• Uus A1 citycarver
  Uus A1 citycarver
  Hind alates: 23,500.00 EUR

  Värske ja enesekindel hoiak, palju võimalusi isikupärastamiseks ning tipptasemel ühenduvus: need on Audi A1 citycarveri märksõnad. Uue Audi A1 perekonna kõige progressiivsem liige tunneb end koduselt igas keskkonnas: linnas, väikesel külateel, kiirteel ning isegi kergemal maastikul.

 • A3 Limousine
  A3 Limousine
  Hind alates: 28.500,00 EUR

  Uus Audi A3 Limousine avaldab muljet oma sportlikult stiilse disaini, kvaliteetse ja juhile keskendunud sõitjateruumi ning erimudeliga Edition One.

 • A3 Sportback TFSI e
  A3 Sportback TFSI e

  Elektri-, hübriid- ja sisepõlemismootoriga: Audi A3 Sportback TFSI e pistikhübriid omab neid kõiki ja pakub tänu sellele muljetavaldavat dünaamikat. Ka Sportbacki välisdisain räägib dünaamilisustest, kiirusest ja nauditavatest sõiduomadustest. Ning sõitjateruumis on ühendatud disain, funktsionaalsus, kasutusmugavus ja digitaalsus.

 • S3 Sportback
  S3 Sportback
  Hind alates: 48.800,00 EUR

  Uus S3 Sportback pakub korraga nii puhast sõidunaudingut kui ka igapäevast kasutusmugavust. See mudel avaldab muljet oma käsitsetavuse, dünaamilise disaini ja täiustatud tehnoloogiate ning juhiabisüsteemidega. Erimudel Edition One on aga veelgi sportlikum. Toimunud areng on selgesti tunnetatav.

 • S3 Limousine
  S3 Limousine
  Hind alates: 49.800,00 EUR

  Tugevam. Sportlikum. Põnev juba esmapilgul: uus Audi S3 Sedan Edition One. See mudel kombineerib omavahel sõidusoorituse, elegantsi ja kupeelikku disaini ning pakub lugematul hulgal igapäevaelu lihtsustavat tehnikat.

 • RS 3 Sportback
  RS 3 Sportback
  Hind alates: 56,400.00 EUR

  Disainikeel, mis räägib selgelt auto võimetest võidusõidurajal. Alates eristuvast kärjestruktuuriga Audi Singleframe iluvõrest kuni võimsate küljejoonteni ja lõpetades selgelt struktureeritud tagaosaga: jõuline välisilme tõotab esmaklassilist sooritusvõimet. Eksklusiivsed 19-tollised kergmetallveljed rõhutavad seda veelgi.

 • RS 3 Limousine
  RS 3 Limousine
  Hind alates: 58,100.00 EUR

  Uus tippsportlane kompaktklassis näitab oma sportlikku iseloomu juba välisilmega. Kolmemõõtmeline kärjestruktuuriga Singleframe iluvõre quattro logoga ulatub alumise spoilerini.

 • Uus A4 Avant
  Uus A4 Avant
  Hind alates: 34.250,00 EUR

  Veel rohkem ruumi, veel rohkem elegantsust: Uue põlvkonna Audi A4 Avant ühendab endas lummava tehnoloogia ja esteetika. Kaubamärgi kõige enim müüdud tootepere tehnoloogiat on täielikult uuendatud, nii et see tähistab taas tootesegmendi uut verstaposti. Arendustöö käigus pandi suurt rõhku CO2-heitmete vähendamisele. Kõigi tehnoloogiate puhul keskenduti sõidutakistuse vähendamisele.

 • Uus A4 Avant g-tron
  Uus A4 Avant g-tron
  Hind alates: 39.800,00 EUR

  Audi A4 Avant g-tron on erakordselt paindlik nii igapäevases perekasutuses kui ka töösõitudel – seda suuresti tänu oma dünaamilisusele ja universaalkere praktilisusele. Audi CNG tehnoloogia tõestab, et saad alternatiivkütust oma igapäevaelus usaldada.

 • Uus A4 allroad quattro
  Uus A4 allroad quattro
  Hind alates: 48.550,00 EUR

  Uus Audi A4 allroad quattro kehastab ainulaadset kontseptsiooni: selles on ühendatud kõrge mugavusaste ja maastikusõidu omadused, mis annavad allroad quattrole enda turusektoris unikaalse positsiooni. Tänu standardvarustusse kuuluvale nelikveole ja suurendatud kliirensile jätkab see mudel sõitmist ka siis, kui asfalttee otsa lõpeb.

 • Uus S4 Limousine
  Uus S4 Limousine
  Hind alates: 66.400,00 EUR

  Sportlik välimus on standardvarustuses. S4 Singleframe iluvõre ja esiletõstetud horisontaalsetest varbadest moodustuv muster rõhutavad laiust ja dünaamikat. Kaitseraud ja õhu sisselaskeavad on silmatorkava kontuuriga. Sportlikku välimust rõhutavad muljetavaldavalt ainuomane S disaini kaheharuline kroomitud väljalaskesüsteem ja tagaspoiler.

 • Uus S4 Avant
  Uus S4 Avant
  Hind alates: 68.400,00 EUR

  Kõik kes valivad Audi, tahavad sportliku sõidukogemust, atraktiivset disaini ja innovatiivset disaini. Kõik kes valivad Audi S4 Avanti saavad veelgi enam: sportautoliku võimsuse ja sõidudünaamika ent praktilise ja funktsionaalse igapäeva sõiduki. Ei mingeid kompromisse. Läbinisti Audi, kuid midagi veelgi enamat.

 • Uus RS 4 Avant
  Uus RS 4 Avant
  Hind alates: 79.300,00 EUR

  Legendaarsest sugupuust pärinev edumudel väljendab oma dünaamilisi ambitsioone uuendatud esiosa ning sportlikuma sõitjateruumiga, sh uue MMI touch kasutajaliidesega. Kahe turboga V6 mootori võimsus on 331 kW (450 hj) ning muljet avaldav pöördemoment 600 Nm on kasutatav väga laias pööretevahemikus 1900 kuni 5000 p/min.

