Küpsised

See veebileht kasutab küpsiseid. Kui olete nõus, klõpsake nuppu "Nõustun" või jätkake sirvimist. Võite oma nõusoleku igal ajal tagasi võtta, muutes oma veebibrauseri sätteid ja kustutades salvestatud küpsised. Kui soovite rohkem infot, kuidas teie isikuandmeid käsitleme, palume lugeda privaatsustingimusi.

Valgus on võti, mis ühendab meid ümbritseva maailmaga
Audi Estonia Disain
Valgus on võti, mis ühendab meid ümbritseva maailmaga

Valgus on võti, mis ühendab meid ümbritseva maailmaga

Valgus üksnes ei võimalda meil näha, vaid mõjutab ka meie ruumi- ja kaugustaju. César Muntada, valgusdisainijuht Audis, soovib erinevate valgusfunktsioonidega puudutada inimeste tundeid.

Autor: Bernd Zerelles - Foto: AUDI AG, Dirk Bruniecki, Animatsioon: AUDI AG Lugemise aeg: 3 minutit Lugemise aeg: 3 minutit

Audi interjöörAudi interjöör

César, millist erilist tähendust inimesed valgusele omistavad?

Valgus on see, kus meie mineviku, oleviku ja tuleviku elud kohtuvad. Ühtlasi on see element, mis võib kanda infot ja tundeid, kas me oleme võimelised seda nägema või mitte. Ma ütleks, et valgus on üheaegselt füüsikaliselt tajutav ja tajumatu. Me õpime, loome ja unistame oma maailma valguse abil.

Kuidas saavad Audi disainerid luua valgusega erinevaid atmosfääre ja tundeid?

Audi valgusdisainerid kasutavad valgust mõjutamaks meie klientide meeli ja ergutamaks nende tundeid. Tunded on nagu peatükid raamatus: üksinda pole need tervik, kuidas ilma nendeta ei saa lugu kokku. Igaühel meist on natuke erinevad tunded vastavalt meie personaalsetele kogemustele, aga võiks öelda, et meie juhtmestik on siiski samasugune. Valgusdisaineritena paigutame ja seadistame me valguselemente hoolikalt – näiteks lisana pakutav meeleoluvalgustus rõhutab auto sisedisaini, luues ruumi ja varje ning pakkudes erinevate värvide ja valgustugevusega lisavõimalusi. Kuid lõpuks on kasutaja otsustada, milline kombinatsioon paljudest võimalikest just tema eelistusele vastab.

Saladus peitub selles, et Audi valgusdisainerid liigutavad ja muudavad valgust vastavalt kasutaja tujule – vahel näib see soojem või külmem, vahel pehmem või teravam, vahel peenem või ilmsem, vahel lähedane või kauge. Sõitjateruumi sisepindade hoolikalt valitud materjalid ja pinnatekstuurid mängivad olulist rolli valguse summutamisel või peegeldamisel, luues seega ideaalse lava meie tunnete jaoks. Tundub nagu lihtne protsess: tuled põlema, tuled kustu. Kuid meie muudame selle kaasahaaravaks kogemuseks.

Valgus on see, kus meie mineviku, oleviku ja tuleviku elud kohtuvad.

César Muntada

César MuntadaCésar Muntada

Milliseid emotsioone soovite Audi meeleoluvalgustusega kaasreisijates tekitada?

Alati on olemas unikaalne kogemus, mis tekitab inimeses emotsioone, tuleb vaid õige üles leida. Emotsioone saab tekitada ka unikaalset kogemust võimendades. Audi meeleoluvalgus suudab sääraseid emotsioone luua kogu värvigammas ja –sügavuses.

Kas see parandab ka sõidukogemust?

Minu lihtne vastus on: jah. Kui sõidad käänulisest mägiteest alla, saad seadistada meeleoluvalgustuse näiteks sügavroheliseks. See meenutab sulle metsa, mis võiks tekitada värske tunde. Samas kui sõidad mööda sama teed ja seadistad meeleoluvalguse tumepunaseks, tunned ennast energilisemalt. Või kui reguleerid sisevalgustuse interjööri esiosas nõrkvalgeks ja tagaistmel helevalgeks, siis tajud end keskendunu ja lõõgastununa – peaaegu nagu hõljudes. Tunned end, nagu liiguksid tühjuses, mis jääb sinu ees oleva esilaternate valgustatud teepinna ja valgustatud tagaistmete vahele.

Kuidas mõjutab see sinu heaolu autos olles?

Õigupoolest sarnaneb see efektile, mida pakub loomulik päikesevalgus: Audi valgustus aitab kasutajatel oma tundeid autos muuta, nad võivad tunda energiat või lõõgastust või keskendumist. Ja see mõjutab vahetult sõidukogemust ja heaolu, kuni nad oma sihtkohta jõuavad.

Tunded on nagu peatükid raamatus: üksinda pole need tervik, kuid ilma nendeta ei saa lugu kokku.

César Muntada

 
Audi Q8 e-tron

Progressiivne disain

Tänu meeleoluvalgustusele paistab Audi Q8 e-tron’i sisemus progressiivsem – kuid mitte ainult. Lisavarustusse kuuluvad Matrix LED esilaternad annavad autole ka väliselt unikaalse ilme.