  Uus e-tron S
  Hind alates: 96.200,00 EUR

  Tänu dünaamikale, mida suudab pakkuda vaid võimas elektrimootor, on iga sõit uuenenud disainiga täiselektrilises Audi e-tron S-is äärmiselt põnev. Ülihea reaktsiooniga gaasipedaaliga Audi e-tron S kiirendab paigalt 100 km/h’ni vaid 4.5 sekundiga ja seda peaaegu hääletult. Sõiduulatus on ühe laadimisega tervelt 364 km (WLTP) ning muljetavaldavad on ka selle mudeli agiilsus ja veojõud.

 • Uus e-tron S Sportback
  Uus e-tron S Sportback
  Hind alates: 98.700,00 EUR

  Täiselektriline Audi e-tron S Sportback avaldab muljet oma kolme võimsa elektrimootori, sportliku disaini ja sõiduulatusega, mis on ühe laadimisega kuni 370 km (WLTP). 370 kW-ne võimsus lubab kupee-linnamaasturil saavutada paigalt 100 km/h tunnikiiruse vaid 4.5 sekundiga ja nautida igat sõitu täiel määral.

 • Uus A5 Sportback g-tron
  Uus A5 Sportback g-tron
  Hind alates: 44.350,00 EUR

  Audi A5 Sportback g-tron ühendab lummaval moel dünaamilise iseloomu ja emotsionaalse kupeeliku disaini. Tänu surugaasiga töötavale mootorile tõestab see, et sportlikkust on võimalik ühendada säästlikkusega.

uuenduslik_audi_a8_4.jpg

Ükski mudel ei vasta Audi tunnuslausele “Vorsprung durch Technik” täpsemalt kui nende uus lipulaev, mis annab omanike käsutusse enam kui nelikümmend juhiabilist, nihutab piire autonoomse sõidu osas ja võimaldab tänu uudsele lähenemisele teha kõik sõidud ka senisest väiksema kütusekuluga.

Audi tunnuslause pole pelgalt sõnakõlks. See on lubadus ning neljanda põlvkonna Audi A8 on selle ehedaks tõestuseks. Selle 48-voldine elektrisüsteem võimaldas kasutusele võtta “osalise hübriidajami”, mis aitab teha suure sammu edasi väiksema kütusekulu saavutamisel ning auto AI-ummikuabiline paneb uskuma, et tehisintellekti loomine inimese poolt on ehk siiski võimalik. Ja ehkki nii lühema kui ka pikema telgede vahega uustulnukad on eelkäijast 37 mm pikemad ja pisut kõrgemad – baasmudel 13 mm ja pikema telgede vahega isend 17 mm – näib õnnestunud kujundus auto mõõtmeid pigem kahandavat, olles diskreetselt välja peetud ja valgusaasta kaugusel vulgaarsusest. See ei ole nii suur ja majesteetlik kui Mercedes-Benzilt pärinev S-klass, ent ka sohvri vaatevinklist näib hetkel olevat parim Saksa päritolu noobelsedaan just A8. Lihtsalt see on mudelina ülejäänutest uuem, hoomatavalt soodsam ja pakub libedal pinnal sedavõrd kaasahaaravat sõitu, et näib oma mõõtudes veel enam kahanevat ja juhi ümber kokku tõmbuvat. Vana mudeliga seovad seda autot vaid kaks kohendatud V6-mootorit – kolmeliitrine turbodiisel ja sama töömahuga ottomootor. Muus osas on aga tegu täiesti uue autoga, millesse kätketud tehnoloogia on A4 ostja päralt ehk alles 4-5 aasta pärast. A8 peegeldab enne Porsche Mission E tulekut kogu VW Grupi tehnoloogilist võimekust ja seda kõike kõrvale heites on tegu ilmselt parima kompromissiga suurest Saksa kolmikust pärinevate analoogideseas.

Nelikümmend üks juhiabilist
Olenevalt ostja rahakotist võib auto pardal olla üle 40 juhiabilise, millest osa muutub kättesaadavaks alles käesoleva aasta edenedes. Enam lüüakse lokku kolmanda põlvkonna ummikuabilise ümber, mis võib võtta auto juhtimise üle juhul, kui suunavööndid on eraldatud füüsilise barjääriga ja autode liikumiskiirus väiksem kui 60 km/h. Juht saab abilise ellu kutsuda vajutades keskkonsoolis olevale AInupule ja kui radareid, kaameraid ja laserskännerit kasutav süsteem ei saa enam omapäi hakkama, siis annab ta sellest helisignaaliga märku. Nende seadmete abil saab autot juhtida ka väljastpoolt – seda võimaldab nutitelefonidele mõeldud myAudi-nimeline rakendus. Näiteks kui on vaja suunata masin nii kitsasse parkimispaika, et uksi pole võimalik avada. Üks juhiabilistest tunneb ära küljelt läheneva ohuallika ja tõstab AI-õhkvedrustuse korral seda külge kõrgemale, et löögi võtaks vastu massiivne lävepakk. Või siis elektrooniliselt juhitav õhkvedrustus, mis valib teeinfot ja GPS-signaale analüüsides trammirööpa ületamiseks sobiliku seade juba enne seda, kui auto ratas füüsiliselt rööbast tabab. Viimati nimetatud lahendust võib käsitleda ka kui tarbetut kurioosumit, sest autode baasvarustusse kuuluv õhkvedrustus ning juhitavad amortisaatorid tagavad eeskujuliku sõidumugavuse igal pool, olenemata kasutatavast sõidurežiimist ja rataste all olevast teekattest. Lisavarustuse hulgast vääriks soetamist vaid nelikroolimine (2190 eurot), mis teeb väikestel kiirustel auto pöörderingi oluliselt väiksemaks.

