AEOksjon.jpg

Audi Eesti heategevuslik oksjon

Audi on Eestis olnud tänaseks 30 aastat. Selle tähtpäeva raames oli meie soov kujutada Audi mudeleid viimase 30 aasta jooksul tuttavates vaadetes. Mitte ainult nostalgilisel moel, vaid kogu ajaloolise käigu ja tunnetuse kaudu, et tänada Audi kohalikke koostööpartnereid ja kliente ning liikuda koos tuleviku suunas.

10.-17. novembrini toimub Eesti Kunstioksjonite keskkonnas oksjon, mille kogutulu annetame Eestimaa Loomakaitse Liidule. Eestimaa Loomakaitse Liit (ELL) seisab selle eest, et Eestis oleks loomadel hea elada. Sellesse missiooni usub ka Audi Eesti.

Kogu oksjoni kestvuse aja (E-R 8:00 - 18:00) on võimalik teostega tutvuda Audi Tallinna esinduses.

Oksjonile minevad tööd:

Üks silmapaistev teos kollektsioonist kujutab Tallinna vanalinna vaadet, kus ikooniline vanalinna siluett sulandub sujuvalt tulevikulinnaga – mõttemäng, milline võiks olla Tallinn 30 või rohkema aasta pärast. Ka Audi värskeimates automudelites on juba tunda tuleviku futurismi ja ajast ees olevaid lahendusi – nagu e-tron ja uued kontseptsioonautod.
400x1000Audi30-_01-V2.jpg
Samuti leiad tööde seast teise tuntud Tallinna vaate – Lennart Meri lennujaama, mille postmodernne kõrge harjaga katus on eriti äratuntav, meenutades rehielamut ja olles oma ainulaadsuses põnev sild mineviku ja tuleviku vahel.
400x1000Audi30-_05V2.jpg
Tartus valisime pildile Tartu kaarsilla äratuntava kaare. Linna süda on pidevas muutumises, kuid see siluett püsib. Kontrastina toovad kaks erinevat ajastut kokku legendaarne valge Audi Quattro, viies meid 30 aasta tagusesse aega. Päikeseline ilm ja helge tulevikupilt toovad kaasa 1993. aasta vabanemise ja lootusrikka meeleolu.
400x1000Audi30-_04V2.jpg
Pärnus oleme läinud moodsamat suunda – Pärnu uue Jahisadama hoone maalib pildi tulevikulinnast, kus linn on ajaga kaasas käimas ja ka rannaala muutub koos ajastuga.Pärnu olemus on alati nooruslik ja elav.
400x1000Audi30-_03V2.jpg
Saaremaad kujutaval pildil on aeg mõnusalt seisma jäänud – mõni asi ei muutu ning saare meeleolu ja ralli käivad alati käsikäes. Isegi kui ülejäänud elu muutub.
400x1000Audi30-_02V2.jpg
Tööde autor: MA+KE lab + AI
Tööde tehnilised parameetrid: digiprint alumiiniumkomposiidil mõõtmetega 40 x 100
cm
Oksjoni kuupäev: 10.–17. november 2023
Oksjoni toimumiskeskkond: www.eestikunstioksjonid.ee
Tellija ja annetaja: Audi Eesti
Oksjoni tulu saaja: Eestimaa Loomakaitse Liit
www.eestikunstioksjonid.ee