 • A5 Sportback
  A5 Sportback
  Hind alates: 43,200.00 EUR

  Uus Audi A5 Sportback on nüüd uue, jõulisema disainiga ning kõrgtehnoloogilise MMI touch kasutuskontseptsiooniga. Poolhübriidtehnoloogia tagab suurema mugavuse, vähendades samas ka kütusekulu.

 • Uus A5 Sportback g-tron
  Uus A5 Sportback g-tron
  Hind alates: 44.350,00 EUR

  Audi A5 Sportback g-tron ühendab lummaval moel dünaamilise iseloomu ja emotsionaalse kupeeliku disaini. Tänu surugaasiga töötavale mootorile tõestab see, et sportlikkust on võimalik ühendada säästlikkusega.

 • Uus S5 Coupé TDI
  Uus S5 Coupé TDI
  Hind alates: 67,400.00 EUR

  Uus Audi S5 Coupé TDI on atleetlik, sportlik ja elegantne, uue ja lihvitud välimusega ning täis kõrgtehnoloogiat. Selle disain on on ühendatud keeruka aerodünaamikaga. Pealispinna all avaldab S5 Coupé TDI muljet täiesti uue veermiku, võimsate mootorite ja juhiabisüsteemide uuenduslikkusega.

 • Uus S5 Sportback TDI
  Uus S5 Sportback TDI
  Hind alates: 67,100.00 EUR

  S5 Sportback TDI viieukselises kupees on ühendatud elegantsus ja emotsionaalne disain ning ülim funktsionaalsus ja väga mugav salong. See peresõbralik auto on täiuslike võrguühendustega, pakkudes uusimaid teabe ja meelelahutuse võimalusi. Lisaks eeltoodule on teise põlvkonna mudelitel täiesti uus vedrustus, suure võimsusega mootorid ja uuenduslikud juhiabisüsteemid.

 • Uus RS 5 Coupé
  Uus RS 5 Coupé

  Uus Audi RS 5 Coupé kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • Uus RS 5 Sportback
  Uus RS 5 Sportback

  Uus Audi RS 5 Sportback kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • A6 Avant
  A6 Avant
  Hind alates: 49,700.00 EUR

  Sujuvam, laiem ja madalam - Uus Audi A6 Avant demonstreerib oskust püüda pilke. Silmatorkavad rattakoopad, pikalt langev katusejoon ja tugevalt kaldus D-piilar rõhutavad dünaamilisi proportsioone ja loovad võrreldamatu silueti. Sõiduki tagaosa rõhutab sportlik katusespoiler ja kroomliist. Atleetlik väljanägemine koos kompromissitu mahutavusega.

 • A6 Limousine TFSI e
  A6 Limousine TFSI e
  Hind alates: 59,800.00 EUR

  Kui tahad teistest ees olla, pead valima oma tee. Audi A6 55 TFSI e quattro Limousine teeb selle Sinu jaoks lihtsaks muljet avaldaval moel, pakkudes efektiivset pistikuhübriid-tehnoloogiat, teedrajavat juhtkontseptsiooni, mugavat sõitjateruumi ja atleetlikku disaini.

 • A6 Avant TFSI e
  A6 Avant TFSI e

  Kui tahad teistest ees olla, pead valima oma tee. Audi A6 Avant 55 TFSI e quattro teeb selle Sinu jaoks lihtsaks muljet avaldaval moel, pakkudes efektiivset pistikuhübriid-tehnoloogiat, teedrajavat juhtkontseptsiooni, mugavat sõitjateruumi ja atleetlikku disaini.

 • A6 allroad
  A6 allroad
  Hind alates: 68,000.00 EUR

  20 aastat maastikusuutlikku A6 Avanti: Uus Audi A6 allroad quattro. Tänu standardvarustusse kuuluvale nelikveole, adaptiivsele õhkvedrustusele ja kõrgemale kliirensile tunneb ta end ühtmoodi koduselt nii teedel kui ka maastikul. Võimsad V6 TDI mootorid tagavad enam kui piisava veovõime: haagise lubatud mass on kuni 2,5 tonni. Tänu eelkäijast veelgi isikupärasemale disainile ja suuremas ulatuses kohandatavale varustusele veenab uus A6 allroad quattro kliente, kes hindavad jõulist disaini, erakordset paindlikkust ning tipptasemel mugavust.

 • S6 Limousine
  S6 Limousine
  Hind alates: 81,100.00 EUR

  Audi S6 Limousine on sportlik, mitmekülgne ja efektse disainiga auto, mille varustusse kuulub kõige moodsam info-, meelelahutus- ja juhiabisüsteemide tehnoloogia ning võimas jõuallikas.

 • S6 Avant
  S6 Avant
  Hind alates: 83,900.00 EUR

  Audi S6 Avant on sportlik, mitmekülgne ja efektse disainiga auto, mille varustusse kuulub kõige moodsam info-, meelelahutus- ja juhiabisüsteemide tehnoloogia ning võimas jõuallikas.

 • RS 6 Avant
  RS 6 Avant
  Hind alates: 121,100.00 EUR

  25 aastat RS-i, 25 aastat võimsaid universaale Audilt: Audi Sport avab uue RS 6-ga kiirete Avantide loos uue peatüki. Tänu poolhübriidsüsteemile senisest veelgi võimsam ja efektiivsem RS 6 Avant on täiuslik kaaslane igas olukorras.

 • Uus A7 Sportback TFSI e
  Uus A7 Sportback TFSI e
  Hind alates: 70,700.00 EUR

  Elegantne välimus, muljetavaldav võimsus ja efektiivsus, tippkvaliteediga sõitjateruum Audi A7 Sportback 55 TFSI e quattro. innovaatilise pistikuhübriidi kombinatsioon, mille hübriidjõuallikas koosneb võimsast sisepõlemismootorist ning efektiivsest elektrimootorist, mis võimaldab sõita kohapealsete heitmeteta. Koge meie sportlikus kupees ka kõige moodsamat juhiabi-, info- ja meelelahutustehnoloogiat.

