uus_audi_a6.jpg

Äriklassi värskendus: Uus Audi A6 limousine.

Äsja esitles Audi uut A6 mudelit, selle eduka sedaani juba kaheksandat põlvkonda, mida on täiendatud mitme innovaatilise lahendusega. Olgu tegu kas digitaliseerimise, mugavuse või sportlikkusega – elegantse vormiga Audi A6 on multitalent luksusklassi autode seas. Täisdigitaalne MMI touch response võimaldab intuitiivset juhtimist. Märkimisväärsed lahendused ühenduvus- ja juhiassistentide vallas annavad tunnistust intelligentsusest. Vedrustus ühendab sujuva sõidumugavuse ja stabiilsuse, muutes mudeli veelgi sportlikumaks. Standardvarustusse on suurema mugavuse ja tõhususe huvides lisatud kerghübriidajamiga mootor.

Jõuülekanne.
Audi A6 tuleb Euroopas müügile kahe võimsa ja sujuva mootoriga, millest üks on diisel- ja teine bensiinimootor. Bensiiniauto (kombineeritud kütusekulu 7,1–6,7 liitrit 100 kilomeetri kohta, CO2 heited 161–151 grammi kilomeetri
kohta) mootor on 3.0 TFSI. V6 turboülelaaduriga mootor kiirendab selle äriklassi sedaani nullist 100 kilomeetrise tunnikiiruseni 5,1 sekundiga võimsusega 250 kW (340) hj). Elektroonikaga piiratud tippkiirus 250 km/h on pelgalt tehniline küsimus. 3.0 TDI mootor võimsusega 210 kW (286 hj) pakub bensiinimootoriga autole sarnast tulemust (kombineeritud kütusekulu, l/100 km: 5,8–5,5; kombineeritud CO2 heited g/km: 150-142).

Väliskujundus.
Tehniline ja elegantne.
Sarnaselt mudelitega A8 ja A7 Sportback on ka A6 uue disainikeele väljendusrikas toetaja. Pingul pindade, teravate
servade ja silmatorkavate joontega äriklassi sedaan toob kohe ilmsiks eripärased jooned – sportliku elegantsi, kõrgtehnoloogia ja keerukuse detailides. Välisilme puhul torkavad silma tasakaalus proportsioonid – pikk kapott, pikk teljevahe ja lühikesed üleulatused. A6 on 4939 millimeetrit pikk ehk seitse millimeetrit pikem kui tema eelkäija. Laiust
on 12 millimeetri võrra suurendatud ja nüüd ulatub see 1886 millimeetrini. Kõrgust on uuel mudelil kahe millimeetri
võrra rohkem kui eelmisel. Madalal paiknevast laiast Singleframe-iluvõrest, lamedatest esilaternatest ja võimsatest
kontuuritud õhusisselaskeavadest õhkub sportlikkust. Külgvaates vähendavad auto visuaalset kõrgust kolm silmatorkavat joont. Võimsalt pingul kontuurid rataste peal annavad tunnistust Audi quattro geenidest. Siluetti iseloomustab pingul katusejoon, mis aheneb lamedateks C-piilariteks. Lühike pakiruumi luuk on otstest kumerate servadega, et aerodünaamikat optimaalselt ära kasutada. Silmatorkav kroomriba rõhutab tagaosa kolmemõõtmelist kuju ja ühendab omavahel tagatuled. Uus A6 on saadaval 14 värvitoonis, millest seitse on uued. Lisaks põhivariandile saavad kliendid valida sport- ja disainipakettide ning S line välispaketi vahel. Paljud detailid on muutunud, näiteks Singleframe või küljel olevad õhu sisselaskeavad. Kõigis joontes ja värvides on kasutatud valguse ja varjude mängu, mis rõhutab veelgi reljeefset muljet.

Valgustuse disain – ellu äratatud tehnoloogia.
Valgustuse disain rõhutab A6 tehnilist olemust. Audi pakub kolmes erinevas variandis esilaternaid. Tippklassi HD Matrix LED esilaternates moodustavad viis horisontaalset joont päevatulede signatuuri – need rõhutavad esiosa laiust.
Nende kohal on lähitulemoodulid, mis näevad välja kui silmaavad. Alternatiivselt koosneb tagalaternate iseloomulik
signatuur ühest horisontaaljoonest ja üheksast vertikaalsest segmendist. Nende vahele jääva ala täidavad pidurituled.
Tippklassi varustusse kuuluvad ka dünaamilised suunatuled. Uste avamisel ja lukustamisel äratab koju saabumise
ja kodust lahkumise funktsioon ellu disaini ja tehnoloogia kombinatsiooni, mis on Audile iseloomulik.

Audi ambient interjööri valgustuspakett.
Audi pakub salongi jaoks kaht erinevat valgustuspaketti. Valgustuspakett I “Ambiente Lighting” – ruumiline valgustus armatuurlauas ja ustes (ees ja taga) ning sisenemisvalgustus tagumistes ustes. Valgustuspakett II “Contour/Ambient lighting” – ruumiline ja kontuurvalgustus kogu autos, võimalik on valida 30 värvitooni vahel.

