Küpsised

See veebileht kasutab küpsiseid. Kui olete nõus, klõpsake nuppu "Nõustun" või jätkake sirvimist. Võite oma nõusoleku igal ajal tagasi võtta, muutes oma veebibrauseri sätteid ja kustutades salvestatud küpsised. Kui soovite rohkem infot, kuidas teie isikuandmeid käsitleme, palume lugeda privaatsustingimusi.

Miks surfajad on hingelt futuristid?
Audi Estonia Elustiil
Miks surfajad on hingelt futuristid?

Miks surfajad on hingelt futuristid?

Stephanie Gilmore on kaheksakordne maailmameister surfar. Ta usub ka, et täiuslikkuse poole püüdlemine võib sind õnnelikuks teha.

Autor: Nadine Kaminski − Foto: Ian & Erick  Lugemise aeg: 4 minutit

Stephanie Gilmore rannas surfilauaga.Stephanie Gilmore rannas surfilauaga.

Millal sa esimest korda kaalusid professionaalseks surfariks hakkamist? See oli umbes 12-aastaselt. Armusin surfamisse ülepeakaela, kui seda esimest korda proovisin, kuigi olin tegelikult liiga noor, et tegelikult aru saada, mis toimub. Kui tunnete esimest korda põnevust ja ookeani väljakutseid pakkuvat olemust, mõistate: see on midagi enamat kui sport – see on elustiil. Hakkasin võistlema 13-aastaselt ja võitsin üsna kiiresti oma esimese karika. Mõtlesin endamisi: see on kõige suurem tunne üldse! Ma tahan sellele elustiilile täielikult pühenduda. Ma tahan olla maailma parim ja sealt edasi minna.

Kas tollal oli naissoost eeskujusid, kellelt võiksite juhendamist otsida? Kindlasti oli naisi, kes olid elukutseliste surfajatena väga edukad. Ja kuigi ma ei pööranud sel ajal konkurentsimaailmale erilist tähelepanu, tekitas nende ümber toimuv turundus mind lihtsalt surfama. Tahtsin kuuluda tüdrukute jõugu – mitte lihtsalt lebada päikese käes ja vaadata poisse, vaid ka ise vette minna ja oma asju teha.

Kelle stiili sa imetled? Lisa Anderson on alati olnud minu iidol, sest ta segas võistluslikku õhkkonda nii kauni stiiliga. Muide: maailma parimate meessurfarite kohta ütleksin, et nad surfavad naiselikkuse hõnguga. Nende liigutustes on omamoodi graatsilisus, mis on enamasti seotud naistega. Ja see eristab neid positiivselt teistest, agressiivsematest meessurfaritest. Nii et naised ei pea oma surfamisviisiga üldse varjama – pigem vastupidi.


Steph Gilmore naeratab toetades surflaualeSteph Gilmore naeratab toetades surflauale
Steph GilmoreSteph Gilmore

Olete nüüd võitnud kaheksa maailmameistritiitlit. Kuidas jääda ambitsioonikaks pärast kõiki neid õnnestumisi? Muidugi võiksin võita veel 20 sellist tiitlit ja ikkagi ei tunne: nüüd ma valitsen ookeani, aitäh ja hüvasti. Seal ootab veel nii palju väljakutseid! Ja seal on nii palju teisi uskumatuid naissurfareid, kes võitlevad tohutute lainete vastu või teevad meeletuid õhumanöövreid. Nad võivad üldiselt olla minust veidi vähem edukad, kuid teatud valdkondades on nad siiski tugevamad, nii et ma tunnen end alati kannustatuna. Samuti on palju toredaid meessurfareid, keda ma imetlen ja kes mulle uusi ideid annavad. Sa muudkui õpid, saad inspiratsiooni teistest inimestest ja uutest kogemustest. Enamik surfajaid ütleb, et see sunnib teid iga päev tagasi tulema, sest te ei tea, mida järgmisel surfamisel saate. See on selle lahe asi.

Kuidas täiuslik laine välja näeb? See on naljakas: kunstlainete tehnoloogiaga lainebasseinides on nad peaaegu loonud täiusliku laine ja see muutus peaaegu igavaks. Kui olete ookeanis, on minu arvates kõige meeldivam osa ootusärevus. Ületad liivadüüni mere poole. Mida sa nägema lähed? Lained on head, aga surfi poole aerutades jääb üks kahe silma vahele. Kas järgmine tuleb sama ilus? Nii palju ootust, nii palju põnevust! See ei seisne täiuslikkuse leidmises, vaid täiuslikkuse otsimises.


Sa muudkui õpid, saad inspiratsiooni teistest inimestest ja uutest kogemustest.

Stephanie Gilmore seisab tänaval.Stephanie Gilmore seisab tänaval.

Olete ookeani tervise eestkõneleja. Kas saate sellest rohkem rääkida?
Ma tunnen, et meie kui surfajate kohus on aidata teisi harida. Sest me kogeme kahju otsesemalt kui inimesed, kellel pole ookeaniga sidet või vähemalt arvatakse, et neil pole seda. Me näeme seal palju prügi. Püüame panna inimesi mõistma, et isegi kui sa pole ookeani lähedal, mõjutavad sinu igapäevased valikud seda. Pole tähtis, kuhu te plastiku hooletult ära viskate, on tõenäoline, et see jõuab ühel hetkel ookeani.

Mis on teie jaoks jätkusuutlik elustiil? Mis on teie nõuanne teistele?
Peaksime kõik teadlikumalt tarbima ja ostma kvaliteetseid tooteid, millel on pikk kasutusiga ja mida saab taaskäidelda või taaskasutada. Kui te midagi enam ei vaja, andke see edasi. Ostke ettevõtetelt, kes hoolivad jätkusuutlikkusest, kasutades näiteks pakendites taaskasutatavaid materjale või töötades välja viise, kuidas oma tooteid säästvamaks muuta. Lihtsalt olge teadlik sellest, mida ostate ja kasutate. Näiteks isiklikuks kasutamiseks leidsin mõned toredad väikesed ettevõtted, kes toodavad šampooni ja palsami seebitükke, mis on lihtsalt väikese paberitüki sisse pakitud. Kui kasutate need ära, ei jää peaaegu midagi maha.

Mida saavad surfarid meile veel teie arvates õpetada?
Ma arvan, et surfarid on oma elule lähenemise poolest peaaegu futuristid. Nad teevad midagi, mis paneb nad tundma end tõeliselt elavana, mis teeb nad õnnelikuks, noorendab ja on maaga ühendatud viisil, mis oleks terve ühiskonna jaoks terve. Samuti on surfaritel see pidev missioon avastada uusi asju, esitada endale väljakutseid, otsida seiklusi. See on imetlusväärne kvaliteet. Ja lõputul otsingul olemine võib sind kindlasti väga õnnelikuks teha.

  
Stephanie GilmoreStephanie Gilmore
Stephanie Gilmore istub baaritoolilStephanie Gilmore istub baaritoolil
 

Täiuslikkus võib olla väga lõbus

Puhas elektriline esmaklassiline mobiilsus – dünaamiline, uuenduslik ja keskkonnateadlik: Audi Q4 e-tron.