 • Uus S7 Sportback
  Uus S7 Sportback
  Hind alates: 90,700.00 EUR

  Elegantne välimus, muljetavaldav võimsus, tippkvaliteediga sõitjateruum – Audi S7 Sportback veenab nii oma väliste kui ka sisemiste omadustega. Koge meie sportlikus kupees ka kõige moodsamat juhiabi-, info- ja meelelahutustehnoloogiat.

 • Uus RS 7 Sportback
  Uus RS 7 Sportback
  Hind alates: 126,100.00 EUR

  Uus, teise põlvkonna Audi RS 7 Sportback on unikaalsem kui kunagi varem. Audi Sport GmbH esitleb Frankfurdi autonäitusel (IAA) RS 7 Sportbacki esmakordselt viiekohalisena, uudiseks on ka RS 7 Sportbacki poolhübriidsüsteem, mis tagab veelgi suurema võimsuse ja efektiivsuse.

 • Uus A8 TFSI e
  Uus A8 TFSI e

  Elegantse luksussedaani ja innovaatilise pistikuhübriidi kombinatsioon – see ongi Audi A8 60 TFSI e quattro. Tema hübriidjõuallikas koosneb võimsast sisepõlemismootorist ning efektiivsest elektrimootorist, mis võimaldab sõita kohapealsete heitmeteta. Tänu laiale info- ja meelelahutussüsteemide valikule jätkavad juht ja kaassõitjad nii ees kui ka tagaistmel häirimatult oma digitaalset igapäevaelu.

 • Uus S8 TFSI
  Uus S8 TFSI
  Hind alates: 135,200.00 EUR

  Reisimine võib olla uskumatult lõõgastav: Audi S8 TFSI näitab kuidas – luksussedaan oma kõige sportlikumas vormis. Jõua sihtkohta kiirelt ja puhanult – see on eesmärk. Tänu külluslikule ruumikusele ja mugavusele, uuenduslikule kasutuskontseptsioonile, suurele hulgale info-, meelelahutus- ja ühenduvusvõimalustele ning võimsale topeltturboga V8 TFSI mootorile on see lapsemäng.

 • Uus Audi SQ2
  Uus Audi SQ2

  Kompaktne sportauto individualistile - Audi SQ2. Q2 perekonna uues tippmudelis koged Audi S-mudelitele omast kirglikku võimsust.

 • Q3 TFSI e
  Q3 TFSI e
  Hind alates: 48,000.00 EUR

  Elektriseeriv linnamaastur kogu perele. Audi Q3 TFSI e. Uuenduslik pistikhübriid, mis suudab elektriliselt ning kohapealsete heitmeteta läbida kuni 41 kuni 51 kilomeetrit. Ning pakub seejuures palju ruumi, tehnilisi innovatsioone ning täiustatud vedrustust, mis muudab sõidu veelgi dünaamilisemaks.

 • Uus Q3 Sportback
  Uus Q3 Sportback
  Hind alates: 36,450.00 EUR

  Uus Q3 Sportback ühendab maasturi mõjuva välimuse ja mitmekülgse igapäevamugavuse ning kupee elegantsi ja suurepärase juhitavuse. See teeb Q3 Sportbackist Audi esimese kompaktse crossoveri.

 • Uus Q3 Sportback TFSI e
  Uus Q3 Sportback TFSI e
  Hind alates: 50,400.00 EUR

  Sportlik ja elektriseeriv. Audi Q3 Sportback TFSI e. Uuenduslik pistikhübriid, mis suudab elektriliselt ja kohapealsete heitmeteta läbida kuni 45 kuni 50 kilomeetrit. Väljendusrikkad kaitserauad ja kupeelik katusejoon kannavad endaga sportlikku ning dünaamilist aurat.

 • Uus RS Q3
  Uus RS Q3
  Hind alates: 64,600.00 EUR

  Audi Sport esitleb uue põlvkonna RS Q3. Sportlik kompaktauto on erakordse sooritusvõime-, atleetliku disaini- ja maksimaalse igapäevakasutuseks mõeldud paindlikkusega.

 • Uus RS Q3 Sportback
  Uus RS Q3 Sportback
  Hind alates: 66,900.00 EUR

  Audi Sport esitleb esmakordselt RS Q3 Sportbacki. Sportlik kompaktauto on erakordse sooritusvõime-, atleetliku disaini- ja maksimaalse igapäevakasutuseks mõeldud paindlikkusega.

 • Q5 Sportback
  Q5 Sportback
  Hind alates: 50,800.00 EUR

  Audi Q5 Sportback ühendab maasturi muljetavaldava sooritusvõime ja suurepärase kasutusmugavuse. Kupeelik katusejoon järgib uut sportlikku disainikeelt ning pidev quattro nelikvedu vaimustab igal sõidul.

 • Q5 TFSI e
  Q5 TFSI e

  Efektiivne, sportlik ning elektrirežiimis kohapealsete heitmeteta – elektri- ja sisepõlemismootorit ühendava Audi Q5 55 TFSI e quattro pistikhübriidiga võid nautida mõlemat jõuallikat. Ühtlasi pakub Q5 55 TFSI e quattro premium-linnamaasturile omast mugavust ja praktilisust.

 • Q5 Sportback TFSI e
  Q5 Sportback TFSI e

  Efektiivne, sportlik ning elektrirežiimis kohapealsete heitmeteta – elektri- ja sisepõlemismootorit ühendava Audi Q5 Sportback 55 TFSI e quattro pistikhübriidiga võid nautida mõlemat jõuallikat. Ühtlasi pakub Q5 Sportback 55 TFSI e quattro premium-linnamaasturile omast mugavust ja praktilisust.

 • SQ5 TDI
  SQ5 TDI

  Jõua sihtpunkti kiiresti, ületa enesekindlalt kõik väljakutsed ja jäta visuaalselt mõjuv mulje. Uuel Audi SQ5-l on standardvarustuses võimas diiselmootor, pidev quattro nelikvedu ja disain, mis räägib meeliköitvast dünaamikast ka siis, kui auto seisab.

 • SQ5 Sportback TDI
  SQ5 Sportback TDI

  Kupeeliku siluetiga sportlik linnamaastur on täiuslikult universaalne, pakkudes muu hulgas palju ruumi kõige erinevamateks vajadusteks. Teedrajav disain, võimas V6 TDI mootor ja pidev quattro nelikvedu, mis kannab Audi SQ5 Sportbacki jõu kindlalt teele.