Interjöör – futuristlik kujundus.
Uue A6 interjööris valitsevad mustad paneelid – lihvitud välimus, mis väljendab selle äriklassi auto tehnilist pädevust
ja digitaalset iseloomu. Sellega luuakse pingevaba salongiõhkkond disainikeeles, mis mõjub lakoonilise ja asjalikuna.
Elegantne näidikupaneel ning rahulik ja pidev horisontaaljoon loovad õhulise ruumilisuse mulje. Keskkonsool on suunatud juhile, ka ülemine puudutustele reageeriv MMI touch response on kergelt vasakule poole kaldu. Mustade paneelide keskel kaob see väljalülitatuna alumiiniumsalve peaaegu ära. Kuvar aktiveeritakse ukse avamisel. Selle graafiline kasutajaliides tundub napp ja sobitub kogu sisekujundusega.

Salong on eelkäijaga võrreldes veelgi suurem. Uus mudel jääb eelmise mudeli ja konkurentidega võrreldes peale tagaistmete jalaruumi suuruse poolest. Ees ja taga on nüüd rohkem ruumi ka pea ja õlgade tarvis. Pagasiruum on laiem
ning sinna saab horisontaalselt paigutada kaks golfikotti. Maht on jäänud eelkäijaga võrreldes samaks ehk 530 liitrit. Tagaluuki saab avada jalaviibutuse abil elektriliselt.

Täiesti uued istmed rõhutavad veelgi Audi A6 kui elegantse pikkadeks sõitudeks mõeldud mudeli karakterit. Kohandatud kontuuristmed on ulatuslikult reguleeritavad ja ülimalt mugavad. Esiistmetele võib tellida ka ventilatsiooni ja massaažifunktsiooni. Tagatud on ka värske õhk – lisavarustuses olev õhukvaliteedi pakett aitab kahe maheda lõhna, ionisaatori ja tõhusa saastefiltriga õhku paremaks muuta. Katusele on võimalik tellida suurte klaasprofiilidega panoraamaken, mis täidab salongi valgusega. Mugavusfunktsioonide seas on veel integreeritud pesujoaga klaasipuhastid ning valikuline esiklaasisoojendus.

MMI touch response – vajadustele kohandatav ja intuitiivne.
Uue Audi A6 MMI touch response loob uue standardi intuitiivse kasutamise ja personaliseerimise vallas. Ulatuslikud nutikad personaliseerimise valikud kohandavad auto juhi vajadustele. Täisdigitaalses operatsioonisüsteemis saab sõiduki kesksed funktsioonid MMI-ekraanil sobivasse kohta lohistada – just nagu näiteks nutitelefoni kasutades. Otseteede ja lemmikute nupud on parim alus individuaalsetele eelistustele ja pealegi väga lihtsad kasutada.

Operatsioonisüsteem MMI touch response annab tunnetatavat
ja akustilist tagasisidet ning tagab nõnda kiire ja intuitiivse kasutuse. Kasutaja kuuleb ja tunnetab kinnitavat klõpsatust kohe, kui sõrmega funktsiooni käivitab.

Kui tellitud on MMI navigatsioon Plus, haldab juht ülemisel ekraanil olevat infotainment-süsteemi, millel on 10,1-tolline ekraan. Alumiselt 8,6-tolliselt kuvarilt, mis asub armatuurlaua keskel konsoolis, saab reguleerida kliimaseadet, kasutada erinevaid mugavusfunktsioone ja sisestada teksti. Lisaks projitseeritakse oluline teave tuuleklaasile nii, et juht ei pea selle vaatamiseks pead pöörama. MMI navigatsioon Plus sisaldab ka 12,3-tollise ekraaniga näidikutepaneeli Audi Virtual Cockpit.

Juhiabisüsteemid.
Veelgi mugavam, elegantsem ja turvalisem nii pikkadel kui ka lühikestel sõitudel – uus A6 ning selle uued ja täiustatud juhiabisüsteemid kehtestavad uued standardid luksusautode klassis. Nende seas on parkimis- ja garaažipiloodid, mis aasta jooksul valikusse lisanduvad. Piloodi abil manööverdatakse sedaan iseseisvalt parkimiskohale või garaaži ja sealt välja. Juht võib autost enne nutitelefoni laaditud rakenduse myAudi käivitamist autost välja tulla ja protsessi jälgida. Selleks tuleb all hoida vastavat funktsiooninuppu. Parkimis- ja garaažipiloodid on osa parkimisabi paketist. Kokku on pakette kolm. Assistentpaketis City sisaldub uus ristumisabi funktsioon (crossing assist). Assistentpakett Tour sisaldab adaptiivset sõiduabi (adaptive cruise assist), mis täiendab adaptiivset püsikiirusehoidjat ja sekkub ettevaatlikult roolimisse, et hoida sõiduk omas sõidureas. Samuti kuulub paketti tõhususabi (efficiency assist), mis edendab ökonoomset sõidustiili.

Ulatuslik juhiabisüsteem tugineb Audi kõrgtehnoloogilisel moodulil nimega keskne juhiabikontroller (zFAS). See arvutab pidevalt anduriandmete põhjal detailse keskkonnamudeli. Andurikomplekt võib mudelist sõltuvalt sisaldada kuni viit radarandurit, viit kaamerat, kahteteist ultraheliandurit ning laserskannerit, mis on veel üks oluline uuendus.

Uus Audi A6 Limousine jõuab Eestisse käesoleva aasta juunis.