Ikka veel numeroloogiast
Ühena viimastest on ka Audi otsustanud mudeliindeksitega tembutama hakata ja A8 on esimene, mis saab mudelinimesse võimsusklassi markeeriva indeksi. Madalaimaks indeksiks on 30 (81–96 kW) ja kõrgeimaks 70 (üle 400 kW). Praegu on A8 saadaval kahe V6-mootoriga, mille indeksiteks 50 ja 55. Esimene markeerib kolmeliitrist turbodiislit (210 kW/286 hj) ja teine sama töömahuga bensiinitoidulist, mille võimsuseks on turbokompressori toel 250 kW/340 hj. Kõik autod on nelikveolised ja varustatakse kaheksakäigulise klassikalise automaatkäigukastiga ning kui turbodiislil kulub kiiruse 100 km/h saavutamiseks 5,9 sekundit, siis ottomootoriga analoog on temast 0,3 sekundit nobedam. Ülejäänud jõuallikad lisanduvad koos pistikhübriidiga valikusse käesoleval aastal.

Audi kõnepruugis on “osalise hübriidajamiga” ka mõlemad praegu pakutavad mudelid, sest autosid käivitab rihma abil starterina töötav elektrimootor, mis on 48 voldise elektrisüsteemi n-ö närvikeskuseks ja võimaldab ühtlasel sõidul sisepõlemismootori kuni neljakümneks sekundiks seisata. Süsteem töötab käsikäes start-stopp-süsteemiga ning kui ottomootori keskmiseks kütusekuluks lubab Audi 7,7 l / 100 km, siis “õlipõletaja” korral on see vaid 5,6 l/100 km. Mina proovisõidu käigus nii väikeseid arvusid ei näinud, kuid enam kui kahetonnise tühimassiga auto kohta olid proovisõidukiks olnud turbodiisli joomakombed meeldivalt tagasihoidlikud. Maanteel kujunes keskmiseks kütusekuluks 6,3, linnas alla üheksa ja lumistel kõrvalteedel hullates veidi üle kümne liitri 100 km kohta.

Sisemine ilu
Libistage end juhiistmele ja te leiate end ühest nägusamast interjöörist, mida tänane autotööstus pakkuda suudab. A8 interjöör ei jäta ehk nii pidulikku muljet kui S-klass, ent näib kooste- ja detailitäpsuses viimast isegi ületavat. Baasvarustuses aitavad mugavat sõiduasendit leida elektriliselt reguleeritav roolisammas ja elektriajamitega esiiste, millel saab seadistada kokku 22 (!) elementi. Koostöös seljatoe liigutatavate elementide ning neljas suunas seatava ristluutoe abil saab kujundada endale sobiva pesa, rääkimata siis istmepadja ja seljatoe külgtugedest, mida saab vastavalt kehakujule sisse- ja väljapoole reguleerida.
109189389.jpg
Näidikutepaneeliks on ka põhivarustuses 12,3-tollise diagonaaliga
ekraan, mida täiendavad kaks keskkonsoolis asuvat puutetundlikku ekraani. Ülemine kuulub raadiole ning alumisele on koondatud kliimaseadme ning istmesoojenduste ja ventileerimisega seonduv. Sarnast lahendust kasutab ka Range Rover Velar, kuid A8 teeb viimasega võrreldes sammu edasi nii ekraani resolutsioonis kui ka graafika ja kasutajaliidese kvaliteedis. Menüüdes seiklemine on lihtne ja arusaadav ning omaette vaatepildiks on tagurduskaamera 3D-funktsioon, mis kuvab ekraanile auto kujutise koos seda ümbritsevate takistustega. Süsteem kasutab kujutise loomiseks auto kaameraid ning seda saab oma suva järgi pöörata, et saada kasvõi parkimisel ettekujutus, kui kaugel on auto veljed äärekivist.