 • Uus Q7 TFSI e
  Uus Q7 TFSI e
  Hind alates: 70,300.00 EUR

  Audi Q7 TFSI e ühendab endas võimsuse ja nutikuse: 55 TFSI e quattro elektrimootori ja kolmeliitrise V6 TFSI mootori koguvõimsus on 280 kW (381 hj), 60 TFSI e quattro võimsus aga 335 kW (456 hj). Ühtlasi suudab Q7 TFSI e läbida elektrirežiimis ja kohapealsete heitmeteta kuni 40 kilomeetrit. Lisaks oleme me oma uue mudeli varustanud eeskujuliku maastikusuutlikkusega, mille tagavad õhkvedrustus, elektromehaaniline roolivõimendus, Audi drive selecti maastikurežiim ja quattro nelikvedu.anud uue Q-perekonnale omase disaini ning pakub lisaks ruumikusele suurepärast dünaamikat ja erakordset mugavust. Poolhübriidtehnoloogia, digitaalne kasutuskontseptsioon ja lisavarustusse kuuluvad HD Matrix LED laseresituled on vaid mõned uue mudeli märkimist väärivad omadused.

 • Uus SQ7
  Uus SQ7
  Hind alates: 99,400.00 EUR

  Puhas sõidurõõm, jõuline välimus ja suurepärane ruumikus – kõik see võtab kokku Audi SQ7 TFSI olemuse. Salongis veenab pere-linnamaastur sõitjaid kõrge mugavuse ning meelelahutus- ja infosüsteemi uusimate kasutusvõimalustega. Vajutus gaasipedaalile päästab valla 373 kW (507 hj) arendava V8-biturbo-TFSI-mootori jõu.

 • Q8 TFSI e
  Q8 TFSI e
  Hind alates: 76.300,00 EUR

  Uutmoodi sportlikkus. Meeliköitva disainiga võimas pistikhübriid: Audi Q8 TFSI e on läbi aegade Audi kõige eesrindlikum kupee-linnamaastur, mis pakub vaimustavat sõiduelamust ja nutikaid laadimisvõimalusi nii kodus kui ka teel olles.

 • Uus SQ8
  Uus SQ8
  Hind alates: 110.400,00 EUR

  Progressiivne disain, võimas mootor, püsiv quattro nelikvedu ja suurepärane mugavus kõigile autos istujatele – Audi SQ8 TFSI on kombinatsioon dünaamilisest luksklassi kupeest, emotsioone tekitavast sportautost ja ruumikast linnamaasturist. Tervikule paneb punkti kompleksne põhivarustusse kuuluv info- ja meelelahutussüsteem.

 • Uus RS Q8
  Uus RS Q8
  Hind alates: 129,400.00 EUR

  Kõige võimsam kupeemaastur Audi Sport’ilt: 441 kW (600 hj) arendav Audi RS Q8. Lisaks oma RS-võimekusele avaldab RS Q8 muljet erakordse mitmekülgsusega – nii sõidukogemuse kui ka disaini osas.

 • TTS Coupé
  TTS Coupé
  Hind alates: 39,655.00 EUR

  Selle kompaktse sportauto kolmas põlvkond kütkestab taas oma emotsionaalse disaini ja dünaamiliste omadustega. Uut kupeed iseloomustab uuenduslike tehnoloogiate kasutamine mootoris ning Audi virtuaalset näidikutepaneeli hõlmavas juhtimis- ja kuvamiskontseptsioonis.

 • RS 3 Limousine
  RS 3 Limousine
  Hind alates: 58,100.00 EUR

  Uus tippsportlane kompaktklassis näitab oma sportlikku iseloomu juba välisilmega. Kolmemõõtmeline kärjestruktuuriga Singleframe iluvõre quattro logoga ulatub alumise spoilerini.

 • Uus RS 4 Avant
  Uus RS 4 Avant
  Hind alates: 79,300.00 EUR

  Legendaarsest sugupuust pärinev edumudel väljendab oma dünaamilisi ambitsioone uuendatud esiosa ning sportlikuma sõitjateruumiga, sh uue MMI touch kasutajaliidesega. Kahe turboga V6 mootori võimsus on 331 kW (450 hj) ning muljet avaldav pöördemoment 600 Nm on kasutatav väga laias pööretevahemikus 1900 kuni 5000 p/min.

 • Uus RS 5 Coupé
  Uus RS 5 Coupé

  Uus Audi RS 5 Coupé kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • Uus RS 5 Sportback
  Uus RS 5 Sportback

  Uus Audi RS 5 Sportback kombineerib elegantse esteetika klassikalise RS-suutlikkusega. 2.9 TFSI V6 Biturbo mootor, millel on 331 kW (450 hj) võimsust ja maksimaalne pöördemoment 600 Nm, lubab sportlikkust ja võimsust. Audi RS 5 Coupé kiirendab 0 kuni 100 km/h 3.9 sekundiga, maksimaalne kiirus on 250 km/h (soovi korral 280 km/h).

 • RS 6 Avant
  RS 6 Avant
  Hind alates: 117,600.00 EUR

  25 aastat RS-i, 25 aastat võimsaid universaale Audilt: Audi Sport avab uue RS 6-ga kiirete Avantide loos uue peatüki. Tänu poolhübriidsüsteemile senisest veelgi võimsam ja efektiivsem RS 6 Avant on täiuslik kaaslane igas olukorras.

 • RS 7 Sportback
  RS 7 Sportback
  Hind alates: 126,100.00 EUR
 • Uus RS Q8
  Uus RS Q8
  Hind alates: 124,500.00 EUR

  Kõige võimsam kupeemaastur Audi Sport’ilt: 441 kW (600 hj) arendav Audi RS Q8. Lisaks oma RS-võimekusele avaldab RS Q8 muljet erakordse mitmekülgsusega – nii sõidukogemuse kui ka disaini osas.

 • Uus e-tron Sportback
  Uus e-tron Sportback
  Hind alates: 74.400,00 EUR

  Audi e-tron Sportback on dünaamiline kupeemaasturmaastur võimsusega kuni 300 kW ning sõiduulatusega kuni 446 kilomeetrit (WLTP). Esmakordselt on seeriaautol saadaval digitaalsed maatriks-LED esilaternad, mille valgustus jagatakse väikesteks piksliteks, mida saab juhtida erakordselt täpselt. See muudab näiteks kitsastel teedel oma sõidurajas püsimise lihtsamaks ning näitab auto kohta sõidurajal.

 • Uus e-tron S
  Uus e-tron S
  Hind alates: 96.200,00 EUR

  Tänu dünaamikale, mida suudab pakkuda vaid võimas elektrimootor, on iga sõit uuenenud disainiga täiselektrilises Audi e-tron S-is äärmiselt põnev. Ülihea reaktsiooniga gaasipedaaliga Audi e-tron S kiirendab paigalt 100 km/h’ni vaid 4.5 sekundiga ja seda peaaegu hääletult. Sõiduulatus on ühe laadimisega tervelt 364 km (WLTP) ning muljetavaldavad on ka selle mudeli agiilsus ja veojõud.

 • Uus e-tron S Sportback
  Uus e-tron S Sportback
  Hind alates: 98.700,00 EUR

  Täiselektriline Audi e-tron S Sportback avaldab muljet oma kolme võimsa elektrimootori, sportliku disaini ja sõiduulatusega, mis on ühe laadimisega kuni 370 km (WLTP). 370 kW-ne võimsus lubab kupee-linnamaasturil saavutada paigalt 100 km/h tunnikiiruse vaid 4.5 sekundiga ja nautida igat sõitu täiel määral.

 • Uus A5 Sportback g-tron
  Uus A5 Sportback g-tron
  Hind alates: 44.350,00 EUR

  Audi A5 Sportback g-tron ühendab lummaval moel dünaamilise iseloomu ja emotsionaalse kupeeliku disaini. Tänu surugaasiga töötavale mootorile tõestab see, et sportlikkust on võimalik ühendada säästlikkusega.

kristjan_erso.jpg

Kristjan Järvi: “Kui midagi teha, siis suurejooneliselt – suure visiooniga, läbimõeldud plaaniga.”

Just selliste sõnadega alustab Kristjan Järvi oma juttu, kui saame kokku, et rääkida mai lõpus Tallinnas toimuvast festivalist “Practical Spirituality”, mis paneb punkti ERSO 91. hooajale. Aga kindlasti mitte Kristjan Järvi ja ERSO koostööle, sest õhus tundub olevat ideid, mille taga kumab pikem perspektiiv. “Orkester ei ole lihtsalt mingi vahend, et esitada juba olemasolevat repertuaari. Pole mõtet teha seda, mida teevad ka kõik teised orkestrid. ERSO ei peaks olema vaid üks neist ajast ja arust nähtustest, mis eksisteerivad ka kõigis muudes riikides. Need, mida hoitakse elus pelgalt kohusetundest. Kui me kutsume ERSO-t Eesti rahvusorkestriks, siis see peakski esindama rahvast, kellel on oma riik. Oma riik, see tähendab, et sul on oma kultuur, oma juured – ja need on täiesti erinevad teiste rahvuste kultuurist ja juurtest.”

Kristjan Järvi idee on, et riigi esindusorkester peaks olema ühiskonnas üks võimas eestvedaja. “Orkester ei
saa olla lihtsalt nõuete täitja. Nagu ese, nagu diivan, mille peal inimesed istuvad. See peab olema niisugune, mis panustab, loob, annab lootust… Praegu me orkestri olemust sellisena ei näe. Ma ei räägi Eestist, ma räägin sellest,
mis toimub kogu maailmas. Üle maailma on orkestritest kujunenud justkui prestiižiklubid. Eesti on väike, edumeelne ja innovatiivne riik, paljudes asjades teistest ees. Tahaksin ehitada ühe väikese mootori, mis võib-olla ükskord muutub suureks tehaseks. Tahan võtta klassikalise orkestriinstitutsiooni ja teha sellest ühe väga võimsa eestvedaja ühiskonnas. Ja sellisena võiks ERSO olla eeskujuks paljudele maailma orkestritele.”

Kas tunned muret, et orkester kui institutsioon on justkui vanamoodne, kopitanud?

“Ei, Berliini Filharmoonikud ei ole kopitanud, London Symphony Orchestra, Orchestre de Paris, New York Philharmonic
ei ole kopitanud. Aga need on prestiižiklubid. Inimesed, kes ei kanna Rolexit, ei hooli sinna kuulumisest. 99% inimkonnast ei saa seal osaleda. Miks sport on nii esipinnal? Miks me kõik oleme huvitatud igasugustest poplauljatest, kergemast meelelahutusest? See annab energiat ja särtsu laiadele massidele. Minu meelest orkestrimuusika ja orkester kui vahend – selline loom nagu orkester – on palju huvitavam, kui inimesed arvavad. Stereotüüp ja eelarvamus on aga tugev – arvatakse, et inimesed peavad teadma, mida nad lähevad kuulama. Peavad teadma, mis see orkester on. Peavad istuma kõik reas saalis, mis näeb väga kiriku moodi välja. Nad ei tea ehk isegi, kuidas seal käituda. Välja arvatud need, kes kuuluvad prestiižiklubisse – nemad teavad.”

Kas Su sõnum on, et tulge kontserdile avatud mõttega?

“Meie töö on toetada avatud mõtlemist. Mitte nii, et meie oleme väga tõsised ja teeme väga tõsist tööd. Ma ei räägi praegu ERSO-st, vaid kõigist orkestritest. Olin just Gos-orkestriga (Московский государственный академический симфонический оркестр) Hiinas. Nad ütlesid, et sa oled nii eriline dirigent, sa kogu aeg naeratad. See kutsub aga esile samasuguse reaktsiooni – nad naeratavad vastu! Seal orkestris on tõesti kurjad vennad, aga kui ütled neile: “Kuulge, kas ei saa natuke rõõmsamalt?”, siis – saab küll! Ja lõpuks on nad nii lahtised ja rõõmsad, sest tegelikult inimesed ongi lahtised ja rõõmsad.”