Me pole eelmise peatükiga veel lõpetanud
A8 on vaikne auto – olenevalt teekattest jääb sõitjate ruumi mürataust maanteekiirustel vahemikku 71–74 dB. Diiselmootori urin on kuulda vaid kiirendustel ja see ei muutu häirivaks ka maksimaalsete pöörete korral. Laias laastus koosneb mürataust vaid hillitsetud rehvimürast, millega liitub katuseluugi suunast kostev kerge tuulevihin. Et aga viimast kuulda, tuleks teil lubatud piirkiirus tublisti lõhki sõita. Lõõgastavat sõidumuljet toetavad ka sujuvalt toimetav käigukast ning vaikne vedrustus, mis triigib pea müdinavabalt siledaks ka kõige hullemad teekatted. BMW seitsmes seeria võib tunduda kohati sportlikum ning kumbki auto ei jäta nii uhkeldavat muljet kui tänane S-klass, ent isegi baasvarustuses näikse A8 olevat mugavaim valik suures Saksa kolmikus. See ei jäta sõites nii raskepärast muljet kui konkurendid, ehkki üllatuslikult on auto tühimass suurem kui võrreldaval S-klassil ja seitsmendal seerial (S 350 d 4MATIC ja BMW 730d xDrive). Kõige parem on A8 pakutavaid mugavusi nautida selle tagaistmel ja kui tavaversiooni tagaistme-esine jalaruum teid ei rahulda – minul jäi oma keskmise kasvu järgi seadistatud esiistme taha istudes põlvede ette rusikajagu vaba ruumi – võite tellida 130 mm pikema telgede vahega L-versiooni, mis maksab vähemalt 2100 eurot enam kui samasugune lühike versioon. L-versioonide varustusse kuulub ka käetoesse peidetud pihuarvutit meenutav pult (tavapikkusega mudelitel on see lisavarustuses), millest juhitakse kliimaseadme, seadistatavate istmete ja tagaistujatele suunatud meelelahutuse funktsioone (kui need on soetatud).

Rooli taga
Nõudlikuma maitse tarvis valmib A8 nagu rätsepaülikond ja seepärast ei tee ma katsetki kokku lugeda elektriajamitega kahe- ka kolmekohaliste tagaistmete versioone, millega lisavarustuspaketid kliente õrritavad. Selle kõigega saate te ise tutvuda. Tõsi, suvel pole teil kusagilt võtta lumest lahti lükkamata käänulist kõrvalteed, mille kurvides näis A8 muutuvat justkui mõne numbri jagu väiksemaks autoks. Külluslik momendivaru, astmevaba käigukast ning ülejuhitavust võimaldav nelikvedu lubavad kasutada säärast sõidustiili, mis on omane ühele endale tänases rallimaailmas nime teinud Oti-nimelisele saarlasele. Selle autoga on lihtne kiirelt edeneda, sest turvaline alajuhitav loomus asendub gaasipedaalile astudes hõlpsalt kontrollitava ülejuhitavusega ja üllataval kombel passib see libedal tembutamiseks paremini kui mõni taevani kiidetud luukpära.

Seepärast annan ma A8-le andeks ka roolitunnetuse puudumise, mis oli miinuseks Porsche Panamera puhul. Audi puhul see ei häiri, sest see on esindussedaan, millel puudub Grand Toureri ambitsioon. Tegelikult on nii Panamera kui ka uus A8 sõidumulje osas üllatavalt sarnased, Audi on vaid sujuvam ning sellel pole ette näidata nii dramaatilist sise- ja väliskujundust ning võidusõidust nii läbiimbunud sugupuud. Ja A8 puhul on see kindlasti kompliment. Seda autot ostes on meeldiv teada, et diskreetse välimuse taga peidab end suutlik ja hõlpsalt hallatav sõiduk, mis keerulistes oludes alati kastanid tulest välja toob. Lisaks uuenduslikkusele on see ka soodsaim ja mugavaim esindusauto suurest Saksa kolmikust ning tema diskreetne välimus töötab justkui autot kadeda silma jaoks nähtamatuks muutev küüntest kübar.

Tekst Kaido Soorsk, Fotod Laas Valkonen, Audi
uuenduslik_audi_a8_5.jpg
Audi A8 50 TDI quattro
Baashind: 88 500 eurot.
Mootor: V6, diisel.
Võimsus: 210 kW / 286 hj @ 3750–4000 p/min.
Pöördemoment: 600 Nm @ 1250–3250 p/min.
Aeg 0–100 km/h: 5,9 s.
Tippkiirus: 250 km/h.
Keskmine kütusekulu: 5,8 l/100 km (20-tolliste rehvide korral).
CO2 pääst: 152 g/km (20-tolliste rehvide korral).
Pikkus/laius/kõrgus: 5172/1945/1473 mm.
Telgede vahe: 2998 mm.
Pakiruumi maht: 505 liitrit.
Tühimass: 2050 kg.