Festival “Practical Spirituality”

Sel kevadel lõpetab ERSO hooaja suurejoonelisemalt kui tavaliselt. Iga-aastase hooaja lõppkontserdi asemel toimub
lausa neljast kontserdist koosnev ühtse sõnumiga festival. Festivali lähtepunktiks on igatsus tähenduse ja transtsendentsuse järele – muusika kui vahend religiooni, kosmilise vibratsiooni ja harmoonia tunnetamiseks.
Festivali kunstiline juht ja dirigent Kristjan Järvi rõhutab, et me tõstatame nende kontsertidega terve rea küsimusi:
“Kes me oleme? Mis on eksistents? Mis eesmärgil inimene üldse teeb oma asju? Kas me kasutame oma aega millegi tõelise loomiseks? Mis on üldse tõeline? Ja muide – festivali nimi on “Practical Spirituality”. Aga mis see spirituaalsus on? Kas vaimsus? Mugavus? Osalus? Kas vaimsust saab üldse praktiliselt ellu viia? Festivali ülesanne ongi küsida neid küsimusi, mida me igapäevaelus endalt ei küsi. See on arutlus iseenda ja ühiskonnaga. Mida me siin maailmas teeme ja miks? Kas seda on vaja? Kui on vaja, siis mis on meie tegevuse eesmärk?”

Kristjan Järvi rõhutab korduvalt ideede olulisust ning seda, et asjade teostamiseks peab olema põhjus, käivitav
jõud, impulss… “Ainukesed asjad, mis elus edasi viivad ja mis raha tekitavad, on ideed. Kui sa võtad mingi uue asja ette, oled sa nagu leiutaja. Sa pead vägevalt ja nutikalt kõik läbi viima – algul vaid iseenda käsutuses olevate vahenditega, sest ei saa ju kelleltki toetust küsida asja eest, mida veel ei eksisteeri. Iseenesest ei avane ükski uks, kõik astmed on vaja ise leiutada. Hea idee ja selle teostamine on nagu ehitusprojekt, mis kogub toetajaid ja kaasamõtlejaid – inimesi, kes mõistavad seda, usuvad sellesse ning tahavad omalt poolt kaasa lüüa. Need on inimesed, kes näevad seda sündmust kui esitlusobjekti mitte ainult neile endale, vaid kogu Eestile.”

ERSO hooajalõpu festival ühendab omavahel tänapäevase popmuusika ja klassika. Lisaks Kristjan Järvile ja ERSO-le on festivalil kandev roll kahel suurepärasel muusikul, kes meie kontserdilavale jõuavad esmakordselt – need on Islandi pianist Víkingur Ólafsson ning Saksa helilooja ja elektronmuusik Sven Helbig. Igal kontserdil on teoseid, mis kõlavad Eestis esmakordselt. “Me toome siia midagi sellist, mis on maailmakultuuri osa, aga mis ei ole meieni varem jõudnud,” põhjendab Järvi esinejate ja kavavalikut.

Festivali avakontsert “Century Rolls”

Avakontsert sai nime Ameerika ühe enim esitatud helilooja John Adamsi klaverikontserdi järgi. Seda tuleb mängima Víkingur Ólafsson, keda New York Times on nimetanud lausa Islandi Glenn Gouldiks. “Adamsi kontserdi õpib ta ära just minu palvel,” rõõmustab Järvi. “See on väga mitmekihilise tähendusega teos. “Century Rolls” – üks sajand veereb teise sajandisse, lisaks kajastub selles teoses klaveri areng klavessiinist kuni süntesaatorini välja läbi kõigi tehnoloogiliste vaheetappide. 20. sajandi alguses olid muide väga popid isemängivad klaverid. Ja Víkingur Ólafsson ise on ka väga huvitav kuju – suurepärane pianist, kellega meil on väga sarnased muusikalised maitsed.”

Richard Straussi meeleolukas ja piltlik “Sinfonia domestica” ehk “Kodune sümfoonia” on omanäoline teos, mis kajastab ühte päeva helilooja perekonna elus. Peategelasteks on Richard Strauss ise, tema abikaasa Pauline ning nende poeg Franz. Kristjan Järvi valgustab ka teose loomise tagamaid: “Strauss kirjutas oma “Sinfonia domestica” ettekujutusega sellest, milline on tema arvates Ameerika. See on Saksamaal kirjutatud teos, kuid kogu teose loomise aja mõtles ta uuest ameerikalikust kõlamaailmast. Teose esiettekanne toimus Carnegie Hall’is helilooja ainukesel reisil Ameerikasse. Ta esindas selle teosega oma rahvast, aga oli sellega nii progressiivne, et näitas ameeriklastele midagi sellist, mis oli isegi Ameerikas uus. Meie arvame, et Ameerika on progressiivne. Jah, erasektoris ehk tõesti, aga valitsuse tasandil pigem väga konservatiivne. Eestit näen ma väga progressiivsena. Kõik
meie sotsiaalküsimused, keeleküsimused, ühiskonna- ja keskkonnaküsimused on tegelikult lahendatud palju pragmaatilisemalt kui paljudes teistes riikides. Tulen just Hongkongist. Seal on raha kohe kosmeetiliselt näha – kõik need pilvelõhkujad ja sära. Aga samas peab oskama vaadata ka fassaadi taha. Selle luksuse saavutamisel on olnud palju ohvreid, kes ise ei saa neist väärtustest kuidagimoodi osa.” Kogu festivali avateos on Max Richteri “Infra”, mida Kristjan Järvi hindab fantastiliselt ilusaks teoseks ning pakub kohe Youtube’i vahendusel ka katkendit kuulamiseks. “See algab elektroonikaga, alles siis hakkavad lisanduma orkestrihääled. See on nagu ebaselgusest selguse või kaosest korra tekkimine. Nagu kevadine tärkamine. Infra on justkui kõige alus, põhiline vundament – see, mis on kõige-kõige rohkem päris. See, mille peale kõik ülejäänu rajatakse. Nagu infrastruktuur. Siit edasi saamegi küsida, mis on meie jaoks päris. Iga inimese jaoks on see erinev.”

Festivali avakontsert “Century Rolls”

Avakontsert sai nime Ameerika ühe enim esitatud helilooja John Adamsi klaverikontserdi järgi. Seda tuleb mängima Víkingur Ólafsson, keda New York Times on nimetanud lausa Islandi Glenn Gouldiks. “Adamsi kontserdi õpib ta ära just minu palvel,” rõõmustab Järvi. “See on väga mitmekihilise tähendusega teos. “Century Rolls” – üks sajand veereb teise sajandisse, lisaks kajastub selles teoses klaveri areng klavessiinist kuni süntesaatorini välja läbi kõigi tehnoloogiliste vaheetappide. 20. sajandi alguses olid muide väga popid isemängivad klaverid. Ja Víkingur Ólafsson ise on ka väga huvitav kuju – suurepärane pianist, kellega meil on väga sarnased muusikalised maitsed.”

Richard Straussi meeleolukas ja piltlik “Sinfonia domestica” ehk “Kodune sümfoonia” on omanäoline teos, mis kajastab ühte päeva helilooja perekonna elus. Peategelasteks on Richard Strauss ise, tema abikaasa Pauline ning nende poeg Franz. Kristjan Järvi valgustab ka teose loomise tagamaid: “Strauss kirjutas oma “Sinfonia domestica” ettekujutusega sellest, milline on tema arvates Ameerika. See on Saksamaal kirjutatud teos, kuid kogu teose loomise aja mõtles ta uuest ameerikalikust kõlamaailmast. Teose esiettekanne toimus Carnegie Hall’is helilooja ainukesel reisil Ameerikasse. Ta esindas selle teosega oma rahvast, aga oli sellega nii progressiivne, et näitas ameeriklastele midagi sellist, mis oli isegi Ameerikas uus.

Meie arvame, et Ameerika on progressiivne. Jah, erasektoris ehk tõesti, aga valitsuse tasandil pigem väga konservatiivne. Eestit näen ma väga progressiivsena. Kõik meie sotsiaalküsimused, keeleküsimused, ühiskonna- ja keskkonnaküsimused on tegelikult lahendatud palju pragmaatilisemalt kui paljudes teistes riikides. Tulen just Hongkongist. Seal on raha kohe kosmeetiliselt näha – kõik need pilvelõhkujad ja sära. Aga samas peab oskama vaadata ka fassaadi taha. Selle luksuse saavutamisel on olnud palju ohvreid, kes ise ei saa neist väärtustest kuidagimoodi osa.”

Kogu festivali avateos on Max Richteri “Infra”, mida Kristjan Järvi hindab fantastiliselt ilusaks teoseks ning pakub kohe Youtube’i vahendusel ka katkendit kuulamiseks. “See algab elektroonikaga, alles siis hakkavad lisanduma orkestrihääled. See on nagu ebaselgusest selguse või kaosest korra tekkimine. Nagu kevadine tärkamine. Infra on justkui kõige alus, põhiline vundament – see, mis on kõige-kõige rohkem päris. See, mille peale kõik ülejäänu rajatakse. Nagu infrastruktuur. Siit edasi saamegi küsida, mis on meie jaoks päris. Iga inimese jaoks on see erinev.”

Kammerlik “From ICE to EST”

Island ja Eesti on kaks väikest põhjamaist riiki, mis on ühtpidi omavahel väga seotud – tunnustas ju just Island esimesena Eesti iseseisvust 1991. aastal. Geograafiliselt oleme aga väga erinevad, asudes Järvi sõnul “absoluutselt kahel erineval Põhjamaade piiril. Island kuulub ju ka Läänemereriikide hulka. Ka nende iseseisvus tuli tegelikult sada aastat tagasi. Just 1918 tunnustas Taani neid küll oma osana, kuid siiski eraldatud osana. Tõelise vabaduse sai Island alles pärast II maailmasõda.”

Klassika ja popi ühendamise meistriklass: “Ring” ning “I Eat the Sun and Drink the Rain”

Saksa helilooja, produtsent ja arranžeerija Sven Helbig kuulub sellesse põlvkonda, kelle jaoks enam klassikalise ja popmuusika vahel piire ei eksisteeri. Tema “Taskusümfooniad” (“Pocket Symphonies”) on tosin umbes kolme minuti pikkust teost, kus helilooja on püüdnud klassikalise sümfooniavormi sisukuse ja sügavuse mahutada kompaktsesse laululikku vormi, suurt orkestrit toetamas elektroonika. Helbigi “Ma söön päikest ja joon vihma” tegeleb aga inimeste ja looduse vaheliste suhetega, kulmineerudes masinate ajastu lõpuga. Teos on kirjutatud koorile ja elektroonikale ning see on festivali ainuke kontsert, kus ERSO muusikud ei osale, küll teeb aga kaasa kammerkoor Voces Musicales.

“Üks kõige huvitavamaid ja paremaid praeguse aja Saksa heliloojaid Sven Helbig on samas programmis Wagneriga.
Muide, Wagneri eesmärgiks oli Gesamtkunstwerk (sünteeskunstiteos, mille idee lähtub muusika, teksti, lavategevuse ja -kujunduse, kostüümide ning valguse koosmõjust vaatajale – toim). Mina püüan saavutada umbes sama, aga vahendid on tänapäevased – ma panen kokku sümfooniaorkestri, laserid, elektroonika... Helbig on kirjutanud orkestratsioone Rammsteinile, ta töötab koos Pet Shop Boys’iga. Väga popmuusikalembene kuju, kes samas on süvamuusika üks tippheliloojaid. Ta kuulub selliste heliloojate hulka, kes tegelevad uue muusikaesteetikaga. See suund sai alguse Philip Glassi, Steve Reichi, isegi Arvo Pärdi ja teistega, kes kirjutavad pigem kergemas vormis, aga sügavat, ilusat ja inimestele hästi arusaadavat muusikat. See on vaimulik helikunst, mis ei ole samas religioosne – pigem spirituaalne, vaimne.

Helbigi “I Eat the Sun and Drink the Rain” kannab sama filosoofiat nagu Wagneri “Ring”. Ring – see tähistab lõpmatust.”

Sõpradel on Audid, kuid Kristjan Järvi peamine transpordivahend on lennuk

Küsija sissetoodud autoteema lahendab Kristjan Järvi elegantselt, öeldes kohe alustuseks, et talle isiklikult ei ole
auto üldse tähtis, kuid ta mõistab, et paljudele on. Tänu liikuvale eluviisile ja suurtele vahemaadele, mida tal läbida
tuleb, kasutab ta ise väga olulise transpordivahendina hoopis lennukit. Linnades tavatsetakse aga dirigente ikka
sõidutada. Ning sujuvalt viib ta ka autoteema taas vaimsuse peale. “Autoteema sobib väga, kui me räägime vaimsusest.
Auto ei ole ainult praktiline vahend, millega ühest kohast teise liikuda. See näitab sinu suhet iseendaga, oma
eluga, teistega. Disaini mõttes on autodes esindatud ka esteetiline külg. Ma ei räägi nii palju brändi prestiižist. Sa
võid omada Fordi, mida sa väga armastad, või Bentley’t. Kõikidel minu sõpradel – ja ma ei valeta praegu! – on Audid. Minu vanematel ei ole, aga minu sõpradel on. Just need A7-d. Ükskõik, kus riigis sa oled, kas Saksamaal, Ameerikas või Venemaal. Põhiline on ikka Audi, BMW, Volkswagen, Mercedes – autokultuur ongi Saksa kultuur, no natuke ka Jaapanit, Ameerikat, Itaaliat.”

Ära taha olla keegi teine

Teistest erinemine ja omanäoline olemine on ilmselgelt teemad, mis Kristjan Järvi jaoks on üliolulised. “Ei ole mõtet võrrelda ERSO-t Berliini Filharmoonikutega. ERSO-st ei saa kunagi Berliini Filharmoonikuid. Hea et on olemas ERSO, hea et on olemas Berliini Filharmoonikud.

Ei ole vaja tahta olla keegi teine. Aga kui sa tahad olla teistest erinev, siis sa teed hoopis täiesti oma brändi, mis on
võib-olla isegi parem ja kallim kui teised. Just selles suunas võikski ERSO liikuda.

Minu arvates on see provintslik mõtlemine, kui kõik peab olema sama nagu teistel. Kui peame olema kõik ühes pundis, ühesugused. See on nagu keskkoolimentaliteet, et peame kellegi klikki kuuluma, kellegi järgi joonduma. Tõeliselt globaalne lähenemine on aga see, kui sa julged olla omanäoline, julged erineda.

Sinu oma saavutused tõestavad ennast ise ja need on see päris värk, mida ka teised inimesed tunnustavad. Need on saavutused, mida just sina isiklikult oled saavutanud, mitte mingid kollektiivi üldised tulemused.”

Tuleb julgeda olla eriline

“Orkestris on 100 inimest – selle massiga on väga raske midagi saavutada, kui sa hakkad suusõnaliselt asju arutama. Ainuke vahend nendega suhtlemiseks on muusika. Minu arvates tuleb tekitada orkestrile või elanikkonnale keskkond, mis võimaldab saavutada palju kõrgema visiooni ja asjadest arusaamise. Tuleb julgeda olla eriline. Ilma selleta oleme me lihtsalt üks rahvas, järjekordsed Euroopa elanikkonna liikmed, sama finantssüsteemiga, aga lihtsalt teise nimega. Kuna meil on selline väike riik, siis on meil võimalus hoopis teistmoodi kõigele läheneda. Ka orkester peab olema midagi väga erilist – pakkuma siinsele publikule innovatiivses kontekstis seda, mis on maailmas parim. Aga kui me välja läheme, siis on meie esindusplatvorm Eesti. Samamoodi on Audiga – kõik räägivad, et Saksa auto, aga sellest on juba ammu kujunenud rahvusvaheline standard. Audi on olnud ERSO-le väga hea eeskuju ja suurepärane partner.”

Kristjan Järvi

• “21. sajandi artisti arhetüüp, laia haardega muusik, kes tegutseb ilma silmaklappide ja piirideta.” (ResMusica)
• “Üks osavamaid ja innovatiivsemaid kavade koostajaid.” (Reuters)
• Tema kontserdid on “elu paremaks muutvad.” (Herald Scotland)
• Sündinud 13. juunil 1972 Tallinnas
• Õppinud Manhattani muusikakoolis klaverit, Michigani ülikoolis dirigeerimist ja täiendanud end Salzburgi Mozarteumis pianistina
• Oma innovatiivsete ideede elluviimiseks on Kristjan Järvil väljundeid üle kogu maailma: ta on Leipzigi Raadio (MDR) sümfooniaorkestri peadirigent, New Yorgis resideeriva klassikale, hip-hopile ja džässile pühendunud Absolute Ensemble’i asutajaliige ja dirigent, Baltic Sea Philharmonic’u asutajaliige ja dirigent ning isikliku produktsioonifirma Sunbeam Productions juht.
• Külalisdirigendina juhatab ta orkestreid üle maailma, tema käe all on mänginud London Symphony Orchestra,
Orchestre national de France, Orchestre de Paris, Berliner Philharmoniker, Washingtonis tegutsev National Symphony Orchestra, Minnesota Orchestra, NHK sümfooniaorkester Jaapanis jpt.
• Ta on salvestanud muusikat enam kui 60 albumile alates Hollywoodi filmimuusikast ning erinevaid auhindu pälvinud salvestistest mainekatele plaadifirmadele Sony ja Chandos kuni omanimelise sarjani “Kristjan Järvi Sound
Project” (Naïve Classique).

Ligi veerandsada aastat tagasi alanud koostöö ERSO-ga on toonud kaasa mitmed erakordsed projektid

1995 – debüüt ERSO ees
2006 – kontsert ERSOga Kihnu rahvamajas
2015 – “Pärt ja Mahler”, mille kandis üle rahvusvaheline telekanal Mezzo
2016 – “Luikede järv” Tallinnas
2016 – viis kontserti Hiinas (Shanghai, Wuhan, Peking, Dalian)
2017 – “Regular Crisis” Tallinnas
2018 – “Nordic Pulse”, “Practical Spirituality” Tallinnas
www.kristjanjarvi.com